Unicum tijdens Boulevardloop Timo Dinkelberg voelt zich goed in Zoutelande 13 De Vos won in een tijd van 23 mi nuten en 17 seconden, op 3 secon den gevolgd door Pleijte die in het weekend al een zware trail achter de kiezen had. Eerdere winnaars in het circuit waren Job de feijter, Tim van den Broeke, Tim Pleijte en Erwin Har mes. Harmes pakte met zijn derde plaats van woensdag de overwin ning in het klassement en voegt zich daarmee in het rijtje Pleijte en Beije, die ook vier circuitover winningen op hun naam hebben staan. Pleijte miste het eindklas sement van deze editie, doordat hij maar drie wedstrijden had ge lopen. Met meer dan 250 deelnemers was de Boulevardloop de best be zette loop in de serie van vijfwed- strijden. Na de start nam Harmes de leiding, voor Pleijte en De Vos, die heel bekeken op de derde plaats bleef lopen. Nick van Blee- ken deed het op enige afstand uit stekend en wist Huub van Noor den, die ook nog dochter Eva in de kinderwagen meenam, achter zich te laten. Martijn de Kok, vorig week nog de snelste in de zomerloop in Groede, verdedigde de tweede plaats bij de masters H35 met verve. Na de eerste ronde van 3.6 km hadden Pleijte en de Vos al een voorsprong van zeker 60 meter op Harmes en de rest van het veld, dat al snel verspreid was over de gehele Boulevard. De Vos was dus bij verrassing dit keer de sterkste. Oppermachtig Monique Verschuure was opper machtig bij de vouwen en won vijf keer op rij met de maximale score van 1500 punten. Ze had voor haar vijfde overwinning een tijd nodig van 27.05, op de 24ste plaats overall, met Monica San- derse weer op plaats twee in 28.05 en Mirthe Overkamp, die met haar derde plaats overall haar eer ste plaats bij de senioren vouwen veiligstelde. En in Breskens deden ze dat. „Gelukkig was er genoeg animo voor binnen De Boskreek voor de aanleg en konden we de aanleg volledig zelf financieren", aldus de Zeeuws-Vlaamse tennisser. „Een aantal van onze leden gaat al jaren naar België om padel te spelen en was erg enthousiast. De stemming bij de algemene ledenvergadering viel dan ook positief uit." Jongeren Een voorname reden voor De Bos kreek om tot aanleg van de baan over te gaan, is het vinden van bin ding met de jeugd. Dat is tets wat tennisclubs tegenwoordig steeds moeilijker lukt. Van Noord: „Het zou mooi zijn als het spel wordt opgepikt door jongeren. Je kunt padel vrij snel leren en het is lek ker afwisselend. Het is trouwens de bedoeling dat de baan het hele jaar open is en door iedereen ge huurd kan worden." Daardoor is het niet meer nodig de provincie- en landsgrenzen te passeren om het spelletje te kun nen spelen. „Enthousiaste Zeeu wen hoeven dus niet meer speci aal naar België ofNoord-Brabant af te reizen", weet ook de initia tiefnemer. „Ik ben er in ieder geval ontzettend trots op dat we dit met De Boskreek hebben kunnen rea liseren. Het doel was om de baan te kunnen openen tijdens ons jaarlijkse Vechthanentoernooi. Dat dit gelukt is en de baan er zo mooi bij ligt, maakt ons als club erg trots." Dinkelberg weet hoe het is om met een podiumplek uit het water te ko men in Zoutelande. In 2015 kwam hij er al eens als winnaar binnen, toen was de start in Westkapelle. En vorig jaar, toen er in Domburg werd gestart, werd hij tweede in de Walcherse kustplaats. Gisteren kreeg hij de zege verre van cadeau. Pas in de laatste twintig meter wist de inwoner van het Zuid-Hollandse Rozenburg de strijd in zijn voordeel te beslissen. In een tijd van één uur en achttien minuten kwam hij binnen. Op de voet gevolgd door Klaas van Beek uit IJmuiden (1.18.05) en Bredanaar Remco van Althuis (1.18.18). Zo'n twee minuten na de drie be ste mannen kwam de sterkste Zeeuwse man over de eindstreep. Dat was Rinke Hiele uit Clinge, met een tijd van 1.20.07. Bij de vrouwen stond er geen maat op Lisa Dreesens uit Delft. Met haar winnende tijd van 1.18.08 finishte ze kort achter de twee snel ste mannen en liet ze Van Althuis (derde bij de mannen) zelfs achter zich. Simone de Rijcke uit Hulst was door die snelle race van Dreesens kansloos voor de overwinning, maar was wel de enige Zeeuwse po diumklant. Met een tijd van 1.20.25 legde ze beslag op de tweede plaats. Amy van Liere uit Kaatsheuvel zwom naar plek drie. Zij legde de 7.9 kilometer af in een tijd van 1.23.55. De wedstrijd van Vlissingen naar Zoutelande was de eerste in een reeks van vier zeezwemtochten ge organiseerd door Zwemmen Langs Walcheren. Volgende week woens dag wordt er gezwommen tussen Westkapelle en Zoutelande, een race over 3.4 kilometer. Daarna staan de races Dishoek-Zoutelande (4.5 kilometer) en Oostkapelle- Domburg (3.6 kilometer) nog op het programma. Simone de Rijcke werd tweede bij de vrouwen en was de enige Zeeuwse podiumklant donderdag 2 augustus 2018 Zelden leverde het Straten- loopcircuit vijf winnaars over vijf wedstrijden op, maar tij dens de 21ste editie was het raak. Patrick de Vos won giste ren de Boulevardloop en werd daarme de vijfde winnaar in vijf wedstrijden van deze editie van de competitie. Sjaak Sinke Vlissingen spektakel in huis De start van de eerste van vier zeezwemwedstrijden, tussen Vlis singen en Zoutelande. foto ruben oreel De eerste - en meteen ook lang ste - van vier zeezwemwedstrij den van stichting Zwemmen Langs Walcheren is gewonnen door Timo Dinkelberg uit Rozen burg. Na 7.9 kilometer, van Vlis singen naar Zoutelande, kwam hij als eerste over de finish. Daniël Vervelde Zoutelande Kijk voor de volledige uitslag op www.zwemmenlangswalcheren.nl De start van de Boulevardloop. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41