7 Ik schiet snel inde stress, Simone is wat nuchterder len", vertelt Simone. „Ik denk dat het ons juist nog dichter bij elkaar heeft gebracht. Ik ben nu al elf keer geopereerd en moet best vaak terug naar Rotterdam voor een scan. Claudia is dan de eerste persoon die ik vraag om mee te gaan. Dan maken we er een dagje van." Simone helpt Claudia dan weer relativeren en kalmeren als ze zich druk maakt om haar schoolwerk. „Ik schiet snel in de stress, Simone is wat nuchterder", vertelt Claudia. „We kunnen altijd bij elkaar te recht en weten echt alles van el kaar. Tot de meest vieze dingen toe..." Thee drinken in pyjama De twee zien elkaar niet meer iedere dag, omdat ze het allebei druk hebben met werk en school. „In de winter zien we el kaar soms drie weken niet, maar in de zomer dan weer meer", vertelt Simone. „Dan zitten we vaak om acht uur 's ochtends in pyjama thee te drinken op het terras." Claudia: „Zodra we even tijd hebben, zitten we samen. Soms is dat maar een half uur of een uurtje. We hebben niet echt tijd om dingen te doen, maar even kletsen is al genoeg." En als er echt iets is, bellen ze elkaar wel. „We hebben het i meestal over jon gens en over de liefde", vertelt Simone. „Maar i hebben we echt één onderwerp waar we nooit over uitgepraat raken?", vraagt Claudia zich af. „Nee joh, wij gaan altijd van de hak op de tak. Ande ren kunnen onze ge- een andere vriendin gaat doen, we misgunnen elkaar niets." De meiden hebben ook veel geza menlijke vrienden. „Dat heb je als je op een dorp woont", ver telt Simone. „Maar we hebben ook een aantal verschillende vrienden hoor, want ik rij paard en Claudia voetbalt." De twee hebben al veel meege maakt samen. Ook minder leuke momenten. Zo was Claudia erbij toen Simone van haar paard viel en haar gezicht verbrijzelde door een trap, waardoor ze haar opleiding aan het John Cruyff College uiteindelijk niet heeft kunnen afronden. „Ik heb een behoorlijke knauw gekregen van dat ongeluk", vertelt Simone. „We hadden frietjes gegeten bij het Veerse Meer en wilden ei- genlijk op stap gaan die avond, maar ik vond dat ik nog even langs mijn paard moest. Dat beest was altijd braaf, dus we konden er makkelijk met zijn tweeën op rijden. Het ging hart stikke goed, we maakten zelfs nog grapjes over wat we zouden doen als we eraf zouden val len..." Op de terugweg ging het echter mis: het paard begon uit het niets te draven. „Claudia kan na tuurlijk niet rijden, dus zij viel er meteen af. Daarna viel ik. Mijn gezicht was volledig ver brijzeld en ik moest naar het ziekenhuis in Rotterdam ge bracht worden." Achteraf kun nen de vriendinnen er wel om lachen. „We hebben elkaar nooit verweten dat we eraf zijn geval- sprekken vaak niet volgen, want we vliegen van hot naar her." Hun eerste vakantie samen naar Ibiza zullen de meiden nooit vergeten. „Dat was echt super leuk", zeggen ze in koor, terwijl ze elkaar giechelend aankijken. What happens in Ibiza, stays in Ibiza. donderdag 2 augustus 2018 GO A Claudia Versluis. Simone Geelhoed en Claudia Versluis (rechts) uit Kamperland zijn FOTO'S MARCELLE DAVIDSE wonen werd gebouwd. bevriend sinds het huis waar ze in

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 35