Klassieke muziek en veel feest 0 4 Zang Het is puur volksvermaak: meezingspektakel Vlissingen Zingt. Duizenden deelnemers beleven de lol van een avond lang samen zingen. Zaterdagavond wordt op het Bellamypark in Vlissingen de elfde editie gehouden. Zomeravondconcert in Russische sferen Recital voor cello en viool Fantastisch wat het te weegbrengt", vindt bestuurslid Pieter Ventevogel van Stich ting Zomerfestival. Hij zet al jaren zijn schou ders onder Vlissingen Zingt. Het enige evenement waar hij volledig als vrijwilliger bij betrokken is, want hij moet tenslotte als ZZP-er Evenementenorganisatie zijn geld verdienen. Maar Vlissingen Zingt is voor hem een ander verhaal. „Het is zo plat als een dubbeltje. Niet te ver gelijken met het Zeeland Nazomer zingen in Middelburg. Daar zitten tweeduizend mensen keurig op stoeltjes netjes mee te zingen, hier hossen ruim achtduizend bezoekers over het plein, drinken veel bier - soms zelfs van thuis meegebracht. Hier wordt het vaak ook lallen, maar dat samen zingen verbroedert en maakt iedereen blij", schetst de orga nisator. Hij heeft een mooi voorbeeld uit de eigen kring hoe dit volksvermaak grenzen kan slechten. „Mijn vader vond Vlissingen Zingt aanvankelijk maar niks. Hij staat graag met zijn vrienden op de golfbaan. Tegenwoor dig zit hij op deze avond met die zelfde vrienden als een van de eer sten op een terras aan het Bellamy park om maar op tijd te zijn om mee te zingen." Hier wordt het vaak ook lallen, maar dat samen zingen verbroedert en maakt iedereen blij Ventevogel weet zich gesteund door drie andere enthousiaste be stuursleden: Anika Meijboom (café/restaurant Soit), voormalig ho- reca-ondernemer Willem van Haa- ren en Magita van Os, die zich vanuit persoonlijk enthousiasme stort op het werven van sponsors en adver teerders. „Geld is altijd een zorg bij het organiseren van Vlissingen Zingt", erkent Ventevogel. Hij schetst de situatie: „We betalen 20.000 euro aan Nederland Zingt Mee. Die zorgt voor een podium, een band, een presentator, de liedteksten en aanvullend entertainment. Vrij wel altijd overwegen we het allemaal zelf te gaan doen, maar daar hebben de bestuursleden het gewoon alle maal te druk voor. Bovendien zou dat wellicht maar zo'n 2000 euro bespa ring opleveren." Het Vlissingse evenement is gratis en dat moet vooral zo blijven, vindt de organisator. „Het is ontstaan van uit het Horeca Festival Vlissingen, met als doel mensen naar hier te lok ken. Het lijkt vaak of er na de Nacht- markt op de eerste vrijdag in augus tus in Vlissingen niks meer gebeurt tot aan het Filmfestival in september. Vlissingen Zingt, altijd op de zater dag na de Nachtmarkt, trekt dan weer een avond extra veel publiek. De helft komt uit Vlissingen, maar het evenement trekt ook veel cam- pinggasten van Walcheren en uit de rest van Nederland, vooral veel Bra banders. Circa vijftien procent komt uit België." Dat vooral Vlamingen meesters zijn in samenzang blijkt jaarlijks tijdens het grootse volks feest Antwerpen Zingt, dat elf jaar geleden ook als voorbeeld gold voor het meezingspektakel in Vlissingen. Na vele jaren Als de klok van Arne- muiden en Mexico is er dit keer sprake van opschoning van het re pertoire. In de speciale Vlissingen Zingt-Muziekkrant prijken veel nieuwe titels. De krant wordt in een oplage van 50.000 stuks huis-aan- huis verspreid op Walcheren en wordt uiteraard ook op de avond zelf op het Bellamypark uitgedeeld. Zon der die muziekkrant gaat het niet echt lekker, zo heeft de ervaring ge leerd. Eén keer werd volstaan met al leen digitale projectie van de liedtek sten vanaf het podium, maar dat bleek geen succes. Het programma biedt veertig liedjes: de teksten zijn voor bijna de helft Nederlands- en Engelstalig en verder zitten er twee Duitse, twee Franse en twee Spaanse hits tussen. Volgens Ventevogel is het Bella mypark de beste plek voor Vlissingen 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Klassiek Klassiek donderdag 2 augustus 2018 Zuiver zingen hoeft echt niet Ali Pankow 44 Pieter Ventevogel Zeeland is dezer weken in de ban van de zomer en allerlei festivi teiten die je vooral tijdens je va kantie bezoekt. Maar er is ook klassieke muziek, een wijnfeest in Dreischor en Kortgene bestaat drie dagen lang alleen maar uit Havenfeesten. De zomer van 2018 zal de boe ken in gaan als warm en droog. Warmbloedig zal ook het optre den zijn van het RusQuartet in de reeks zomeravondconcer ten aan zee. Wel wordt het een zwaarmoedig programma. De vier Russische musici: Xenia Gamaris (viool 1), Anna Yan- chishina (viool2), Ksenia Zhu leva (altviool) en Peter Ka- retnikov (cello) zijn in re sidentie in het Orlando Festival in Nederland, maar eerst treden zij op in Leuven en Groede. Dat dit kwartet de Lage Landen bezoekt is een buitenkansje voor de liefhebbers. Ze wonnen al vele prijzen en werden muzikaal ge kneed door het wereldbe roemde Borodin Quartet. Het repertoire is breed, de speel wijze fris. Naast de bekende composities worden regelmatig moderne Russische werken gespeeld. Niet in Groede. RusQuartet speelt het derde strijkkwartet van Tsjaikovski, dat hij opdroeg aan de vioolvirtuoos Ferdinand Laub, die op 43-jarige leeftijd stierf. Het eerbetoon is hoor baar in de mooie dialogen tus sen viool en cello. Van Sjosta- kovitsj wordt het 15de strijk kwartet vertolkt. Het laatste dat hij schreef. Met een droevige elegie en een dodenmars. Woensdag 8 au gustus, Grote Kerk in Groede, aan vang 20.00 uur MPZ presenteert een bijzonder duo: Daniël Rowland (viool) en Maja Bog- danovic (cello). Rowland won het Oscar Back concours in 1995 en Bogdanovic staat bekend om haar prachtige, warme toonvoering. Op het programma staan werken van Halvorsen, Glière, Ravel, Vasks, Enescu en So- lima. m Zondag 5 au gustus, Johan- neskerk Grijps- kerke, aanvang 15.30 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 48