Zangeres die het publiek kan betoveren 66 Jï 0 WBkA Groeten uit Ibiza en 2 REEMAH Jamie kookt weer Italië Visserijfeesten Koopjesjagers, vroege vogels, nachtbrakers, smulpapen, concertgangers, sportliefhebbers, visfanaten en feestvierders in alle leeftijden: allemaal komen ze dit weekeinde aan hun trekken op de Visserijfeesten in Breskens. Uitgelicht Toen ik in de jaren 8o puur bezig was met klassieke muziek, was mijn dochter hele maal weg van Doe Maar. De liedjes met pakkende teksten verrieden duidelijke reggae- invloeden. Reggaemuziek ontstond in Jamaica, daar experimenteerde men met verschillende stijlen zoals de ska en de rocksteady, gecombi neerd met een lekker apart ritme en iets van het zwoele van de soul en rhythm and blues. De be kendste vertegenwoordiger van de rootsreggae is Bob Marley. nadruk niet komt op de eerste en derde tel, maar op de tweede en vierde. Dit ritme zorgt voor aparte effecten. Inte ressant wordt het als naast de leadgitaar, de slaggitaar en de percussie een zange res op het podium staat die het publiek kan betoveren, zoals Reemah. Dat Helden in het Park Eeklo haar gestrikt heeft, is een klein wonder Reemah kan de toe schouwers betove ren. Deze reggaezan- geres werd geboren op St. Croix, het grootste van de Amerikaanse Maagdeneilanden. Haar stem is vol en warm en zij is een echt podium- dier. Haar scherpe, goede teksten bewijzen dat zij een getalenteerde songwriter is met een ei gen stijl. MUZIEK TOP 3 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN V',7 zfTp Kookboek en braderie met meer dan tweehonderd kra men die over de keer- dam slingert, vlaggen die feestelijk wappe- I ren in de straten en de I geur van verse vis die hier en daar je neusgaten kietelt. Vis sersdorp Breskens verandert vrijdag, zaterdag en zondag in een bruisende en kolkende massa en wordt - om maar een toepasselijk woord te kie zen - overspoeld met bezoekers van heinde en verre. Waar in het dorp je ook begint, als je je gedwee mee laat voeren met de stroom mensen, kom je vanzelf iets van je gading tegen. De reputatie van groot gezellig feest is wijd bekend; sommige toeristen plannen hun vakantie zelfs rond de Visserijfeesten. Geen straathoek in het West- Zeeuws-Vlaamse vissersdorp wordt overgeslagen. Letterlijk overal is wat te doen en op elk denkbaar tijdstip. De formule van de Visserijfeesten, dit jaar toe aan het 65-jarig jubileum, is tijdloos. Het comité houdt al jaren vast aan de combinatie van veel Ne derlandstalige muziek, straattheater, kinderactiviteiten, rommelmarkt, kermis en braderie. Waarom? Omdat het werkt. „De formule is gewoon goed", vat voorzitter Lucien van den Breskens is trots op de geschiedenis van het vissersdorp en laat dat op veel manieren zien én proeven Broecke van het visserijcomité het samen. Vanwege het jubileum wordt er dit jaar wel een schep bovenop ge daan, er zijn nog meer artiesten en straattheateracts dan voorgaande ja ren. Het feest begint op vrijdagmiddag met de kermis, die om drie uur van start gaat op het Spuiplein en in de haven. De vismijn wordt omgetoverd tot een feestpaleis, waar het hele weekend optredens plaatsvinden. Op vrijdagavond bijten vanaf negen uur Feestorkest Dreamcast en René Schuurmans het spits af. Laatstge noemde stond al eerder op de Visse rijfeesten en dat is hem wel toever trouwd, zegt Lucien van den Broecke. „Iedereen doet mee, als hij optreedt." Het hele dorp doet mee om de fees ten tot een succes te maken. Horeca zaken voegen talloze extra activitei ten aan het programma toe en als je wilt, kun je de hele nacht doorhalen tot de rommelmarkt begint op zater dagochtend. Vanaf acht uur 's ochtends staan het Oranjeplein, de Philip van Kleef- straat, Emmastraat en de Juliana- straat vol kramen. Van Bressiaanders die de zolder hebben opgeruimd tot verkopers van buitenaf met antiek of vinyl. Dweilband DC Band uit Zuid- zande toetert er vrolijk tussendoor. Ook kun je één van de zes straatar tiesten tegenkomen in het centrum. In de kringen van de reggae wordt Reemah ge roemd. De passie voor muziek spat van haar af. Haar nieuwe plaat heet Crowns Up On Your Head. Haar fanclub groeide na optredens op heel het Ameri kaanse continent. Na vele festivaloptredens komt zij nu Europa ver overen. Dat Helden in het Park Eeklo haar ge strikt heeft, is een klein wonder. Twee gratis optre dens zijn er die avond. Behalve Reemah treedt nog een Jamai- caanse reggaeband op. The Mighty Diamonds bren gen rootsreggae en zoete rock. Als dat geen zwoele avond wordt! donderdag 2 augustus 2018 GO Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is mu- ziekrecensente. Wat: Reemah op helden in het park Waar: Heldenpark Eekloo Wanneer: vandaag 20.00 uur Belangrijk bij reggae is het ritme waarbij de De keuze van onze redactie: m yfy Florence The Machine - High as hope: Wat een indringend en eerlijk album van de Britse zange res Florence Welch! De pijn en het hartzeer knal len uit de boxen. All Saints - Tes tament: Boei ende plaat van de meidengroep die in de schaduw stond van Spice Girls maar over een langere en betere adem be schikt. Santigold -1 don't want: The Gold Fire Sessi- ons: Onverwacht cadeautje vol zo merse reggae/ dancehall mixes voor de zwoele zomeravonden. Thuisblijvers luisteren naar de mix die dj Armin van Buuren jaarlijks uitbrengt met dancemuziek van Ibiza. Ondertussen kookt Joeke Berg uit Jamie Olivers nieuwe boek over Italië. 140 JBb «cirri i Net terug van vakantie aan het Gardameer en heimwee naar de Italiaanse keuken? Jamie Oliver schiet te hulp. In zijn nieuwste kookboek stort de Engelse chef-kok zich weer eens volledig op zijn passie '1 voor Italiaans eten. Jamie kookt Italië bevat meer dan 140 nieuwe recepten die elke thuiskok op weg helpen naar de smaak van la dolce vita. Van supergezond tot lekker snac- ken en van uitgebreid koken tot makkelijk en snel. Verschijnt 9 augustus bij Kosmos. Geur verse vis kietelt neusgaten Sophie Stockman 44 A In de rij voor een gratis gebakken visje. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Reggae- zangeres Reemah verovert Europa.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 46