duels Europees einde 'Lilliputter' Linssen is de nieuwe leider van Vitesse 19 naar volgende voorronde Champions League, waarin Standard Luik wacht Basiselftal van Ajax raakt op leeftijd ■n- ■n- gevoel te krijgen. In alles laat Tadic in zijn eerste weken bij de club zien dat het hem menens is. Dat hij dol graag Champions League-voetbal met Ajax wil spelen. Zijn persoon lijke beloning kwam er net na rust, toen hij een soepel lopende aanval afrondde en de 0-2 op het scorebord bracht. Na rust was er plek voor de tweede treffer van Huntelaar en zelfs voor hakjes en tierelantijntjes, al ging André Onana na een terug speelbal nog gruwelijk in de fout (1-3). De handen gingen na het laat ste fluitsignaal ook in de lucht voor de plaatsing voor de groepsfase van de Europa League. Ajax wil meer dan dat, maar het betekent in elk geval dat de Amsterdammers zijn verzekerd van Europees voetbal tot de winterstop. En dat is al winst in vergelijking met het desastreus ver lopen vorige seizoen, toen Ajax in ternationaal al heel snel klaar was. RUIM 24 JAAR Bryan Linssen bewaakt de disci pline bij Vitesse. De aanvaller heeft dit seizoen een nieuwe leidende rol bij de Arnhemse club, die na het ge lijkspel in Roemenië (2-2) van avond om 20.00 uur de Europa League-return speelt tegen FC Vii- torul Constanta. Linssen is door trainer Leonid Sloetski benoemd tot vice-aanvoer- der. Maikel van der Werffis captain, maar door diens reserverol draagt Linssen de band. „Ik moet het goede voorbeeld geven", zegt de Limburger. „Vooroplopen tijdens de training, niet zeuren en zeiken." Sloetski houdt wel van een dolle tje buiten het veld. „Toen Eduardo, de keeper, net hier was, legde de trainer uit dat de lange ballen naar mij moesten. 'Je zou het misschien niet zeggen, omdat hij een lilliput ter is', zei hij erbij. Iedereen lag dubbel." n- n geven. Ik heb het liever over spelers die erbij zijn tegen Kairat." Van den Brom acht AZ vanavond niet kansloos. „Met die 2-0 neder laag kunnen we ons zeker nog kwa lificeren. Halen we het niveau van de voorbereiding dan kunnen we Kairat verslaan. Halen we het ni veau van de heenwedstrijd, dan gaan we het niet redden. Ik ben ge schrokken van onszelf. Vooral aan de bal was het niet goed. We moe ten lef tonen en niet zo angstig zijn." Hoewel er in Kazachstan een hele rits aan spelers door de mand viel, gaat Van den Brom zijn elftal van avond niet op veel plaatsen wijzi gen. Teun Koopmeiners keert terug van een blessure. Aanwinst Dorin Rotariu is ook inzetbaar. donderdag 2 augustus 2018 GO avond Ajax in Graz Sturm Graz - Ajax 1-3 (0-1) 39. Huntelaar 0-1, 48. Tadic 0-2,77. Huntelaar 0-3,89. Onana (e.d.) 1-3. Arbiter: Frankowski GRAZ Ajax speelde gister avond tegen Sturm Graz met een elftal dat voor Ajax-be- grippen oud was. De gemid delde leeftijd in de basiself van de Amsterdammers was ruim 24 jaar. Dat kwam mede doordat trainer Erik ten Hag verrassenderwijs geen basis plaats had ingeruimd voor de 21-jarige Donny van de Beek en wel voor de 28-jarige Dusan Tadic. De ploeg was daardoor ouder dan de teams waarmee Ajax de laatste kwalificatieduels voor de Champions League steeds verloor van meer erva ren tegenstanders als Rapid Wien, Nice en FK Rostov (en in de voorronde van de Eu ropa League tegen Rosen- borg). Bovendien hield Ajax- trainer Erik ten Hag de niet geheel fitte Daley Blind (28 jaar) nog achter de hand om de gemiddelde leeftijd verder op te krikken. Ook aanwinst Zakaria Labyad is met zijn 25 jaar niet meer de allerjongste van het stel, terwijl oudgedienden Lasse Schone en Klaas-Jan Hunte laar allang de dertig zijn ge passeerd. Opvallend is dat de jongste speler ook aanvoer der is: Matthijs de Ligt. (Pol). Toeschouwers: 15.172. Geel: Fereira, Koch, Lovric (Sturm), Tagliafico (Ajax). Opstelling Sturm Graz: Siebenhandel, Koch, Spendlhofer, Maresic, Fereira, Lovric, Zulj, Lackner (59. Obermair), Hierlander, Hosiner (46. Pink), Eze (66. Huspek). Opstelling Ajax: Onana, Mazraoui, De Ligt, F. de Jong, Tagliafico (55. Blind), Schone, Ziy- ech, Eiting (75. Wöber), Tadic (67. Van de Beek), Huntelaar, Neres. Julian Droog Arnhem Vermoedelijke opstelling Vitesse Guus Til traint met AZ. „Er was niks in Almaty." foto vi images Klaas-Jan Hunte laar zet Ajax in Graz op 0-1. De Amster dammers weten op dat moment dat kwa lificatie al bijna zeker is. FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 19