Van Persie krijgt band van aanvoerder om de arm 20 Meer ruimte in budget, keuze voor eerste keeper eenvoudiger De foto op het officiële twitterac- count van Feyenoord kon niet tref fender, toen gistermorgen vroeg de transfer van Brad Jones naar het Arabische Al Nassr wereldkundig was geworden. Op het plaatje stond de doelman, de kampioensschaal in zijn handen geklemd. Daaronder in kapitalen de tekst: 'Brad bedankt'. Het moet een bedankje geweest zijn in de meest letterlijke zin van het woord. Enerzijds omdat de 36- jarige Australiër in zijn twee sei zoenen in de Kuip inderdaad zijn rol op meer dan acceptabele wijze heeft ingevuld. Vooral in het kam pioensjaar was hij geregeld door slaggevend met zijn reddingen. Aan de andere kant helpt Jones de Rotterdamse club bij een lastig vraagstuk: welke van de drie doel mannen die het eerste elftal waar dig zijn dit seizoen de eerste keuze zou worden. Impliciet geeft tech nisch directeur Martin van Geel dat ook aan op de clubsite. Hij zegt: „We kunnen het ons permitteren een prima doelman te laten ver trekken, omdat we met Justin Bij- low, Kenneth Vermeer en Ramón ten Hove nog steeds over een prima keepersselectie beschikken." Anders gezegd: de transfer van Jones naar de Saoedi-Arabische topclub, waar hij voor twee seizoe nen tekent, had voor Feyenoord op geen beter moment kunnen ko men. Juist omdat hij de technische staf dus verlost van een lastige keuze en Bijlow en Vermeer nu we ten dat ze met nog slechts één seri euze concurrent de strijd aan hoe ven te gaan. Daarnaast geeft het vertrek van de goalie de directie extra financiële slagkracht. De Australiër gaat wel iswaar transfervrij weg, maar maakt wel ruimte vrij in het salaris budget. Dat kan Feyenoord goed gebruiken in de zoektocht naar nieuwe spelers. CLASIE TWEEDE MAN We kunnen het ons permitteren een prima doelman te laten vertrekken Voor het eerst geeft de club dit nu ook zelf toe. Waar coach Gio- vanni van Bronckhorst afgelopen zondag, na de met 2-1 gewonnen oefenwedstrijd tegen het Spaanse Levante, nog stelde dat 'de selec tie in principe rond is', zegt zijn baas Van Geel nu publiekelijk dat Feyenoord zich 'uiteraard zal blij ven oriënteren op de markt.' De focus ligt daarbij op het halen van spelers die er direct kunnen staan. Al geruime tijd wordt op de achtergrond onder meer ge sproken over het terughalen van Daryl Janmaat en Leroy Fer, die nu respectievelijk uitkomen voor Watford en Swansea City in Engeland. Vilhena Laatstgenoemde geldt als moge lijke vervanger van Tonny Vil hena, voor wie nog altijd belang stelling sluimert vanuit het bui tenland. Breekpunt was tot dus ver het financiële plaatje. Door het vertrek van Jones heeft Fey enoord nu meer armslag om een van hen, al dan niet tijdelijk, over te nemen. Deens talent bij Lotto-Jumbo Haase na één partij al klaar Kampioenen denderen door UITSLAGEN donderdag 2 augustus 2018 GO Vertrek van Jones helpt Feyenoord Het vertrek van doelman Brad Jones, die voor twee seizoenen naar het Saoedi-Arabische Al Nassr vertrekt, helpt Feyenoord op twee fronten: financieel én praktisch. De vraag is wel wat er nu gaat gebeuren in de Kuip. Dennis van Bergen Rotterdam - Martin van Geel ROTTERDAM Robin van Persie is de nieuwe aanvoerder van Feyenoord. Dat maakte de Rotterdamse club giste ren bekend. „Het is voor mij een hele eer om aanvoerder te zijn. Zeker omdat ik bij deze club ben op gegroeid", zo luidt zijn officiële reactie. Jordy Clasie neemt zijn taken waar wanneer de aanval ler niet inzetbaar is. Van Persie keerde afgelopen winter terug bij Feyenoord, na een carrière die hem na zijn Rotter damse periode bracht bij Arsenal, Manches ter United en het Turkse Fenerbahge. Zaterdag, wanneer Feyenoord tegen PSV in Eindhoven strijdt om de Johan Cruijff Schaal, draagt hij de band voor het eerst in offici eel verband. Feyenoord plaatste op Twitter een dankbetuiging aan Jones. FOTO TWITTER t Brad Jones met een stijlvolle redding in de Kuip. Feyen oord denkt zijn opvolger al in huis te hebben, foto vi images WIELRENNEN Team Lot- toNL-Jumbo heeft de 21- jarige Deen Jonas Vinge- gaard voor twee jaar ge contracteerd. Vingegaard is volgens de ploeg een ge talenteerd klimmer en komt over van het Deense Colo- Quick waar hij de afgelo pen twee jaar reed. „Onze ambitie is om de grootste talenten ter wereld in ons team te krijgen", aldus di recteur Merijn Zeeman. TENNIS Het toernooi van Kitzbühel zit er voor Robin Haase na één partij op. De als vierde geplaatste Ne derlander, die in de eerste ronde een bye had, liet zich gisteren in de tweede ronde verrassen door de Spanjaard Jaume Munar: 6-7 (5) 4-6. Haase won het toernooi in 2011 en 2012. BEACHVOLLEYBAL Euro pees kampioenen Sanne Keizer en Madelein Meppe- link hebben in de groeps- fase van het grote World Tour-toernooi van Wenen voor een verrassing ge zorgd. Ze versloegen het als eerste geplaatste Ca nadese koppel Sarah Pavan en Melissa Humana- Paredes met 24-22 en 21-14. Dat duo is de num mer 2 van de wereldrang lijst. TENNIS Mannen. Kitzbühel, 2de ronde: Munar (Spa) - Haase (Ned/4) 7-6 (5) 6-4, Marterer (Dui/6) - Koekoesj- kin (Kaz) 6-3 6-4, Istomin (Oez) - Kohlschreiber (Dui/2) 5-7 6-3 6-1, Jarry (Chi) - Verdasco (Spa/3) 6-7 (6) 7-5 6-3, Lajovic (Ser/8) - Novak (Oos) 6-2 6-4, Klizan (Slw) - Thiem (Oos/1) 6-11-6 7-5. Washington, 1ste ronde: Medve- dev (Rus) - Watanuki (Jap) 3-6 7-5 6-1, De Minaur (Arg) - Pospisil (Can) 6-7 (6) 6-2 6-3, Baghdatis (Cyp) - Paire (Fra) 6-3 3-6 6-2, Young (VS) - Wawrinka (Zwi) 6-4 6-7 (5) 7-6 (3), Herbert (Fra) - Krueger (VS) 7-5 6- 3, Millot (Fra) - Sugita (Jap) 6-3 6-2. Vrouwen. S. José, 1ste r.: Watson (GB) - Liu (VS) 6-4 3-6 6-4. Anisimo- va (VS) - Wang (Chn) 6-2 7-5, Konta (GB) - S. Williams (VS/6) 6-1 6-0. WIELRENNEN Ronde van Wallonië. 5de etappe: 1. Debusschere (Bel) 187,5 km in 4.07.58,2. Hodeg (Col), 5. Weiten (Ned) allen z.t. Eindklassement: 1. Wellens (Bel), 2. Hermans (Bel), 3. Serry (Bel).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20