Paviljoen mogelijk hele jaar op dam Ontgrondingenwet 9 Jolanda en Floor Campfens duiken op 9 september de Amsterdamse grachten in. De Kortgeense moeder en dochter doen mee aan de City Swim om geld in te zamelen voor Stichting ALS. En als eerbetoon aan man en vader Cees, die vorig jaar overleed aan de ziekte. Cees Campfens staat pontifi caal op de website van de Stichting ALS. Wie de site opent, kijkt recht in de ogen van de vorig jaar overleden ALS-pa- tiënt uit Kortgene. „Het was oor spronkelijk de bedoeling dat er landelijk posters van Cees opge hangen zouden worden", laat echtgenote Jolanda weten. „Maar omdat die campagne een beetje op zijn einde loopt en Cees het eigen lijk best lang heeft volgehouden, gebeurt dat nu niet meer. Bij Veg- hel staat nog wel een groot digitaal bord met de foto van Cees langs de weg." Zelfheeft Jolanda wel een stapel posters met haar man erop. „Er hangt er eentje bij ons voor het raam. En ik ga er een aantal in de buurt ophangen om de aandacht te vestigen op onze actie." Met die actie bedoelt Jolanda de City Swim in Amsterdam, een zwem tocht van twee kilometer door de Amsterdamse grachten om geld op te halen voor ALS. „Daar doe ik dit jaar samen met onze dochter Floor aan mee. De familie Campfens heeft de zwemtocht al eerder gezwommen. Toen nog in aanwezigheid van Cees. „Daar wordt zo'n onbaat zuchtig groot spektakel opgezet, dat is echt hartverwarmend. Er zwemmen ook heel veel mensen mee die eigenlijk niks met de ziekte te maken hebben. Beau van Erven Dorens doet bijvoorbeeld elk jaar mee, net als Pieter van den Hoogenband en de mannen van NUHR. En dan al die Amsterdam mers die je aan de kant staan aan te moedigen. Dat doet écht wat met je, hoor." Op 9 september zal Cees Camp fens er voor het eerst niet meer bij zijn. Hij kreeg in 2011 de diagnose ALS en overleed op 29 december vorig jaar aan de gevolgen van die ziekte. Heftige jaren voor het ge zin, dat zelf de hele tijd voor hem heeft gezorgd. „Maar Cees was zelf ook zo positief. Ondanks dat hij helemaal verlamd was en niet meer kon praten, keek hij toch naar wat de mogelijkheden waren, hoe gering dan ook. Zo hebben we op het laatst de keuken nog verbouwd. Dat heeft hij - hij was architect - nog begeleid via zijn spraakcomputer." Met diezelfde positieve houding gaat de familie nu verder. „Hij kon dat en daarom kunnen wij dat ook. We zetten de schouders eron der. Onze zoon Reinout heeft zelfs zijn eindexamen vwo gehaald. Die wilde graag geneeskunde gaan studeren", vertelt Jolanda. Maar ondanks bezwaren en een hoorzit ting kwam Reinout niet bij de 400 gelukkigen die toegelaten werden tot de studie. „Totdat de Erasmus Universiteit belde. Ze vonden het zo'n bijzonder verhaal. Een jongen die met zijn moeder voor zijn zieke vader zorgt en tóch zijn di ploma haalt. Ze gaven hem alsnog een plekje. Dat was voor ons een soort eerbetoon aan Cees, maar ook heel verdiend voor Reinout. Toen we die melding kregen heb ben de hele middag lopen janken van geluk." Wie een donatie wil doen kan naar: amsterdamcityswim.nl/deelnemers/ jloor-campfens of /jolanda-camp- fens DEN HAAG Paviljoen View krijgt mogelijk toestemming van Rijks waterstaat om permanent te blijven staan op de Veerse Gatdam nabij Kamperland. Dit zei een woord voerder van het ministerie van In frastructuur gisteren bij de Raad van State in Den Haag. Strandtentexploitant Alex van den Brande voert een rechtszaak bij de Raad van State tegen het minis terie. Inzet is de weigering van de minister om View jaarrond toe stemming te geven voor zijn stand plaats. Van den Brande vindt het onterecht dat zijn paviljoen volgens het bestemmingsplan het hele jaar mag blijven staan, maar dat hij het van