'Een wonder dat zo weinig vaders doordraaien' ii Rode wijn op kamertemperatuur? Koel is de trend! EUWS 11 Vanaf het moment dat ze wat hadden, liet James een andere kantvan zichzelf zien Jimmy de stoppen hebben doen doorslaan bij Shields. In een wanho pig bericht op een GoFundMe-pa- gina om geld in te zamelen voor een advocaat, beschuldigde hij Linda er van Jimmy bij hem weg te houden. Maar volgens bekenden van Linda stelde Shields onredelijke eisen. Jimmy zat in Nederland op school. „James wilde dat Jimmy alleen naar New York kwam. Dat ging Linda na tuurlijk niet doen: hem alleen op het vliegtuig zetten", zegt Katarina. Zowel Orietta Crispino als Kata rina Justic vertellen dat James agres sief was. Verbaal zeker. Dat het daar bij niet is gebleven, is inmiddels he laas duidelijk. James Shields blijkt zwaarbewapend te zijn geweest. Hij had nog zeven magazijnen met ko gels klaarliggen. „Waarvoor al die ex tra kogels bedoeld waren, zal mis schien wel nooit duidelijk worden", zegt onderzoeksleider Dermot Shea. aan de kant van de moeder staan." Volgens Tromp komen familiedra ma's, gezien de omvangrijke pro blematiek, gelukkig relatief weinig voor. „Maar soms zien mensen geen uitweg meer. Dan komen ze in een soort tunnel terecht en doen ze zo iets. Als mensen erdoorheen zitten, kunnen ze nu nergens naartoe. Wij pleiten ervoor dat mensen ergens terechtkunnen, als ze geen contact kunnen krijgen met de kinderen. Bijvoorbeeld bij het Gemeentelo ket, zoals onlangs werd voorgesteld door de commissie Platform Schei den zonder Schade." Tot alles in staat Bas van 't Hoffis rechercheur, erva ringsdeskundige én bestuurslid bij het Vader Kennis Centrum. „Ik heb zelf ook ouderverstoting meege maakt, in het jaar 2000. Daarna zijn er in Nederland ook familiedrama's geweest en ik ken de emoties en gedachten die door je heengaan als je kinderen bij je worden wegge houden. Op een gege ven moment ben je tot alles in staat. Ik begrijp waar ouders tegenaan lopen. Je gaat je afvragen wat voor toekomst je nog hebt als je je kinderen niet meer mag zien. Ik heb jarenlang ge procedeerd om het contact met mijn kinderen te kunnen herstel len." Van 't Hoff stelt dat er in Neder land jarenlang verkeerd is gehan deld bij echtscheidingen. „De in stanties werkten vanuit de metho diek om rust te creëren waar het kind woont. Zo zetten ze de uitwo nende ouder buitenspel. Men dacht het belang van het kind te dienen. Datje de ouder die de omgang frus treert dan helpt, werd voor lief ge nomen. Maar uit internationaal we tenschappelijk onderzoek blijkt dat een kind gebaat is bij zo veel moge lijk contact met beide ouders." een herniaoperatie. „Ze begon aan nieuwe fase", zegt Orietta, nog in shock door Linda's dood. Jaren eerder had Linda, vanwege Jimmy, juist be sloten om niet langer op te treden, maar een vaste baan op één plek aan te nemen, aan de ArtEZ hogeschool in Arnhem, weet Orietta. „Linda had fenomenale relaties met de mensen met wie ze werkte. Ze was gul, crea tief en iedereen hield van haar." Ook over James zijn niet alle verha len slecht. „Hij was cool", zegt James Falcon, de conciërge van het gebouw in de Koreaanse buurt van Manhat tan waar de fysiotherapiepraktijk van Shields gevestigd is. Shields leek Fal con juist een familieman. „Hij no digde me altijd uit voor feestjes bij hem thuis. Neem je vrouw en kind mee, zei hij dan. Maar we hebben het nooit over zijn persoonlijke situatie gehad. Hij léék gelukkig." Ondertussen moet de strijd om Er zijn heel veel kinderen in Neder land die vaderloos opgroeien, zegt Tromp (foto). „Terwijl in de wet staat dat kinderen recht hebben op een gelijkwaardige opvoeding en verzorging door beide