9 DRAMA EEN DAG LATER Dinsdag verdronk een veertienjarig Duits meisje voor Bruinisse in de Krammer, bij de Grevelingendam. De volgende dag wordt er weer gewoon gezocht naar schelpdieren op de slikken. der onderzoek in te stellen naar de verdrinking. Er is immers geen sprake van een misdrijf. Zeeland is populair onder mensen van Zuid-Oost-Aziatische oorsprong omdat de oesters, mossels en andere schelpdieren hier letterlijk voor het oprapen liggen. Vooral de Oesterdam bij Tholen is een geliefde stek. Het verzamelde maaltje wordt ter plekke opgegeten of gaat mee naar huis. De familie Rulloda is voor de tweede keer op de Grevelingendam. De meeste schelpdierzoekers wonen in Amsterdam en omgeving. „Het is een dagje uit. Het is alleen altijd een heel gezoek om een dag te vinden dat iedereen kan." Peter Geerlings, die met de Rullo da's mee naar de Grevelingendam is gekomen, woont zeifin IJmuiden. Hij kent de gevaren van de stroming in zee. „Ik hoorde net van de mensen die hier met hun camper staan wat hier gisteren gebeurd is. Echt ver schrikkelijk." Opzoek Het is laagwater. Geerlings houdt de wacht in de schaduw van de party tent terwijl de familie over de slikken zwerft op zoek naar ingrediënten voor de barbecue. Op de achtergrond draaien de turbines van windpark Krammer. Zes uur later zal het water er drie meter hoger staan, maar dan zijn de Amsterdammers al weer terug op het droge. Als de van huis meegenomen stukken kip als eerste op de barbecue gaan, zijn de slikken ondergelopen. Reddingsbrigades Verdrinkingen onder badgasten ko men, ondanks de massale drukte in De Nederlands-Filipijnse familie Rulloda heeft zich rond het middaguur geïnstalleerd aan de rand van het parkeerter rein van de Grevelingendam. De par- tytent is de uitvalsbasis voor de zoek- P tocht naar oesters en andere zilte lek kernijen op de drooggevallen slikken. Ze hebben net gehoord van het drama dat zich dinsdagmiddag af speelde toen een veertienjarig meisje uit Duitsland door de opkomende vloedstroom werd verrast en ver dronk. Op de Grevelingendam is er niets wat nog herinnert aan de tragische dood van het meisje, dat in Zeeland op een camping met haar ouders va kantie vierde. Ze was volgens oogge tuigen aan de uiterste rand van de slikken schelpdieren aan het zoeken toen de vloed opkwam en ze er niet in slaagde op tijd de oever te berei ken. Onder de ogen van haar Vietna mese ouders verdween ze in het wa ter. Haar lichaam werd 's avond ge borgen door het Landelijk Team On- derwaterzoekingen. Het meisje woonde in Dreieich, in de Duitse deelstaat Hessen. de zomer, gelukkig nauwelijks voor in Zeeland, mede dankzij de inzet van de reddingsbrigades langs de stranden. Anderhalve week geleden moesten bij Renesse nog wandelaars van een zandplaat gehaald worden nadat ze door het opkomende water waren ingesloten. Op de Grevelingendam is geen red- dingspost. De gemeente Schouwen- Duiveland ziet geen aanleiding om maatregelen te treffen of om met de beheerder van de dam, Rijkswater staat, in overleg te treden. Bij de ge meente is niet bekend dat langs de dam recent meer mensen ernstig in de problemen zijn gekomen. Voor de politie is er geen reden om nog ver- Ik hoorde net wat hier gisteren gebeurd is. Echt verschrikkelijk donderdag 2 augustus 2018 GO Bij Bruinisse lig- gen de schelpdie ren voor het opra- FOTO'SrDIRK-JAN GJELTEMA - Er wordt weer gewoon gezocht naar schelpdieren De familie Rulloda uit Amster dam met Peter Geerlings uit IJmuiden (2e van links). Theo Giele Bruinisse -Peter Geerlings

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 37