Hamer in de hand en nummer om de pols 1 8 Festival Middelburg viert eerste zomereditie De horecagelegenheden aan het Middelburgse Damplein bieden van 14.00 tot 23.00 uur bezoekers een 'internationale bierervaring'. Organisator Koen Funk: „Dit is meer dan een biertje doen met vrienden. We hebben grote brou werijen, maar ook lokale onderne mingen uitgenodigd om hier gas ten kennis te laten maken met hun specialiteit." Het Bierfestival gaat om de bele ving van het bier. Zo kunnen deel nemers niet alleen proeven van uit eenlopende soorten, ze krijgen ook het verhaal van de oorsprong en het brouwproces uitgelegd. „Dat maakt dit festival extra interessant voor de bezoeker", zegt Funk. „Niemand kan zo mooi vertellen over bier als de brouwer zelf." De geschiedenis van het Dam plein vormde de inspiratie voor het festival. „Je kunt het nu nog zien: hier stond vroeger de Graanbeurs. Die was erg belangrijk voor de bier brouwers. Je drinkt dus op een his torische locatie." Funk heeft met zijn bedrijf MAS Events speciale proefglazen laten Niemand kan zo mooi vertellen over bier als de brouwer zelf maken. Deelnemers krijgen hierin hun eerste drankje gratis. „Bier uit een echt glas smaakt natuurlijk ex tra lekker," lacht hij. Strandtenten Op het festival geven onder ande ren brouwers Schneider uit Duits land, BIIR uit Spanje, Van Steen- berge uit België, De Molen uit Bo degraven en de Middelburgse Baardaap Brewery acte de pré- sence. Als tegenhanger van het kerstthema van de wintereditie van het Bierfestival zal het Damplein nu opgetuigd worden met palmbo men en strandtenten. Met de kin deren is rekening gehouden, voor hen is er ook vermaak. Lokale vrij willigers helpen hard mee om de boel draaiende te houden. Naast bier kunnen de gasten ook op het plein terecht voor verschil lende hapjes, waaronder mosselen bereid in 's werelds grootste mos- selpan. Volgens Koen Funk is het uniek dat brouwers meereizen met hun bier. „De kaartverkoop gaat dan ook erg goed. We verwachten voor zaterdag uitverkocht te zijn." Voor passanten is een gedeelte van het festival vrij toegankelijk. Tickets zijn nog verkrijgbaar op masse- vents.nl of bij de Primera in de Korte Delft. Funk benadrukt: „Echt iedereen is welkom. We maken er een mooie middag van, georgani seerd door bierliefhebbers, voor bierliefhebbers." Kinderen die deze week hutten komen bouwen op Speelstad Vlissingen, moeten verplicht een polsbandje om met een telefoonnummer van thuis. Het is een nieuwe maatregel van de organisatie, zodat ouders snel bereikt kunnen worden als er iets gebeurt met een kind. „Ik vind het wel een fijn idee", zegt Susanne Kooper (14) uit Vlis singen. „Vorig jaar was ik hier ook en toen kwam ik tussen twee pal lets terecht. Toen ben ik een uur bewusteloos geweest. Omdat de ehbo hier mijn moeder kent, werd die toch wel snel gebeld. Maar zo'n bandje geeft wel een veiliger ge voel." Susanne toont het groene bandje met het mobiele nummer van haar moeder. Het kan de hele week om, want ze komt alle dagen en het bandje kan een duik in het zwembad en wasbeurt onder de douche wel aan. Ook haar vrien dinnen Charisma van Geersdaele en Reana Bernaards zijn blij met de bandjes. Stichting Speelstad Vlissingen heeft een ehbo-post op het terrein \V \--_ TTTli At Jr *nr.ii op Baskensburg. „Daar kunnen we kleine problemen oplossen. Als het ernstiger is, willen we ouders bellen", zegt voorzitter Kylian Verheul. „Daarom hebben we be sloten de polsbandjes uit te de len." Ouders Speelstad Vlissingen ontving maandag, op de eerste dag, drie honderd kinderen. Er zijn 150 weekkaarten verkocht, en 150 dag kaarten. Vanwege het tekort aan vrijwilligers mochten ouders blij ven om te helpen met bouwen. „Vooral om ervoor te zorgen dat er een stevige basis