10 FAMILIEDRAMA VIER DODEN James Shields schoot maandag in New York zijn Nederlandse ex-vrouw Linda, hun zoontje Jimmy (6) en zijn nieuwe vrouw Saskia dood. En zichzelf. Een trieste afloop van de lange strijd over de voogdij van Jimmy. De relatie tussen Linda Olthof (47) en James Shields (39) duurde ei genlijk maar kort, ver telt Katarina Justic, een van Linda's beste vriendinnen. Ze waren vooral goede vrienden, die elkaar hadden leren kennen in de pe riodes dat actrice Linda in New York werkte. Vanaf het moment dat het intiemer werd, een jaar of zeven gele den, ging alles snel. Te snel, eigenlijk. „James wilde met haar verder en vond dat zij zich definitiefin New York moest vestigen", vertelt Kata rina. De komst van Jimmy was ook niet gepland. Al tijdens haar zwan gerschap wist Linda (die ooit acteer de in Goede Tijden Slechte Tijdendat ze niet bij James wilde blijven. „Ik heb gelezen dat James beweert dat Linda geen werk kon vinden in New York en daarom wegging", zegt Katarina. „Dat is niet waar. Ze is ge woon vertrokken omdat ze bang was van James. Vanaf het moment dat ze wat hadden, liet hij een andere kant van zichzelf zien." Toch leken Linda en James er in het begin wel uit te komen. Hun zoontje Jimmy werd geboren in Nederland, James was daarbij. Volgens Katarina wilde Linda de vader van haar zoon tje bij alles betrekken. „Jimmy is zelfs naar hem genoemd. Linda wilde dat Jimmy zijn vader zou kennen." Elke zomer was Linda met Jimmy een aantal weken in New York. Ook met kerst zag Jimmy zijn vader. James kwam tussendoor met enige regelmaat naar Deventer. Daar komt Linda vandaan en daar was ze weer gaan wonen na haar relatiebreuk met James. Tijdens zijn bezoekjes in Nederland kwam James geregeld in café Persee in Deventer. Cafébaas Hans Hu- berts weet dat de New Yorker af en toe zijn gezicht liet zien. „Een grote man, ik geloof dat hij fysiotherapeut was", zegt Huberts. Het kan haast niet anders of James leerde in Persee een paar jaar geleden zijn nieuwe vrouw kennen, de 38-ja- rige Saskia (van wie de achternaam op verzoek van de familie onge noemd blijft). Saskia deed elke woensdagavond mee aan de pubquiz. Linda en Saskia woonden allebei in Deventer, maar kenden elkaar niet, voor zover Katarina weet. Het nieuws dat James weer ging trouwen, kwam onverwacht. „Hij zei ook niet met wie. Wel dat het weer een Neder landse was en ook nog uit Deventer." Hoewel Linda hoopte dat de onrust over de voogdij van Jimmy zou afne men, verhardde die volgens Katarina alleen maar. „Alsof hij met zijn nieuwe vrouw alles op orde wilde brengen en het plaatje met Jimmy compleet wilde maken", vertelt Kata rina. „Hij wilde dat Jimmy naar New York zou komen." Opgesloten Linda voelde zich steeds minder vei lig bij haar ex-man, zeggen bekenden van haar. Tijdens een bezoek aan New York zou hij hen zelfs opgeslo ten hebben. Ook Jimmy zelf, inmid dels 6 jaar, begon te merken dat het niet goed zat tussen zijn ouders. Linda was nog vaak in New York, ook voor werk. De Italiaans-Ameri kaanse theatermaakster Orietta Cris- pino maakte zaterdag nog toekomst plannen met haar. In 2020 zouden Linda en de artistiek directeur van het Theaterlab in Manhattan een nieuwe show gaan opvoeren. Linda voelde zich eindelijk weer beter na BELEEF HET ZELF! donderdag 2 augustus 2018 JTOMMIC Sf SKIIT OFF opposüLI! Tragische climax van de strijd om Jimmy (6) Victor Schildkamp Karlijn van Houwelingen New York schoot zijn ex Linda Olthof (foto rechts) dood in zijn apparte ment in Manhattan. De vader van James zit gebroken op de trap voor het woon blok. FOTO'S AR FACEBOOKEN PRIVÉFOTO A James Shields Voor het eerst dit jaar is het mogelijk om de shows van Rescue Vlissingen mee te beleven vanaf het water van de Westerschelde voor de Boulevard van Vlissingen. Rederij Deninck vaart vanaf de Koopmanshaven in Vlissingen, onderaan het standbeeld van Michiel de Ruyter, de Westerschelde op om u tussen en onder de shows op het water en in de lucht mee te laten genieten van het grootste hulpverlenings spektakel in Nederland. Net als bij de voorgaande edities zullen blus- en andere speciale vaartuigen, meerdere helikopters en vliegshows onderdeel vormen van het evenement. U vaart op het water te midden van deze acties. Speciaal arrangement Retour overvaart Terneuzen - Vlissingen: €29,99 Rondvaart vanuit Vlissingen naar het Badstrand: €19,99 (3 verschillende opstaptijden) Boek snel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10