Zeeuwse Johnny's wachten op opvolger O O) 0) O 12 ZEELANI Van der Lijke daalt één plaats in slotrit Kerkhove kent voortvarende start Pubers stelen de show op Jumpin' Koers keert terug op de kalender Tennisvereniging De Boskreek heeft sinds kort een eigen padelbaan, de eerste in deze provincie. De sport is in Nederland nog vrij onbekend, maar zeker niet saai. De plek die wielrenner Nick van der Lijke dinsdag won in het algemeen klassement van de Ronde van Wallonië moest hij gisteren in de slotetappe weer inleveren. De Middelbur ger - rijdend voor Roompot-Nederlandse Lo terij - finishte in Waremme als nummer 25 in de vijfde en laatste rit en zakte daardoor in de rangschikking van plek veertien naar vijftien. Ploeggenoot Brian van Goethem uit Philip- pine kende een veel slechter slot van de Belgi sche rittenkoers. Door een valpartij kon hij de etappe van gisteren niet uitrijden. Hij kreeg een tandwiel in zijn bovenbeen en besloot de koers te verlagen. De Zeeuws-Vlaming moet enkele dagen rust houden. Lesley Kerkhove is voortvarend van start ge gaan op het toernooi van Woking. De eerste twee rondes leverden de Schouwse tennisster geen problemen op. Kerkhove, de nummer drie van de plaatsings lijst, was dinsdag in de eerste ronde van het Engelse 25.000 dollar-toernooi al te sterk voor thuisspeelster Alicia Barnett. Het werd 6-3 6-2 voor de Zeeuwse. Gisteren sloeg ze zichzelf opnieuw een ronde verder, deze keer met nog minder problemen. Tegen Anna Danilina uit Kazachstan werd het 6-16-3 voor Kerkhove, die daardoor in de kwartfinale staat in Woking. De pubers Suzanne Kleijwegt en Annemijn Boogaard ontpopten zich gisteren tot de smaakmakers in het dressuurprogramma bij Jumpin' De Weel. De Heinkenszandse Kleijwegt stal met een fraaie Kür op muziek de show. Na de overtui gende overwinning in de klassieke proef Z2 deed ze, met de koffievosmerie Finnlanderin, er in de Kür nog een schepje bovenop. Met een straatlengte voorsprong liep de combina tie naar de zege (75,688). Met de overwinning in de Kür ZZ-Licht en de zege en tweede plaats in L2 kon Boogaard ook op een geslaagd Jumpin' terugkijken. Het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend maakt na een afwezigheid van vijfjaar zijn rentree op de wielerkalender. De wedstrijd maakt per 2019 onderdeel uit van de U23 Road Series, een nieuw initiatief dat bestaat uit een reeks wed strijden in Nederland en België voor renners tot 23 jaar. Tot 2007 was het Zeeuws-Vlaams Wielerweekend vaste prik op de kalender. In 2014 keerde de wedstrijd eenmalig terug van wege het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen. De winst was toen voor de Brit Daniël McLay. Remise Criterium Dorst PRIMEUR EERSTE PADELBAAN VAN ZEELAND Als er een woord goed past bij de sport padel, is het wel: spectacu lair. Speciaal voor de opening van de eerste padelbaan van Zeeland zijn vier topspelers naar Breskens gekomen om een demonstratie te geven. Het levert een fraai inkijkje op in de sport, die in Nederland steeds populairder begint te wor den. Toch zullen meer mensen eer der niet dan wel al bekend zijn met de in Mexico ontstane sport. Een korte introductie is dus op zijn plaats. Padel kan eigenlijk be schouwd worden als een mix tus sen tennis en squash. De wedstrij den worden gespeeld op een mini- tennisveld, dat volledig omgeven is door glazen wanden. De bal kan dus net als bij een squashbaan ei genlijk niet uitgaan. Het levert spectaculaire slagen wisselingen op, die op de gekst mogelijke manieren verlopen. Vooral in Spanje is de sport im mens populair. Gestaag waait de hype over naar Nederland. Eén van de voorvechters van de sport in Zeeland is Tonny van Noord, lid van tennisvereniging De Boskreek uit Breskens. „Vorig