'Ik denk Ploeg van Erik ten Hag moet voortborduren 18 Bij Ajax is het zelfvertrouwen alweer groot na de 2-0 thuiszege op Sturm Graz. De volgende voorronde van de Champions League is binnen handbereik. „Maar heus niet alles was goed", waarschuwt Erik ten Hag. Kort Nibali mag ziekenhuis al uit Vincenzo Nibali (foto) is met succes geope reerd aan een gebroken ruggenwervel. De Italiaanse wielrenner mag vandaag het zie kenhuis van Milaan alweer verlaten, laat zijn ploeg Bahrain Merida weten. De 33-jarige Nibali kwam een kleine twee weken terug in de Tour de France ten val. Dat gebeurde in de etappe naar Alpe d'Huez. Nibali bleef met zijn stuur hangen aan een riem van een camera van een van de supporters en ver loor zijn evenwicht. NAC huurt doelman Muric NAC Breda huurt met Arijanet Muric op nieuw een speler van Manchester City. De negentienjarige doelman is gehaald als ver vanger van de eerder deze maand naar FC Nordsjaelland vertrokken Nigel Bertrams. „Arijanet is een talentvolle en fysiek sterke keeper, die ondanks zijn jonge leeftijd klaar is voor een uitdaging op het hoogste niveau. Hij sluit vandaag direct aan bij de selectie en moet de concurrentie aangaan met onze an dere doelmannen voor een plek onder de lat", aldus technisch directeur Hans Smul ders over de Montenegrijn. Gözübüyük arbiter JC-schaal Serdar Gözübüyük (foto) is zaterdag scheidsrechter bij de wedstrijd om de Johan Cruijff Schaal tussen landskampioen PSV en bekerwinnaar Feyenoord. Twee jaar terug had de nu 32-jarige arbiter ook al de leiding bij de openingswedstrijd van het seizoen. Ook toen namen PSV en Feyenoord het te gen elkaar op. De Eindhovenaren wonnen destijds met 1-0 door een doelpunt van Davy Pröpper. Dit keer is de wedstrijd in het Philips Stadion. Flitsen Verhuur Pensioen Gavory Aan de voet van de Alpen proefje bij Ajax de geruststellende ge dachte dat de kop erafis. En dat die seizoensouverture in de eigen Jo han Cruijff Arena tegen Sturm Graz vorige week aardig verliep. Het zijn meestal dit soort wed strijden die de club door een te genvallend resultaat al vroeg in lichterlaaie zetten. Maar hoe an ders is het nu in Graz, waar Ajax in staat geacht moet worden om zich na de 2-0 thuiszege in Amsterdam te kwalificeren voor de volgende voorronde van de Champions League tegen Standard Luik. Maar deze ronde doorkomen be tekent ook alvast een zeker plekje in de groepsfase van de Europa League, mocht Ajax het tegen Standard niet halen. En dat kan dan, in vergelijking met vorig sei zoen toen de Amsterdammers ook in dat toernooi sneuvelden in de voorronde, alvast een grote mee valler zijn. Horde „Dan hebben we in elk geval een horde genomen", zegt trainer Erik ten Hag, die vorig seizoen bij Ajax zelf pas instapte na de winterstop, maar de pijn over het missen van Europees voetbal in dat halfjaar als een loden last op de schouders voelde. „Kijk je naar de historie van de club, dan is dat natuurlijk heel belangrijk. Ajax heeft altijd Europees voetbal gespeeld. De Eu- avs, ropa League zou al mooi zijn, maar we gaan natuurlijk voor een plekje in het hoofdtoernooi van de Champions League." Het zelfvertrouwen bij de Am sterdamse club is alweer toegeno men na het desastreus verlopen vorige seizoen. Hoewel de resulta ten in de voorbereiding magertjes waren, is er groot vertrouwen in de kwaliteit van de spelersgroep, waar dure aankopen als Daley Blind en Dusan Tadic bejubeld worden nog voordat ze van grote waarde zijn geweest. Men rede neert in Amsterdam dat ze die twee altijd nog achter de hand hebben, terwijl belangrijke spelers als Hakim Ziyech en Matthijs de Ligt vanavond ook nog aan de af trap kunnen verschijnen. En dat 'DonaldTrump gebruikt sport om verdeeldheid te zaaien tussen de rassen' Quote van de dag Bij Dafne Schippers (26) bestaat haar leven soms uit tegenstrijdig heden. Ze behoort tot de besten ter wereld op de sprint, maar vecht voor haar gevoel soms tegen meer dan haar concurrenten. Ze is niet blij met haar recente resultaten, maar is tegelijkertijd verontwaar digd als anderen oordelen. Halver wege een persconferentie voor de EK atletiek die volgende week woensdag 1 augustus 2018 WIELRENNEN VOETBAL VOETBAL GO II PEC Zwolle heeft Erik Israelsson ko mend seizoen niet nodig. De club verhuurt de 29-jarige Zweed aan de Noorse club Valerenga IF. Israelsson kwam in ander half jaar maar negentien keer uit voor de club uit Overijssel. Spits Claudio Pizarro (foto) gaat na ko mend voetbal seizoen echt met pensioen. De 39-jarige spits keerde zondag voor de vijfde keer in zijn carrière terug bij Wer- der Bremen. 3 Aj ax wil nog niet te veel dromen Nik Kok Graz Nicolas Gavory is definitief speler van FC Utrecht. De 23- jarige Frans man komt over van Clermont (Franse Ligue 2) en heeft voor drie jaar getekend in de Domstad. LeBron James valt de Amerikaanse president Trump wederom aan. De return tussen AZ en Kairat Almaty in de tweede kwalificatieronde van de Europa League is morgen voor het eerst op het Fa- cebookaccount van de Alkmaarse club te volgen. Cristiano Ronaldo heeft zijn eerste trai ning met Juventus afgewerkt. De Portugees liet zich gisteren zien op het veld in Turijn. A Dafne Schippers (r) met haar trainer Rana Reider. fotoanp Papendal Dafne Schippers zit goed in haar vel, zegt ze in aanloop naar de EK in Berlijn, toch zijn haar re cente prestaties ver verwijderd van het topniveau dat ze een paar jaar geleden haalde. Lisette van der Geest

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18