Voor AZ dreigt al na twee n sFisjl 18 Huntelaar en Tadic schieten Amsterdammers Ajax heeft de eerste klus van het nieuwe seizoen geklaard. Ook in het tweede duel met Sturm Graz overtuigde de ploeg van Erik ten Hag. Standard Luik wacht dinsdag al in de volgende CL-voorronde. Kort Populair Theuns vervangt Ten Dam De Belg Edward Theuns vervangt zaterdag Laurens ten Dam bij Team Sunweb in de Clasica San Sebastian. Ten Dam brak dins dag bij een val in het criterium in Surhuis- terveen zijn sleutelbeen en kan naar schat ting zes weken niet koersen. De Boer in beeld bij Basel Frank de Boer gaat mogelijk aan de slag als hoofdtrainer van FC Basel. „Ze hebben wel interesse getoond", verklapte hij gisteren bij Ziggo Sport. „Ik ben denk ik niet de enige die op een lijstje staat. Maar het is een interes sante club, dat zeker." FC Basel ontsloeg vo rige week Raphael Wicky, die de club vorig seizoen nog naar de Zwitserse titel leidde. Modric lijkt op weg naar Inter Italiaanse sportkranten melden dat Interna- zionale contact heeft opgenomen met Real Madrid over een overname van de Kroati sche ster Luka Modric (foto). Inter zou wel heel diep in de buidel moeten tasten voor de 32-jarige middenvelder. Real zou een half miljard euro voor hem willen hebben. Rosetti volgt Collina op Pierluigi Collina is vanwege 'persoonlijke redenen' gestopt als scheidsrechtersbaas van de Europese bond UEFA. Hij wordt opge volgd door Roberto Rosetti. Die was de afge lopen jaren verantwoordelijk voor de invoe ring van de videoref bij het WK in Rusland. Flitsen Williams Digne En dan nu nóg twee rondes tot het hoofdtoernooi van de Champions League. Want de wedstrijd van gis teren was pas de eerste horde op de weg naar het elitetoernooi, die lang en hobbelig is en nog vol gevaren. Te beginnen aanstaande dinsdag al in België tegen Standard Luik. En daarna? Een opponent van groter formaat. Ondertussen begint ook de eredivisie. Ajax heeft er straks een halve competitie opzitten ter wijl het nog september moet wor den. Maar in Amsterdam zal men nu eerst een paar dagen proberen na te genieten van de soepele start van het seizoen. Waar na de complexe voorbereiding werd gevreesd voor een doemscenario als in vorige ja ren, had Ajax deze keer geen enkel probleem met de eerste tegenstan der van het jaar. Ongegrond Gevreesd werd ook in het broei erige Graz voor een storm van de thuisclub. De Oostenrijkse oppo nent had zich een week eerder in de Johan Cruijff Arena nog terugge trokken op de eigen helft, maar had nu aangekondigd te gaan aanvallen. De vrees bleek ongegrond, Sturm was er simpelweg niet toe in staat en Ajax heeft de zaakjes goed voor elkaar in vergelijking met vorige ja ren. Toen werd het vaak op naïeve, kinderlijke wijze verslagen door minder getalenteerde maar meer gelouterde ploegen. Maar de basis elf die Ajax gisteren het veld in stuurde was sinds 2014 niet meer zo oud geweest. De club heeft geleerd van haar fouten en kocht 'oud' in. Niet geheel toevallig waren het ook de oudjes die gisteren de doel punten maakten. De bevrijding kwam er nog voor rust, toen de daarvoor kansen missende Klaas- Jan Huntelaar toch nog de ope ningstreffer op zijn naam bracht. W Tadic laat in zijn eerste weken bij Ajax in alles zien dat het hem menens is Ajax had toen al genoeg mogelijk heden gehad om zich in een meer comfortabele positie te brengen na de 2-0 thuiszege in Amsterdam. Trainer Erik ten