jaar was ik op vakantie in Spanje, toen ik langs een padelcomplex liep. Ik wist niet wat ik zag", vertelt hij. „Het was al elf uur 's avonds, maar er waren gewoon zestien banen bezet met spelers. Het spel greep me gelijk. De afwisseling en het tempo zijn prachtig om naar te kijken. Al snel wist ik dat we hier iets mee moes ten doen bij de Boskreek." Vergis u niet, eerder dit jaar opende Guus Hiddink alweer de honderdste padelbaan van Neder land. De baan in Breskens is dus geen noviteit in ons land. Maar in Zeeland is het wél de eerste. „Mis schien komt het omdat Zeeuwen een spaarzaam volkje zijn, ik weet het niet. Het is natuurlijk niet zo dat je zomaar even een baan aan kunt leggen. Je moet er als tennis vereniging je nek voor durven uit te steken", geeft Van Noord aan. Naar het zich nu laat aanzien wagen zaterdagavond bij de 38ste editie van de wielerronde drie provincie genoten een poging om de renner uit Lewedorp op te volgen. Van der Klooster won negen jaar geleden na een ultieme uitval in de laatste kilometers. Het was rond 2009 sowieso goed boeren voor de Zeeuwse wielerfan die naar Burgh- Haamstede afreisde voor de plaat selijke wielerronde. Met Johnny Hoogerland won er ook in 2007 en 2008 een Zeeuwse Johnny op Schouwen-Duiveland. Het is ook weer niet zo dat de Zeeuwen in de jaren na de zege van Van der Klooster in 2009 niet in het stuk voorkwamen in Burgh-Haam stede. De afgelopen zes edities stond er steevast een Zeeuw op het podium. Zoals Michel Stroosnijder, die in 2014 en 2016 derde werd. En Brian van Goethem, de nummer twee bij de editie van 2013. Ook bij de Ronde van Burgh- Haamstede van 2017 scheelde het niet veel of de winnaar was van Zeeuwse makelij geweest. Thijs de Lange maakte vorig jaar tot de laat ste ronde aanspraak op de zege. He laas voor het toegestroomde Zeeuwse publiek moest de uit Kat- tendijke afkomstige renner in een sprint-a-deux zijn meerdere erken nen in zijn ploeggenoot Maarten van Trijp. Zowel De Lange als Van Trijp ontbreken bij de uitgave van dit jaar. Jarno Gmelich Meijling, ploeg genoot van het tweetal bij het con tinentale Metec-TKH, is zaterdag wel van de partij. De coureur uit Al- mere, vorig jaar winnaar van de Ronde van Limburg, behoort tot één van de topfavorieten voor de winst. Ook Tom Wijfje uit Ter Aar en Jordi Talen uit Spijkenisse zijn renners die in aanmerking komen voor de zege. Namens Zeeland staan Eloy Raas. Pieter Israël en Jus tin Boone op de startlijst. Al snel wist ik dat we Kièr iets mee moesten doen bij De Boskreek donderdag 2 augustus 2018 WIELRENNEN TENNIS Lesley Kerkhove. fotoepa PAARDENSPORT WIELRENNEN GO 5 Schaker Koen Leenhouts kwam gisteren tijdens het ONK niet ver der dan een re mise tegen Va- lentin Buckels. Het was alweer de vijfde re mise in Dieren voor de IJzen- dijkenaar. i Shirin van An- rooij is derde geworden tij dens het crite rium De Acht van Chaam voor vrouwen in de klasse voor nieuwelin gen en junio ren. In de sprint ging de zege naar Neder lands kampi oene Sofie van Rooijen. Voetballer Ya- rick Dorst heeft met tweededi visionist Baren- drecht met 2-2 gelijkgespeeld tegen het naar de eredivisie gepromo veerde Fortuna Sittard. Dorst stond in de basis, speelde 60 minuten en gaf een assist. Breskens haalt het Bas Dingenouts Breskens Tijdens de opening van de padelbaan in Breskens werd een de monstratiepartij gespeeld door een aantal topspelers. foto peter nicolai Een Zeeuwse naam op de ere lijst van de Ronde van Burgh- Haamstede, het zou wel weer eens mooi zijn. In 2009 kende het criterium met Johnny van der Klooster voor het laatst een Zeeuwse winnaar. Arwin Willemsen Burgh-Haamstede a - Tonny van^Roord

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40