Wie is toch die sponsor van Ireen? 21% BTW korting woon ■square 14 Ontwikkeling talent voorop Alles met SCHAATSEN GELDSCHIETER Investerings maatschappij Infestos biedt zeven topschaatsers, onder wie Ireen Wüst, Esmee Visser en Lotte van Beek onderdak. Infestos-baasTen Doeschot blijft het liefst in de luwte. Oprichter van Infestos is de voor malige Hengeloër Bernard ten Doeschot (48), die sinds enkele ja ren in Zwitserland woont. Ten Doeschot opereert vooral op de achtergrond. Hij geeft nooit inter views, is niet te vinden op sociale media en geen enkel persbureau kan een foto van hem leveren. Ten Doeschot vliegt enkele ke ren per week heen en weer tussen Zwitserland en Twente. Vanuit de witte fabrikantenvilla aan de Ol- denzaalsestraat in Enschede laat hij zijn vermogen en investerin gen beheren door een team van negen professionals. Ten Doeschot vergaarde zijn ka pitaal als mede-eigenaar van Norit in Enschede. Deze bouwer van waterbehandelingsinstallaties, membraanfilters en diarreepillen bouwde hij met compagnon René Kuipers uit tot een multinational. Hij verkocht het bedrijf in 2007 aan het Engelse Doughty Hanson. In de laatste uitgave van de Quote 500 wordt Ten Doeschots vermogen geschat op 185 miljoen euro. De laatste grote zakelijke klapper maakte Ten Doeschot af gelopen voorjaar toen laadpalenfa- brikant Alfen uit Almere, waarvan hij sinds 2015 de enige eigenaar was, naar de beurs bracht. De ver koop van een deel van aandelen Alfen bracht 85 miljoen op. De to tale waarde van Alfen ligt rond de 200 miljoen euro. Hoewel hij in Zwitserland woont, heeft Ten Doeschot zijn geboortegrond niet vergeten. Hij spant zich in voor het behoud van cultureel erfgoed. Zo is onder meer eigenaar van het vastgoed van hotel 't Lansink in Hengelo en kocht hij eerder dit jaar voor het symbolische bedrag van één euro het in slechte staat verkerende Vereenigingsgebouw van Stork in Hengelo. Ten Doeschot wil het pand in oude luister herstellen en heeft plannen er een hotel in te vestigen. Ten Doeschot werd afgelopen jaar ook eigenaar van de techniek voor het recyclen van asbest. Hij kocht die van Twee'R'Recycling van Reef. Hij onderzoekt momen teel de mogelijkheden om op het XL Businessplark bij Almelo een installatie te bouwen die asbest omzet in een bouwstof voor de kalk-, asfalt- en cementindustrie. Ten Doeschot was met fotoaf- drukcentrale Webprint in Olden- zaal ook een seizoen lang shirt sponsor van FC Twente, maar dat bedrijf verkocht hij in 2016 aan het Belgische Smartphoto. SCHAATSPLOEG Fantastische actie! Alle meubelen nu BTW-VRIJ kopen! De BTW-actie geldt op de gehele collectie zitmeubelen en interieurs! Fauteuil Cadillac 2+Hoek+2+Longchair Parys Moderne hoekbank in Alle s< 3+2 zits Rio Woonlandschap Verona Lounge zithoek donderdag 2 augustus 2018 GO Gerben Kuitert Enschede Ireen Wüst, met vijf gouden olympische medailles de beste Nederlandse schaatsster ooit, heeft Infestos als nieuwe hoofd sponsor. FOTO PIM RAS ENSCHEDE Bij de onder steuning van de professio nele schaatsploeg gaat het Infestos niet om het vergro ten van de naamsbekend heid, maar om talentontwik keling. „Onze naam komt niet op de schaatspakken", zegt woordvoerder Frank van Roij van de Twentse onderneming. „Commercieel belang staat bij ons niet voorop." Naast de Olympische kampi oenen Ireen Wüst, Esmee Vis ser en Lotte van Beek, gaan ook de Nederlands kampioen allround Marcel Bosker en de talenten Jos de Vos, Louis Hollaar en Marwin Talsma deel uitmaken van het team. De trainers worden Peter Kol der en Wouter olde Heuvel. Vanaf 1 november komt Ge- rard Kemkers, oud-trainer van de TVM-schaatsploeg, daar bij. Het de bedoeling om een Twents karakter aan de ploeg te geven en de regio erbij te betrekken. „We denken onder meer aan wetenschappelijke ondersteuning van de Univer siteit Twente", aldus Van Roij. alleen 2 aug. t/m 4 aug. geldig van: extra koopavonden In microvezelstof met leerstructuur. Voorzien van een industrieel metalen sledeframe. Diverse kleuren leverbaar. Stofcategorie 1 met verstelbare hoofdsteunen. Leverbaar in diverse kleuren en bekledingen; kan tevens gespiegeld geleverd worden. Normaal 16497- voor 42997 Nu 1073,55. Als 2+Hoek+2: systeem systeem Manueel verstelba leer in di\ Inclusief Ruim en comfortabel relaxbankstel uitgevoerd in stof Supreme. Rugkussens voorzien van ergonomische lendesteun. Leverbaar in diverse kleuren stof, kunstleder en leder. Inclusief 4 Relaxsystemen. in Stofcategorie 1. Keuze uit diverse opstellingen, bekledingen en kleuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14