1 9 Biertje voor Biet en Biecht Halalwinkel sluit de deuren 8 Power Horses in actie in Noordwelle Wt De Biet en De Biecht staan bekend om hun meer dan uitgebreide bier- kaart (meer dan honderd soorten), maar wat tot dusver ontbrak was een écht eigen biertje. „Daar kwam steeds vaker een vraag naar, dus zijn we gaan zoeken wat er mogelijk was", vertelt bier- sommelier Robbie Stoutjesdijk van Café De Biet. Café De Biecht is gelieerd aan de Hulster brouwer Vermeersen, en dus stroomt de nieuwe blonde ook daar uit de tap. Uitbater Walodik Gregorian: „De meeste cafés heb ben een doorsnee aanbod van Leffe, Duvel en Karmeliet. Ook lekker, maar daar blijft het dan een beetje bij. De Biecht richt zich juist op kleinere bieren; minder bekend en zeker net zo lekker." John Vermeersen presenteerde de nieuwe aanwinst uit zijn assor timent maandag met trots in Zie rikzee. „Het is natuurlijk geweldig dat we een eigen bier mogen brou wen voor het beste café van Neder land." Voor de Biet-Biecht gebruikt hij een mix van verschillende hop soorten met wat minder traditio nele Amerikaanse IPA's. Dit India Pale Ale komt oor spronkelijk uit Engeland en vindt z'n oorsprong in het koloniale tijd perk. „We hadden iets in gedachten en daar zijn we mee gaan proeven. Vervolgens hebben we wat meer nuances aangebracht." 'Doordrinkbaar' Zo komt het dat de Biet-Biecht met 5 procent een lager alcoholpercen tage heeft dan gebruikelijk is bij speciaalbieren. Dat maakt de drank 'doordrinkbaar', legt Vermeersen uit. Het eigen bier is alleen op de tap verkrijgbaar. Kaas, olijven, baklava, yoghurt, vers brood. In de voormalige videotheek aan de Lange Nobelstraat was alles te krijgen. Alles wat halal is. Na de opening, precies een jaar geleden, stroomden de klanten binnen en met volle tassen gingen ze naar bui ten. „Nog meer Nederlanders dan buitenlanders", zegt de eigenaresse, Luma Al Soufi. „Ze waren gek op onze kaas en olijven. Maar na een tijdje kwamen er steeds minder klanten. Alsof ze ons waren verge ten." Stress Al Soufi verdiende niet genoeg geld om met haar twee kinderen van te leven. Laat staan dat ze er een airco van kon kopen. „Het was heel warm in de winkel. En de bovenbuurman had last van onze koeling. Ik kreeg e-mails van de gemeente en de po litie is een paar keer geweest. Dat was niet leuk." De stress werd Al Soufi te veel. „Ik heb nog even gedacht de winkel op een andere plek voort te zetten. Op een betere plek, met een goed plan. Ik heb veel geleerd het afgelopen jaar. Hoe het moet, hoe het niet moet. Maar ik doe het toch niet. Voorlopig niet. Ik wil even rust." De schappen zijn bijna leeg, de meeste producten zijn uitverkocht. k heb nog even gedacht de winkel op een andere plek voort te zetten Al Soufi houdt Lamassu nog twee dagen open en dan gaat de deur op slot. Ze zucht. „Ik heb het moeilijk. Ik vind het jammer. Iedereen die hier komt, vindt het jammer. Ik had fijne klanten; uit Nieuwerkerk, Re- nesse, overal vandaan. Misschien kom ik ze nog tegen, later." NOORDWELLE Het jaarlijkse paardenspektakel Power Horse Competition staat weer voor de deur. Aan de Lokkershofweg in Noordwelle wordt komende za terdag en zondag gestreden in zeven verschillende disciplines voor trekpaarden. Dat zijn dressuur, afstandsrit- ten, hindernisparcours, trek- proeven, vaardigheidsproeven, spiegelparcours en een show met authentieke rijtuigen. De competities, die voor de zevende keer in Noordwelle plaatsvin den, duren van 10.00 tot 17.00 uur en zijn voor iedereen gratis bij te wonen. De competitie in Noordwelle is de vierde in een reeks van ze ven landelijke wedstrijden. Na Noordwelle zijn er nog Power Horse-wedstrijden in Tilburg (25 en 26 augustus) en Werken dam (8 en 9 september). De fi nale is op 22 en 23 september in Halsteren. De wedstrijd in hét trekpaar dendorp van Schouwen-Duive- land wordt komend weekeinde mede georganiseerd door PHC Noordwelle. IN DE REGIO Expositie Bart Calbo Wissenkerkse autopuzzelrit Havendagen i'kt-S X Q MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 31 juli 2018 BE John