Jumpin' is klaar voor warmte O O) CD O Q. 10 ZE Fraai openingsduel voor Groene Ster Trïnko Keen kiest voor Middelburg Terneuzense Boys verliest clubicoon Middelburger houdt zenuwen in bedwang Zeeuwse karter wordt in Polen voor het tweede jaar op rij wereld kampioen indoor. „Het was zenuw slopend." Groene Ster Vlissingen start het nieuwe sei zoen in de eredivisie zaalvoetbal met een fraai affiche. Op vrijdag 7 september staat de ploeg van coach Samir Yaqoobi in sporthal Baskens- burg tegenover regerend kampioen Hovo- cubo. Een week later volgt, op zaterdag 15 sep tember, een uitwedstrijd tegen Feyenoord Futsal (voorheen) TPP in Rotterdam. Naast Yaqoobi hebben ook de nieuwelingen Reginio Resida en Lotfi Salhi een verleden bij die club. Tijdens de voorbereiding op het nieuwe sei zoen organiseert Groene Ster Vlissingen in sa menwerking met Gold Events Zeeland op vrijdag 24 augustus een Open Dag. De Nederlandse oud-wereldtopper Trinko Keen maakt volgende maand zijn rentree. Hij heeft daarvoor de Open Zeeuwse tafeltennis kampioenschappen in Middelburg uitgeko zen. De meervoudig Nederlands kampioen, voormalig halvefmalist van het EK (1998) en ooit nummer 18 van de wereldranglijst gaat komend seizoen weer spelen voor het Gel derse Hercules en kiest Middelburg uit voor zijn terugkeer achter de groene tafel. De Open Zeeuwse 2018 zijn op zaterdag 25 en zondag 26 augustus in de Middelburgse sport hallen van De Sprong. De Belgisch nummer één Cedric Nuytinck is ook weer aanwezig. Hij is de titelverdediger. De voetbalvereniging Terneuzense Boys moest afgelopen weekeinde afscheid nemen van een clubicoon. Op 80-jarige leeftijd over leed Jaap Hamelink. Jaap Hamelink was vanaf de oprichting lid van de Boys. In 1949 werd hij op zijn elfde lid van de club. Als zestienjarige debuteerde hij in het eerste elftal en was bijna twee decennia lang een betrouwbare schakel in de Terneuzense defensie. Na zijn actieve loopbaan zette Jaap Hamelink zich tomeloos in voor de club. Hij was onder meer elftallei der, kantinebeheerder, wedstrijdsecretaris en bestuurslid. Hij was erelid en in 2009 konink lijk onderscheiden. Zomerloop Wallonië hielp me nu." „Als je naar de uitslagen kijkt, lijkt het riant. Het ging de hele week goed, maar ik was niet heel domi nant hoor. Tot en met de tiende en laatste race was het spannend. Pas in de laatste minuten had ik het idee dat ik het onder controle had. Ik werd derde en dat was vol doende. Maar als ik vierde was ge worden, was ik geen wereldkampi oen." Vandaag gaat het paardensporteve nement Jumpin' De Weel in Nisse van start, zondag wordt het afgeslo ten. De weersverwachting voor deze periode liegt er niet om. Veel zon, met temperaturen schomme lend tussen de 25 en 30 graden. „We hebben daar op ingespeeld", geeft Kees Willeboer, voorzitter van het organiserend comité, aan. De voorman legt uit dat ze bij De Weelruiters helemaal klaar zijn voor de komende dagen. Het klaar maken van het terrein is inmiddels kinderwerk voor de vrijwilligers, die al sinds 2001 ieder jaar voor een mooie accommodatie zorgen. Maar zo warm en droog als nu, dat heb ben ze in Nisse nooit eerder meege maakt. „In principe heeft dat bij het op bouwen voor nu nog niet veel in vloed gehad", vertelt Willeboer. We hebben ook gekeken naar de maatregelen bij andere concoursen „Maar we hebben wel een veilig heidsplan klaarliggen. Als het no dig is, hoeven we alleen maar om te schakelen. Daarbij hebben we ook gekeken naar de maatregelen die andere concoursen hebben getrof fen en daar lering uit getrokken." Voor zowel de ruiters, paarden als het publiek zal er alles aan gedaan worden het verblijf tijdens Jumpin' De Weel zo comfortabel mogelijk te maken. Er is voor extra capaciteit bij de douches gezorgd, bij de stal len is extra water voor de paarden, er zijn extra drinkwaterplekken op het terrein en er kan voor meer schaduw gezorgd worden. „Eigenlijk is het een luxepositie. Het is