Geen ruimte voor vrije vogels g-3 Komst windpark bij Sas 'bespreekbaar' I. mm mwm Grijze haren 2 Wie nog een kampeerplek of vakantiehuisje aan de kust, zoekt, heeft het moeilijk. Het mooie weer zorgt voor topdrukte. LAST-MINUTE ACCOMMODATIES Commentaar Wildkamperen. Wie heeft het niet gedaan? Niks leukers dan op de bonnefooi rondtrekken en tegen de nacht in alle vrijheid een mooi plekje zoeken. De volgende dag vroeg het sheltertentje inpakken, hup weer op weg. In Nederland was het nooit zo simpel. De vrije ruimte is hier te klein. Onbestemde stukjes grond zijn zeldzaam. Als het na tuur is, moet je vrijwel altijd over het prikkeldraad. Dat doe je niet zo gemakkelijk. Toch lijkt het wildkamperen te groeien. In de gemeente Veere deelde de politie eerder deze week in één nacht zestien bekeuringen uit. Wat moet Zeeland doen? De Zeeuwse kuststrook is goed gevuld met campings en va kantieparken. De rest is vooral natuur. Die moeten we bescher men. Het is de kip met de gouden eieren. Het kan geen kwaad als er eens een enkel tentje of een camper in het wild staat. Maar als wildkamperen wordt gedoogd, zal het razendsnel toe nemen. Daarom moet Zeeland het verbod streng handhaven. Het gaat overigens niet alleen om badgasten die weinig of geen moeite doen om een camping te zoeken en dus op goed geluk direct achter de duinen hun tentje opzetten of hun cam per parkeren. Het gaat ook om traditionele kampeerders die geen boodschap hebben aan het huidige campingleven. Voor die echte rustzoekers en vrije vogels heeft Zeeland nu een en kele plek waar je mag paalkamperen en een paar natuurkam peerterreinen. Dat is duidelijk te weinig. Om de natuur te beschermen moet Zeeland streng blijven optreden tegen wildkamperen Dit blijkt uit antwoorden die B en W hebben gegeven op schriftelijke vragen van raadslid Rian de Feijter (TOP/Gemeentebelangen). Zij is zeer kritisch over de bouw van mogelijk zes windturbines aan de noordkant van Sas van Gent. 'Om dat het gebied al zwaar is belast met onder meer industrie.' Ook vreest De Feijter dat de molens te dicht bij huizen komen. Burgemeester en wethouders van Terneuzen reageren afwach tend. Het samenwerkingsverband van de Zeeuwse coöperatie Zeeuwind en energiebedrijf Eneco dat de kansen voor meer duur zame energieopwekking in de Ka naalzone laat verkennen, zal aan 'alle wettelijke normen' moeten voldoen, aldus het college, ook wat betreft de afstanden tot woningen. 'Een zorgvuldige afweging van verschillende belangen is nodig', wordt verder gesteld. De Kanaalzone is één van de concentratie gebieden voor windenergie De Kanaalzone is aangewezen als één van de concentratiegebie den voor windenergie in Zeeland. Tot nu toe staan er 22 windturbi nes, in de Koegorspolder bij Ter- neuzen. ALMANAK Soms is het best confronte rend: dat je zoveel grijze haren hebt dat je ze niet meer uit kunt trekken, dat de veertig in middels dichterbij is dan de dertig en dat die rimpels naast je ogen echt niet meer weg gaan. Maar ach, wat maakt het uit? De zon schijnt al weken en het gegiechel van haar tweejarige dochter maakte haar dag goed. De voorbijgangster groette haar vriendelijk, toen ze even later naar buiten stapte. Ze keek lachend naar de peuter in de buggy. „Och, wat een schatje. Is dat je kleindochter?" Hotel krijgt meer parkeerruimte Verdacht duo langer vast WEST-SOUBURG Foutje: kaal Marnixplein De houten kampeerbunga- low op Camping Interna tional in Renesse is een speld in een hooiberg. Voor 827 euro kun je er vanaf morgen met