I I [M r4 6W 081 tT F woon square 15 Gekibbel tijdens rechtszaak over geheime opname bij fractie Denk m Compleet interieur Dublin wit eiken ito tot tot tot tot CasuaLifê Denk is een vijand van de media, gedraagt zich als de 'Nederlandse Donald Trump' en de top van de partij liegt en bedriegt. Dat zeiden de advocaten van BNNVARA gisteren tijdens hun verweer voor de rechtbank in Am sterdam. De raadsman van Denk pareerde dat journalisten niet mo gen denken dat alles maar mag en dat het hek van de dam is als politici overal en altijd kunnen worden op genomen. Hoe zat de zaak ook alweer? Poli tiek verslaggevers van het BNNVARA radioprogramma De Nieuws BV maakten in april op de fractiekamer van voormalig cam pagneleider en waarnemend frac tievoorzitter Farid Azarkan een ge heime geluidsopname. Fragmenten daaruit werden later gepubliceerd. Azarkan geeft in het gesprek toe toe te hebben overwogen om 'bin nen de creativiteit van de verkie- ft zingscampagne' een online nep- advertentie van de PVV te plaat sen. De advertentie bevatte een foto van Geert Wilders en het logo van de PVV, met de tekst: 'Na 15 maart gaan we Nederland zuiveren'. Deze advertentie kwam nooit on line, maar een variant daarop wel. Deze feiten ontkenden beide par tijen gisteren niet tijdens het kort geding. Ze liggen wel overhoop over de vraag of zo'n geheime op name wel 'rechtmatig' is en hoe be langrijk het nieuws was. „Het on rechtmatig opnemen is een ern stige inbreuk op zijn persoonlijke levenssfeer", stelt de advocaat van Denk over de gevolgen voor Azar kan. In zijn eigen fractiekamer, zijn eigen werkomgeving, had Azarkan zich veilig moeten kunnen wanen, aldus zijn advocaat. Hij is van me ning dat politicus zijn 'geen ge wone baan' is. „Dat ben je 24 uur per dag. Dus moet er onderscheid zijn tussen on the record en off the re cord." Kritische journalisten De advocaten van de omroep stel len, zo bleek gisteren, dat de jour nalisten zich met de opname wil den wapenen tegen de methode van Denk om kritische journalisten persoonlijk aan te vallen. Zij maak ten gehakt van de stelling van de advocaat dat politici nooit meer vei lig zijn voor de pers als de rechter de geheime opname goedkeurt. „Er verandert helemaal niets." Tijdens het kort geding bleek dat het presidium, het bestuur van de Tweede Kamer, na een gesprek schriftelijk aan BNNVARA heeft la ten weten de zaak als afgedaan te beschouwen en De Nieuws BV niet te straffen. Azarkan stelt dat die be slissing is genomen zonder hem te horen. „Daarover is het laatste woord nog niet gezegd." De schriftelijke uitspraak van de rechtbank Amsterdam wordt op 15 augustus bekendgemaakt. oorten en maten relaxfauteuils Draaifauteuil Blizzard mef 6TVV korting donderdag 2 augustus 2018 GO 'Denk gedraagt zich als Tramp' Het kort geding tussen Denk en BNNVARA over de vraag of het is toegestaan dat journalisten in het geheim een opname maken van een politicus, mondde giste ren uit in verwijten over en weer. Edwin van der Aa Amsterdam Een campagne van Farid Azarkan moest de PVV in diskrediet brengen. I FOTO ANP of elektrisch bedienbaar, op draaivoet, met re hoofdsteun of met een sta-op functie in stof of 'erse kleuren, wij hebben ze! Elegante draai/relaxfauteuil met traploze comfort-verstelling in Artificial Leather. voetenbank. diverse k euren direct leverbaar TV/Audio/HIFI- Dressoir Eetkamertafel 4 Eetkamerstoelen Salontafel inclusief 3+2 zits of hoekbankstel MASSIEF EIKEN DELEN 2478,51 Ook los leverbaar en in verschillende maten en kleuren! op zoom Eindhoven Heerlen Middelburg Nieuwegein Oosterhout Wassenaarstraat 45 - Centrum stad W. van Konijnenburglaan 1d - Woonboulevard De Kade In de Cramer 76 - Woonboulevard Heerlen Mortiereboulevard 12 - Woonboulevard De Mortiere De Liesbosch 70 - A12 afslag 18, Ind. terrein Liesbosch Beneluxweg 3 - A27 afslag 17, naast McDonalds Frankenweg 31 - Woonboulevard Oss-Oost in alle bovenstaande filialen is een Slaapsquare aanwezig Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag Zondag 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-21.00 uur 9.30-17.00 uur ALTIJD GESLOTEN Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond Koopavond www.woonsquare.nl CBW-erfeend klanten vertellen®

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 15