makkelijker om water bij te brengen, dan water af te moeten voeren", weet Willeboer, die uit kijkt naar een mooie, nieuwe uit gave van het evenement. „Het wordt prachtig weer en de mensen kunnen de hele week genieten van paardensport op nationaal niveau." Ruben Boutens waande zich een popster in Po len. Hij moest handte keningen uitdelen, op de foto met fans, han den geven; ieder een wilde iets van de Middelburger. Niet zo vreemd. Want een wereld kampioen heeft vrienden. En als je twee jaar op rij we reldkampioen wordt, heb je heel veel vrien den. Vraag maar aan Ru ben Boutens. In het Poolse Szcze cin prolongeerde de 26- jarige karter zondag avond zijn vorig jaar in Spanje behaalde we reldtitel indoor. Gisteren schakelde Boutens terug. Hij sliep uit, relaxte de hele dag en genoot na. „Dat kon ook geen kwaad", zei hij. „Het WK duurde vijf dagen en die waren zenuwslo pend. Zó veel spanning en emotie." gaat; die druk leg ik mezelf op. Als het gedurende de week goed gaat en ik voel dat ik in vorm ben, dan neemt de spanning nog meer toe. Het was wel iets minder dan vorig jaar. Toen was de we reldtitel het enige dat nog ont brak op mijn erelijst. Die ervaring „Toen ik over de streep kwam al. Zó mooi. Volgepakte tribunes. Een heel jaar heb ik hier naar toege werkt. Die ontlading. Mijn ouders waren er ook. Die hebben mij en mijn zus Annelie van jongsaf aan altijd geholpen en ondersteund." „Ik ben de vierde karter die het WK twee keer heeft gewonnen. Maar er is niemand die drie keer wereld kampioen is geworden. Dat vind ik wel uitdagend. Ik denk ook wel eens aan de autosport, maar daarvoor heb je een hele serie goede sponsors voor nodig." „Dat heb ik ook lang gedaan. Maar weet je wat het is? Geld is daarin zo'n bepalende factor. Dan verlies je van mindere karters in teams met grote budget ten. Dat vond ik zo frustrerend. Het indoorkarten is betaaldbaar en ie dereen heeft hetzelfde materiaal. Het draait uiteindelijk dus echt om stuurmanskunst." „Van nature ben ik best nerveus voor belangrijke wedstrijden. Zeker voor een WK. Ik wil dat het goed dinsdag 31 juli 2018 ZAALVOETBAL TAFELTENNIS Trinko Keen maakt in Middelburg zijn rentree achter de groene tafel, fotoepa VOETBAL Schaker Koen Leenhouts uit Oostburg moest gisteren een veer laten in de Dutch Open in Dieren. De Zeeuws-Vlaming moest na een lange strijd (113 zetten in bijna 6 uur) re mise accepteren tegen Nick Maatman. Hij staat in de subtop met 4 punten uit 6 partijen. Tim Pleijte uit Vlissingen won de Castle Day Trail in de Belgische Ardennen. Na 24 kilome ter met twee heuvels en een kleine 900 hoog temeters finishte Pleijte in 1.47.52 minuten. Plaatsgenote Renate de Reus werd derde bij de vrouwen in 2.39.39. Hans Peter Minderhoud is opgenomen in het Nederlands dressuurteam dat in septem ber deelneemt aan de Wereldruiterspelen in het Amerikaanse Tryon. PM S De vijfde De Feijter Recycling Zomerloop van atletiekvereni ging De Wielin gen wordt van avond in Nieuw- vliet gehouden. Ditmaal worden er slechts twee afstanden gelo pen: 4600 en 8400 meter. Deze starten beiden om 19.50 uur, terwijl de jeugd vanaf 19.30 uur 750 of 1500 meter kan lopen. Wielrenner Nick van der Lijke (foto) uit Middel burg reed giste ren opnieuw voorin mee in de Ronde van Wal lonië. In La Roche en Ar- denne finishte de Roompot renner de derde etappe als tiende. Brian van Goethem ver zette het nodige werk voor zijn Roompot-ploeg maat Van der Lijke en kwam zelf op een kleine vijf minu ten binnen. Boutens is weer de beste van de wereld Rudy Boogert Ruben Boutens is op weg naar de tweede wereldtitel uit zijn carrière. Het was spannend tot het einde, foto'sedyta paleczka Waren de wedstrijden zelf ook spannend? Daniël Vervelde Nisse -Kees Willeboer Szczecin Op het podium schreeuwde je het uit toen je de beker kreeg. En nu? Iets in het out- door karten wellicht? Was het zo zenuwslopend?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42