"U 4) 0) 4) -Q ■HM 6 h Ze hoeven elkaar nog maar een blik te gunnen en ze begrijpen elkaar. Simone Geelhoed (22) was 3 jaar toen haar ouders een huis bouwden in de Knotwilgendreef in Kamperland, de toen 4-jarige Claudia Versluis (22) woonde pas in het huis ernaast. De twee waren meteen beste vriendinnen. ■AHHira ZOMER 2018 BUURMEISJES 1 Ook als Claudia een ander vriendinnetje over de vloer had, was ik erbij WAT IS ER TE DOEN? Helikoptervlucht, Zoutelande en Cadzand Rommelmarkt, Oostkapelle Cadzandse Donderdag Folkloristische dag, Zoutelande Weekmarkt, Heinkenszand Markt, Middelburg Snuffelen aan Zee tocht, Breskens Stadswandeling, Sluis Handwerkcafé, Axel iS Kindertheater, Nieuwvliet WIE IS JE BESTE VRIENDIN EN WAAROM? i Je wordt gewoon naast el kaar gezet", vertelt Si mone lachend. „En dan hoop je dat het klikt", vult Claudia aan. Dat was ge lukkig het geval. De buurmeisjes zijn altijd bij elkaar gebleven. Ze bouwden heel wat hutten samen. „Er ging elke week een pakje knij pers van mijn moeder doorheen", vertelt Claudia. „Wij hadden thuis een zandbak, dus daar zaten we ook veel in. En we gingen bij elkaar in bad. Eerst hier en een uur later bij Simone." De twee deden alles sa men. „Ook als Claudia een ander vriendinnetje over de vloer had, was ik erbij", vertelt Simone. „En andersom ook. We waren, en zijn nog steeds, altijd samen." De eerste twee jaar op de middel bare school was het contact iets minder, omdat de meisjes naar ver schillende scholen gingen. Toch kijken ze niet met negatieve gevoe lens terug naar die periode. Simone denkt zelfs dat het goed voor hen is geweest. „Je ontwikkelt je meer op je eigen manier als je ineens in een vreemde klas wordt gegooid. Als we samen hadden gezeten, hadden we constant aan elkaar gehangen. Maar uiteindelijk zoek je elkaar toch weer op." Het meest bewonderenswaardig aan hun vriendschap? „Wij hebben nog nooit ruzie ge- *>r*> eSp** f had", zegt Simone. „Nee, echt nog nooit", bevestigt Claudia. „Dat komt omdat we allebei zo recht door zee zijn, we zijn heel eerlijk. En we hebben er geen problemen mee als een van ons eens iets met donderdag 2 augustus 2018 GO TIP 1 Met een helikopter over Zeeland vliegen kan vandaag vanuit Zoute lande en Cadzand. De gehele dag wordt er gevlogen over het Zeeuwse landschap. Voor meer informatie zie de web site: www.prince-helicopters.nl TIP 2 De jaarlijkse rommelmarkt in Oost kapelle staat er vandaag weer. Van 09.30 uur tot 17.30 uur is er van alles te koop rond de Dorpskerk; van fietsen tot glaswerk, van boek tot speelgoed. Marktkraampjes op de Vis markt Middelburg. De opbrengst van de rommelmarkt is deels voor het onderhoud van de kerk en deels voor de Stichting Mensenkinderen. TIP 3 Op de eerste donderdag van au gustus is het weer tijd voor de 'Cadzandse Donderdag'. Met een uitgebreide markt in de Mariastraat en een streekproductenmarkt bij de molen. Verder zijn er tal van activiteiten te doen en is er de gehele dag door live muziek te horen. TIP 4 Vandaag een echte folkloristische dag in Zoutelande. Er is een markt met demonstraties van oude am bachten, entertainment en muziek. Dit evenement wordt van 12.00 uur tot 21.00 uur gehouden in het cen trum van het dorp. Oude ambachten als klompen maken, paling roken, kantklossen en potten en keramiekbakken wor den tentoongesteld. Ook aan de kinderen is er gedacht met een springkussen en schmin ken. TIP 10 Het is weekmarkt in Heinkenszand vandaag. Alvast lekkere en verse producten inslaan voor het week einde. Dat kan allemaal van 08.00 uur tot 12.00 uur op het Van de Bilt- plein. TIP 5 Op de Vismarkt in Middelburg staan er iedere donderdag tot en met 30 augustus marktkraampjes uitgestald. Snuffelen tussen antiek, curiosa en kunst op een van de mooiste pleint jes van de stad kan van 09.00 uur tot 16.00 uur. TIP 6 Samen met een natuurgids van Na- tuur&Zo ontdekken wat het strand allemaal te bieden heeft. Voor kin deren met ouders/grootouders een leuk dagje uit. Er wordt op garnalen gevist en er worden krabben gevangen. Uitein delijk gaan de bezoekers naar huis met een zelfgemaakt strandsouve- nir. Voor meer informatie zie de site www.vvvzeeland.nl TIP 7 Laat je verrassen door de historie van Sluis en bezoek samen met de stadsgids de ruïne van de Steenen Beer. De wandeling gaat ook langs de stadswal en de Belforttoren. Iedere donderdag tot 27 septem ber van 10.30 uur tot 11.30 uur aan de Grote Markt 1. Meer informatie op de website www.vvvzeeland.nl TIP 8 Vindt u het leuk om creatief bezig te zijn? Ga dan naar het handwerk café in het Warenhuis in Axel. Hier wordt ondersteuning geboden in breien, haken, open naaiwerk en nog veel meer. Het café is open van 19.00 uur tot 21.00 uur. De stadswandeling in Sluis gaat langs de Belforttoren. TIP 9 Bij Speelboerderij Pierewiet is er vandaag een kindervoorstelling te bewonderen genaamd 'Ferini en de Valse Noot'. De show begint om 19.30 uur en duurt ongeveer 40 minuten. Met een kaartje voor de voorstelling kunnen kinderen ook van 16.00 uur tot 21.00 spelen in de speeltuin. Voor meer infomatie zie de web site: www.pierewiet.nl Kunnen jullie nog zonder el kaar? Claudia: „Nee, dat zou ik heel erg vinden..." Simone: „Clau dia en haar vriend hebben het weieens over samenwo nen. Dan denk ik: nee, dan ben ik mijn buur meisje kwijt... Als de liefde het toelaat, gaan we proberen bij el kaar in de buurt te blijven. En als we oud zijn, zit ten we samen in het bejaarden huis. Lekker rel len met de scootmobiel." Wat is het be langrijkst om BFF's te blij ven? Simone: „Eerlijk en open zijn te genover elkaar. Over alles." We altijd bij elkaar terecht Gertie De Boey Simone Geelhoed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 34