Vermeersen (I) en Bianca van Ommen van Bierbrouwerij Vermeersen proosten met Robbie Stoutjesdijk (m) en Walodik Gregorian op het nieuwe bier voor De Biet en De Biecht, foto ernestaverburg Hij is blond, gebouwd op basis van de mooiste tarwe en heerlijk fris van smaak. Café De Biet in Zierikzee en Café De Biecht in Hulst hebben nu ook hun eigen, exclusieve bier. Gebrouwen door Bierbrouwerij Vermeersen in de Zeeuws-Vlaamse Reynaertstad. Marcel Modde Zierikzee De opening was zo feestelijk, met een toko vol klanten en de burgemeester die het lint door knipte. Maar nu, een jaar later, laat halalwinkel Lamassu Zierik zee achter met lege schappen en te huur-posters aan het raam. Wendy Wagenmakers Zierikzee - Luma Al Soufi, eigenaresse ELLEWOUTSDIJK Bart Calbo expo seert zijn werken van 1 tot en met 29 augustus in Elle- woutsdijk. De expo sitie is elke woens dag en zaterdag in augustus van 13.30 tot 16.00 uur te be zichtigen in 't Kerkje van Ellesdiek in El- lewoutsdijk. WISSENKERKE Mac de Bevelanden houdt morgen weer een autopuzzelrit in Noord-Beveland, in samenwerking met de ondernemers van Wissenkerke. Er is een aparte puzzelrit (C-klasse) voor onervaren rij ders en toeristen. De ervaren rijders komen uit in de A- klasse. Inschrijven kan tussen 18.30 en 19.00 uur bij HCR De Kroon in Wis senkerke. Inschrijf geld voor niet-leden bedraagt 6 euro. KORTGENE Grand Café de Loods en molen De Korenbloem organi seren diverse acti viteiten tijdens de Havendagen op 3, 4 en 5 augustus in Kortgene. Vrijdag is er 's avonds een Hollandse feest avond in de tent op het Havenplein. Za terdag begint de dag met een dorps- ontbijt en daarna zijn er diverse acti viteiten zoals de monstraties. De dag wordt afgeslo ten met optredens van Three/Third XL en Blues Brothers Dedication Revue. Zondag is er een classic car show en muziek van a Kind of Blue. Alle activiteiten vin den plaats op het Havenplein in Kort gene en het evene ment is gratis toe gankelijk. VOORPROEFJE ZONNEMAIRE Dichter/schrijver Marco van de Plasse en grafisch kunstenaar Saskia Eggink werken aan een boek over vergankelijkheid in Zonnemaire. Ze hebben daarbij hulp ge kregen van onder anderen Noah Beije en Moos Stam van ba sisschool de Zonnewijzer. Het boek verschijnt over vier maan den. Tijdens een culturele avond op landschapscamping Kij kuit geeft het duo op 10 augustus alvast een kijkje in de keu ken. Het doel is om bezoekers op te warmen voor het boek en te prikkelen met de eerste verhalen. Van de Plasse geeft vanaf 20.00 uur een lezing uit eigen werk. Eggink toont een over zicht van bijhorende kunstwerken, foto dirk-jan gjeltema GOES Grote Markt, 09.00- 16.00 uur: Week markt; Historisch Museum, 11.30 uur: Rondleiding door museum; Grote of Maria Magdalena- kerk, 13.30 uur: Or gelconcert Arno van Wijk; Biblio theek, 14.00-15.30 uur: Taaicafé; Voor de klok van het Centraal Station, 19.00-20.30 uur: Fietstocht door Fietsgroep Oase 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 09.30-10.30 uur: Wandeling HEINKENSZAND Hoefbladstraat 1, 13.30-14.30 uur: Gratis sporten KAMPERLAND Oude Veersteiger, van 10.45-17.45 uur: Vertrek veerpont naar Veere KAPELLE Parkeerplaats, C.D. Vereekestraat, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt KORTGENE Veerdam, vanaf 10.30 uur: leder uur vertrek veerpont naar Wolphaarts- dijk, laatste om 16.30 uur KRUININGEN Markt, 13.00-17.00 uur: Weekmarkt; Hof Cruninghe, 14.00 uur: Wandel groep 'Elke stap telt' NISSE Ambachtsherendijk, vanaf 08.00 uur: Paardensporteve nement Jumpin' de Weel WEMELDINGE Haven, 12.00 en 16.00 uur: Vertrek veerpont naar Go- rishoek; De Wemel, 20.00 uur: Bingo WOLPHAARTSDIJK Meuleweie, 09.30- 16.00 uur: Inloop 'Even d'r uut' voor Senioren Wol- phaartsdijk en Oud- Sabbinge; Wol- phaartsdijkse Veer, vanaf 11.00 uur: leder uur vertrek veerpont naar Kort gene, laatste om 17.00 uur YERSEKE Haven, 10.00 en 14.00 uur: Vertrek veerpont naar Go- rishoek; Kerkplein 1, 13.00-16.00 uur: Rondleidingen door Oosterscheldemu- seum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 51