staat voor de hut ten", verklaart Verheul. Speelstad duurt tot en met don derdag. Vanwege brandgevaar door de droogte mogen dit jaar geen stokbroodjes worden gebak ken. Verheul: „We hebben wel een waterglijbaan en we gaan zorgen voor meer waterspelletjes." IN DE REGIO Rondleiding Oranjezon Pedaalharp en kleppenfluit Orgelconcert Adriaan Hoek MIJN DORP, MIJN STAD dinsdag 31 juli 2018 WA Bier proeven in tropische sferen Bierliefhebbers kunnen zater dag in Middelburg hun slag slaan. Na twee winteredities is er nu ook een zomerse variant van het Bierfestival. Amée Zoutberg Middelburg - Koen Funk,organisator Bierfestival Maurits Sep Vlissingen Julius timmert fanatiek aan zijn hut tijdens Speelstad Vlissingen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA VROUWENPOLDER Het Zeeuws Land schap organiseert vanaf vandaag ie dere dinsdag een rondleiding door natuurgebied Oran jezon. De rondlei ding duurt onge veer anderhalf uur. Deelnemers starten vandaag, 7 en 14 augustus om 19.00 uur en op 21 en 28 augustus om 18.30 uur vanaf het pleintje bij de en tree van het gebied, Koningin Emmaweg 22. Deelname kost vier euro, kinderen tot en met 16 jaar betalen twee euro. OOSTKAPELLE Stichting Oostka- pelle Cultureel or ganiseert vandaag een concert in de Dorpskerk van Oostkapelle. Het duo Aurélie Viegas en Wim Brabants treedt op. Aurélie Viegas bespeelt de enkelvoudige pe daalharp en Wim Brabants de klep penfluit. Op het pro gramma staat mu ziek van Kohier, Heyse, Spohr, Amon en Bochsa. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom. De toe gang is gratis, er wordt een vrijwillig bijdrage gevraagd. MIDDELBURG Organist Adriaan Hoek geeft van daag een orgelcon cert in de Nieuwe Kerk. Op het pro gramma staan composities van Bach, Franck, Men- delssohn en Reubke. Belangstellenden zijn om 20.00 uur welkom in de Nieuwe Kerk in Middelburg. De toe gangsprijs is acht euro, 65-plussers en studenten beta len zes euro. VOORPROEFJE ZONNEMAIRE Dichter/schrijver Marco van de Plasse en grafisch kunstenaar Saskia Eggink werken aan een boek over vergankelijkheid in Zonnemaire. Ze hebben daarbij hulp ge kregen van onder anderen Noah Beije en Moos Stam van ba sisschool de Zonnewijzer. Het boek verschijnt over vier maan den. Tijdens een culturele avond op landschapscamping Kij kuit geeft het duo op 10 augustus alvast een kijkje in de keu ken. Het doel is om bezoekers op te warmen voor het boek en te prikkelen met de eerste verhalen. Van de Plasse geeft vanaf 20.00 uur een lezing uit eigen werk. Eggink toont een over zicht van bijhorende kunstwerken, foto dirk-jan gjeltema DISHOEK aan creatie van een VEERE Strandpaviljoen kunstwerk) Markt en Kaai, Kaapduin, met uitleg en de 10.00-17.00 uur: 19.00-21.00 uur: monstratie; Historische markt; Recreatief zomer Cinema Middelburg, Het Akkoord, 10.00- avond beachvolley- 20.00 uur: Verto 17.00 uur: Rommel baltoernooi ning 'A man of inte- markt; Markt 5, grity'; 13.30 uur: Stads DOMBURG Nieuwe Kerk, 20.00 wandeling o.l.v. een Strandpaviljoen uur: gids Oase, 10.30-11.30 Orgelconcert Adri uur: aan Hoek VROUWENPOLDER Beachfitness met Dorpsdijk, 13.00- Miriam; OOSTKAPELLE 17.00 uur: Markt, 19.30 uur: Middeleeuwse Openstelling Pel- Babs Buddy Zo- Verdedigingstoren grimskerk voor be mershow het Mottekasteel, zichtiging; 16.30-19.30 uur: Kon.Emmaweg 22, GOES Middeleeuws 19.00 uur: Grote markt, 09.00- Festijn; Rondleiding door 16.00 uur: Week Infoknooppunt 't natuurgebied markt Wachtertje, bij de Oranjezon Dorpskerk, MIDDELBURG 19.30 uur: ZOUTELANDE Zeeuws Museum, Ontdek Oostkap- Willibrordusplein en 13.30-16.00 uur: pelle, Langstraat, Werkplaats rondleiding met een 10.00-21.00 uur: (zelf meehelpen gids Seizoensmarkt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 40