NYNKE DE JONG Puk rook aan giftige planten zit nu onder de brandwonden ALTIJD VOORDELIG BIJ STIP... Klassiek Sicilië Schatten van Sardinië Y€5° stipreizen.nl 088 - 70 70 600 isfipYI €50 6 Column Er stond afgelopen weekend een opmerkelijke adverten tie in de landelijke kranten. Eva, een Amsterdamse, schreef een soort van ingezonden brief aan al haar stadsgenoten. Eva ver huurt namelijk haar appartement via Airbnb en wilde graag even vertellen hoe positief ze daarover is. Echt! Ze ontmoette daardoor zoveel leuke mensen! En haar buren hebben vaak amper door dat er gasten zijn! Het kwetst Eva dat mensen zo negatief zijn over de verhuursite, terwijl zij er zoveel vreugde uithaalt! Ze snapt heus ook wel dat lallende vrijgezellenfees ten in het appartement van je buren niet zo fijn zijn, maar die gasten heeft zij dus nooit! zeuren, Amsterdammers, en gun Eva haar nieuwe contacten en verhuur- vreugde. Was getekend: Airbnb. Nu weet ik niet of deze 'Eva' echt bestaat, of dat ze het geesteskind is van de stagiair van het reclamebu reau, die een stockfoto van inter net heeft geplukt en een brief uit haar dikke duim heeft gezogen. als ik haar bovenbuurvrouw was, de komende weken louter op naaldhakken door het huis stam pen en non-stop het verzameld werk van de Party Animals door de boxen laten schallen. Want Eva, de hemel zij ge prezen dat jij alleen boed dhistische monniken met een spreekverbod in je Airbnb ontvangt, maar de rest van Amster dam heeft onwijs veel last van die huursite. Ap- V partementen worden voor grof geld opgekocht om alleen nog als Airbnb- accommodatie ver huurd te worden. Als dat ineens jouw benedenburen zijn, is de kans groot dat je te maken krijgt met geluidsoverlast, wietdampen en rotzooi. zo fijne buurtje wordt een plek om vandaan te vluchten. De leefbaar heid gaat zienderogen achteruit. En je kunt er niks aan doen. Het is een gotspe dat Airbnb die kou uit de lucht wil halen met een vergoelijkende brief van ene Eva, die grof geld binnenharkt met het verhuren van haar appartement, terwijl haar buren met de overlast zitten. De hoofdstad verandert meer en meer in één groot ver- huurparadijs. En de buren? Die moeten niet zo mekkeren. Nee Airbnb, hier ga je de Amster damse harten niet mee winnen. De hemel zij geprezen dat jij alleen monniken met spreekverbod ontvangt Medicijnen houden de zeven jaar oude dwergteckel rustig, verzachten de pijn en voorkomen jeuk. Puk is er slecht aan toe, nadat ze bij de zwemplas in haar woonplaats in aan raking is geweest met de giftige plant. Baasje Carolien van Winsen heeft de ge meente Woerden opgeroepen maatregelen te nemen. Gemeen ten zijn verplicht de (reuzen)be- renklauw te verwijderen. Ook wil Van Winsen andere hondeneigenaren en ouders waarschuwen voor de giftige plant. „Ik heb het leed gezien van mijn hondje. Dat gun je niemand. In mijn geval gaat het om een hond, maar het kan ook met kin deren gebeuren." De ellende begon vorige week met zwellingen op de neus en on der de oren. „Ik dacht eerst dat het een allergie was. De dierenarts gaf me medicijnen maar wist ook niet precies wat het was. Toen zag ik op internet foto's van honden met dezelfde wonden, die in con tact waren gekomen met beren klauw. Toen viel bij mij het kwartje. Ik was de hele week op het hondenstrandje. Langs het pad staan een stuk of zes berenklauwen. Ik heb er een foto van naar de gemeente ge stuurd." Puk mag voorlopig niet met zonlicht in aanraking komen. Sinds dit weekeinde heeft de teckel ook een plas tic kap, zodat ze de wondjes niet openkrabt. Volgens Van Winsen gaat het nog wel een paar weken duren voordat ze weer de oude is. Een woordvoerder van de ge meente Woerden laat weten dat de plant waarvan Van Winsen vermoedt dat die haar hondje heeft toegetakeld een berenklauw is. Medewerkers van de gemeente hebben in de omgeving van de zwemplas gezocht, maar hebben de plant niet gevonden. nu v.a nu v.a.VT^ reizen nl dinsdag 31 juli 2018 GO @Nynke Overlas Kortom: stop toch met Als ze wél echt bestaat, zou ik, Het maakt mensen gek. Je eens Zwellingen op de neus en onder de oren en flinke brand wonden: teckel Puk rook aan een giftige berenklauw en zit nu - letterlijk - op de blaren. René Cazander Woerden All Inclusive Rondreizen! korting Verlenging mogelijk! Raausa Ibla Modica 569 Verlenging mogelijk! O.b.v. All Inclusive Inclusief vliegreis O.a. Etna, Taormina, Noto en Siracusa óormifia +Catania Siracusa Ortigia oto Lido di Noto Ook vertrek vanaf Maastricht mogelijk! U begint de vakantie goed met een wijnproeverij in de provincie Siracusa en een bezoek aan o.a. het Romeinse amfi theater. Ook de 'stenen tuin' Noto, de Griekse tempel in Ortigia en de vulkaan Etna staan op het programma. De reis wordt afgesloten met de typisch Siciliaanse plaats Taormina en de lokale markt in Catania. Inbegrepen zijn de vliegreis, verblijf in het 4* Eloro Hotel o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening) en Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! ziestipreizen.nl/ifslkls Met verlenging: ziestipreizen.nl/itslskl «Ml Asinara 589] Verblijf in 4* Castel sardo Resort Village O.b.v. All Inclusive Inclusief vliegreis O.a. Asinara, Costa Smeralda Alghero Costa Smeralda Castelsardo Sassari Alghero Ook vertrek vanaf Maastricht mogelijk! Asinara, Costa Smeralda, Sassari en Alghero. ze behoren absoluut tot dé hoogtepunten van Sardinië! Maak tijdens deze schitterende 8-daagse groepsrondreis kennis met al deze hoogtepunten! U verblijft in het 4-sterren hotel Castelsardo Resort Village o.b.v. All Inclusive (maaltijden en consumpties tijdens de excursies zijn voor eigen rekening). Inbegrepen zijn de vliegreis, rondreis per comfortabele touringcar Nederlandssprekende reisleiding. Gegarandeerd vertrek! Nog niet genoeg kunnen zien? Verleng uw verblijf dan met een week... Kijk voor nog méér voordelige reizen op onze website! Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Onze prijzen en kortingen zijn onderhevig aan vraag aanbod en beschikbare voorraden en zijn een momentopname. Dat betekent dat ten tijae van boeking de kortingen en prijzen dagelijks kunnen variëren. Op onze website vindt u te allen tijde de juiste prijzen en kortingen. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt en alleen geldig op stipreizen.nl of via ons Contact Center. Op deze reizen zijn de ANVR voorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden op stipreizen.nl/ actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6