Rijkswaterstaat in november moet weghalen, tot en met februari. Hij doet een beroep op het gelijk heidsbeginsel, omdat een surf- school en een andere strandtent houder wel jaarrond toestemming zouden hebben van de minister. Van den Brande wilde gisteren niet reageren op de mededeling van het ministerie dat hij waarschijnlijk toch zijn zin krijgt. De minister van Infrastructuur en Waterstaat maakt ter voldoening aan de Algemene wet bestuursrecht het volgende bekend. Bij besluiten van 24 juli 2018 zijn aan Staatsbosbeheer te Schiedam 2 vergunningen ingevolge de Ontgrondingenwet verleend voor het winnen van zand ter plaatse van Kleine Stampersplaat/ Kabbelaarsbank en Markenje in het Grevelingenmeer ten behoeve van de aanleg van vogeleilanden. De vergunning voor de ontgronding bij Markenje is ten opzichte van het ontwerp gewijzigd. De maximale ont- gravingsdiepte is gewijzigd, omdat per abuis niet de in de aanvraag vermelde diepte was overgenomen. Het maximaal te ontgraven volume is ongewijzigd gebleven. Terinzagelegging Vanaf 2 augustus 2018 tot en met 12 september 2018 wordt een ieder die dat wenst in de gelegenheid gesteld de aanvraag, het besluit en andere van belang zijnde stukken in te zien. Daartoe bestaan de volgende mogelijkheden: 1Op verzoek kan Rijkswaterstaat u de stukken per e-mail toezenden. Daarnaast bestaat er bij Rijkswaterstaat de mogelijkheid, op voorafgaande afspraak, de stukken te komen inzien op het kantoor van Rijkswaterstaat Zee en Delta, Poelendaelesingel 18 te Middelburg op werkdagen van 09.00 uur tot 16.00 uur. Voor beide verzoeken kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening, telefoon: 088-7974600. 2. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalie van de gemeente Schouwen-Duiveland, Laan van Sint Hilaire 2, Zierikzee. 3. De stukken liggen gedurende de openingstijden ter inzage bij de publieksbalie van de gemeente Goeree-Overflakkee, Koningin Julianaweg 45, Middelharnis. Beroep en voorlopige voorziening Tegen het besluit kan tot en met 12 september 2018 beroep worden ingesteld door: - een ieder die een zienswijze heeft ingebracht op het ontwerp; - een ieder aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen zienswijze te hebben ingebracht op het ontwerp. Het gemotiveerde beroepschrift dient te worden gezonden aan de rechtbank (sector Bestuursrecht) in het rechtsgebied waarvan de indiener van het beroepsschrift zijn woonplaats heeft, met tenminste een vermelding van de naam en het adres van de indiener, de dagtekening van het beroepschrift, een vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het kenmerk van het besluit. Op grond van artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het beroep de werking van dit besluit niet. Gelet hierop kan, indien tegen dit besluit beroep wordt ingesteld, gedurende de beroepstermijn tevens een verzoek om een voorlopige voorziening worden ingediend. Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzieningenrechter van de rechtbank in het rechts gebied waarvan de indiener van het beroepschrift zijn woon plaats heeft. Inlichtingen Voor nadere inlichtingen kan men zich telefonisch wenden tot de afdeling Vergunningverlening: 088-7974600. DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, het afdelingshoofd Vergunningverlening Rijkswaterstaat Zee en Delta, de heer L.R. Minnaar dinsdag 31 juli 2018 WA Floor (links) en Jolanda Campfens zetten de strijd tegen ALS voort. Op tafel liggen de posters met daarop hun aan ALS overleden vader en echtgenoot, Cees Campfens. foto johan van der heijden Duik in de gracht als eerbetoon Willem Adriaansens Kortgene Uitspraak binnen enkele weken. Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 41