vier personen een week lang lo geren. Althans, dat was gister middag de stand van zaken: grote kans dat de bungalow inmiddels geboekt is. „Het is puur toeval dat die bun galow vrij is. We kregen een late annulering", zegt campingeige naar Kenneth Horst. Hij heeft het razend druk. „Met dit mooie weer is alles vol. We krijgen gigantisch veel telefoontjes. Ik denk dat ik tweehonderd tot driehonderd keer per dag nee moet verkopen. Onze campingwinkel wordt plat- Alsweeen annulering hebben, is die plek heel snel weer opgevuld gelopen. Mensen willen zo snel mo gelijk inkopen doen, om naar het strand te kunnen." Vakantieparken en campings be leven een recordzomer, signaleerde brancheorganisatie Recron begin deze week. Het stralende zomer weer zorgt voor topdrukte aan de Zeeuwse kust. Nederlanders kiezen vaker voor een vakantie dichtbij huis. Koopje Vakantiepark Schouwen in Renesse heeft door een late annulering toe vallig nog een chalet beschikbaar vanaf maandag. Prijs: 949 euro. Dat is een koopje in vergelijking met an dere accommodaties voor gezinnen. Voor een weekprijs van ongeveer 1700 euro kun je via Roompot Va kanties een watervilla huren aan het Veerse Meer, of een zevenpersoons- bungalow in Renesse. Vakantiepark Hof Domburg heeft nog een acht- persoonshuis vrij voor tweeduizend euro. Een zespersoonvilla op Noord zee Résidence De Banjaard kost ruim 2200 euro voor een week. Via verhuursites Booking.com en Airbnb is haast geen enkel vakantie huis meer beschikbaar aan de kust. Nou ja, als je diep in de buidel tast, kun je nog wel wat vinden. Voor een donderdag 2 augustus 2018 De komst van een windmolen park ten noorden van Sas van Gent is voor het Terneuzense college van B en W 'bespreek baar'. Harmen van der Werf Sas van Gent Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Hotel Van der Valk in Middelburg krijgt de ge wenste uitbreiding van het aantal parkeerplaat sen. De Raad van State is tevreden met het nieuwe besluit van de gemeente raad. Daarin is voldoende onderbouwd waarom er 27 bij moeten komen, tot 286 plaatsen. Een omwo nende was het daar niet mee eens en tekende aanvankelijk met succes bezwaar aan. Middelburg moest het besluit repare ren en dat is gelukt. De Raad van State heeft een nieuw bezwaar van de omwonende tegen het herstelde besluit afgewe zen. m 'S-H. ARENDSKERKE Een 25-jarige man uit Helmond en een 30-ja- rige man uit Den Haag, die op 26 juli langs de A58 werden aangehou den op verdenking van inbraak, blijven langer vastzitten. Dat heeft de rechter-commissaris gis teren bepaald.Beide mannen zaten in een auto die met nog een an dere wagen langzaam over de Sloeweg reed. Ze trokken daarmee de aan dacht van agenten. Tij dens het onderzoek von den agenten gestolen goederen in de auto, die in verband werden ge bracht met een inbraak op 23 juli in Knokke. De rozen komen niet terug aan het Marnix plein in West-Souburg. Drie jaar geleden wilde de gemeente Vlissingen die rozen laten rooien. Na protest van omwo nenden kwam er een compromis. Bewoners van het groene plein zouden zelf de rozen bij houden. Groot was daarom de verbazing toen enkele weken gele den een aannemer toch de struiken in de laad bak kieperde. Foutje, laat een gemeente woordvoerster weten. De aannemer had een oude tekening gebruikt. Een hek van palen en draad moet nu de be schermende taak over nemen van de rozen. Zeeuwse Cornelleke Blok Vlissingen - José Lampert, minicamping De Kiekendief - 'Xfrfipz,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 30