ouders." Tromp meent dat vaders vaak hard hun best moeten doen om de kinderen te zien. „De vader wordt gewikt en gewogen. Door de Kin derbescherming, Jeugdzorg, je weet niet half hoeveel mensen daar hun brood mee verdienen. Er zitten heel veel professionals tussen, soms zelfs wel twaalf. Een heel leger aan mensen. Daar zit je dan als vader tegenover. Dan kij ken ze of de vader wel geschikt is om omgang te hebben met zijn ei gen kinderen. Je wordt de maat genomen." Volgens Tromp maken sommige moeders daar misbruik van. „Die hebben dat in de gaten en stoppen zo links en rechts wat in het systeem. Dat de vader nooit omkeek naar de kinde ren bijvoorbeeld, of dat hij te veel drinkt. Nou, dan gaat dat hele leger ertussen staan en daar kunnen va ders flink radeloos van worden." Achtergesteld Tromp meent dat er in Nederland sprake is van grote ongelijkheid. „Vaders worden achtergesteld na een echtscheiding. Het uitgangs punt is dat de moeder de belang rijkste ouder is. En naar die moe ders wordt helemaal niet gekeken. Ze worden allemaal even serieus genomen. Instanties blijven altijd Jarenlang werd het gezien als hei ligschennis: het koelen van een rode wijn. Maar ook steeds meer sommeliers geven aan dat een rode wijn prima kan worden gekoeld. Dit wil niet zeggen dat de net aan geschafte fles rode wijn meteen in de koelkast gezet moet worden. De temperatuur is namelijk afhanke lijk van het type wijn, maar de vuistregel is dat rode wijn twee gra den gekoeld kan worden zonder dat het ten koste gaat van de smaak. Soms komt het de smaak zelfs ten goede. Een soepele, lichtfruitige wijn kun je het beste koelen op 12 tot 16 graden. Terwijl je een vollere, krachtigere rode wijn moet koelen op 16 tot 18 graden. Job Seuren, een van de beste sommeliers van Nederland, sluit zich hierbij aan. Een rode wijn op kamertemperatuur drinken is vooral met dit weer niet aan te ra den. „Het begrip kamertempera tuur is sowieso achterhaald, sinds de meeste woningen in Nederland centrale verwarming hebben. Rode wijn moet je eigenlijk helemaal niet drinken als die warmer is dan 18 graden. Het koel drinken zie je ook steeds meer in restaurants, waar de vraag naar gekoelde rode wijnen groeit", aldus Seuren. „Wijnen die zich goed lenen om tot een graad of t Rode wijn uit de koelkast is na een kwartier op prima drinktemperatuur 12 gekoeld te worden, zijn beaujo- lais, pinot noir en 'jongere' wijnen met veel fruittonen. Denk bijvoor beeld aan wijnen uit 2016 en 2017." Voor het koelen van de wijn hoe ven er geen ingewikkelde toestan den te worden uitgehaald. De fles kan gewoon in de koelkast. „De temperatuur kan worden terugge bracht tot koelkasttemperatuur en daarna buiten de koelkast opwar men. Binnen een kwartier is de wijn dan al goed op temperatuur en in een koeler zal de fles deze tem peratuur ongeveer behouden", ad viseert Seuren. „Het is echter wel belangrijk om rode wijn niet langer dan drie maanden in de koelkast te bewa ren, aangezien het verblijf in de koelkast de smaak zal aantasten. Twee dagen tot een week in de koelkast kan wel prima." Ook wijnkoelers kunnen uiter aard worden gebruikt om rode wijn te koelen. donderdag 2 augustus 2018 PC Katarina Justic (vriendin) „Ouderverstoting is een groot probleem", stelt pedagoog Peter Tromp van het Vader Kennis Centrum. „Het gaat immers om je kinderen. Het knaagt aan je, als je ze niet kunt zien." Chris Klomp Utrecht Bij hogere temperaturen, zoals tijdens deze zomerse periode, lijkt een glaasje rode wijn het vaak af te leggen tegen gekoel de witte wijn of rosé. Toch kan ook rode wijn prima gekoeld worden geserveerd. Aiko van Hooijdonk Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 11