Hag startte voor het eerst met miljoenenaanwinst Dusan Tadic in de basis. Best een gok natuurlijk, want de Serviër is nog maar kort in training. Maar Ten Hag leek gelijk te krijgen toen Tadic al na een paar minuten alleen voor doelman Siebenhandl opdook, doch nipt miste. Opvallend was dat Tadic na de warming-up voor het begin van de wedstrijd veel later dan zijn nieuwe ploeggenoten de kleedkamers op zocht voor de laatste instructies. Hij werkte nog zeker vijf minuten lang moederziel alleen af op een leeg doel, om maar snel weer het goede Volgens de nieuwe aanvoerder Guus Til zijn er voor AZ vanavond om 20.30 uur geen excuses. „Dat we in Almaty verloren lag toch echt vooral aan onszelf', zegt Til. „Ik vond dat we slecht speelden. Er was geen balans, er was niks. We moe ten ons nu revancheren, want we hebben niet een heel seizoen zo goed gespeeld voor maar twee wed strijdjes in Europa. Als we snel sco ren, kunnen we in een flow komen. Het is alles of niks" AZ is juist vaak de Nederlandse club die punten sprokkelt voor de zo belangrijke coëfficiëntenrang lijst van de UEFA. Vorige week was het de enige Nederlandse club die de Europese wedstrijd verloor. Zónder de twee sterspelers van vo rig seizoen, Alireza Jahanbakhsh en Wout Weghorst. En ook zonder de nieuwe spits Björn Johnsen, die vanavond evenmin speelgerechtigd is. Maar daar wil Til ook niks van weten: „Ook zonder Ali en Wout hadden we toch in elk geval een be langrijk uitdoelpunt moeten ma ken. Het is hoe dan ook geen enkel excuus voor de slechte wedstrijd die we hebben gespeeld." Trainer John van den Brom zegt niets te kunnen met de kritiek dat AZ de selectie te laat op orde heeft. „Het is niet zo makkelijk om ver vangers snel binnen te halen. Daar gaan onderhandelingen aan vooraf. We hebben het de hele voorberei ding gedaan zonder hen. We heb ben andere spelers vertrouwen ge- jtgjggi Quote van de dag 'Sky is de beste ploeg voor Geraint. daar ben ik vrij zeker van.' donderdag 2 augustus 2018 GO WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL VOETBAL Lazio heeft Kroatisch international Milan Badelj, afkomstig van Fiorentina, vastgelegd. De club contracteerde ook de Argentijn Joa- quin Correa van Sevilla. De Braziliaan Ricardinho (33) speelt dit seizoen voor FC Twente. Hij speelde het laatst voor Qabala in Azerbeidzjan. David Jensen blijft langer bij FC Utrecht. De Deense keeper, die zijn derde seizoen in gaat bij de club, heeft bijgetekend tot 2021. I Max Verstap pen is de po pulairste spor ter van Neder land, blijkt uit het jaarlijkse Sportcentrum Merkenonder- zoek. De cou reur lost Sven Kramer af, die de laatste zes jaar de poulair- ste was. I Serena Willi ams (foto) pakte bij het toernooi van San José slechts één game tegen de Britse Johanna Konta: 6-1 6-0. Dat was Willi ams sinds de start van haar loopbaan in 1995 nog nooit gebeurd. Lucas Digne vervolgt zijn loopbaan bij Everton. De club van tech nisch directeur Marcel Brands betaalt bijna 22 miljoen euro aan zijn huidige werkgever FC Barcelona. O Q. (0 Makkelijke Sturm Graz Ajax Nik Kok Graz AZ stelde vorige week in Ka- zachstan tegen FC Kairat Al- maty met een 2-0 nederlaag zwaar teleur. Het heeft vandaag in de return heel wat goed te maken. „Het is alles of niks." Nik Kok Alkmaar Vermoedelijke opstelling AZ —Teambaas Dave Brailsford wil Tourwinnaar Thomas (foto) behouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18