li Dit bandje geeft mij een veilig gevoel II Plan provincie stuit op verzet City Swim Jumpin' De Weel Flooren Jolanda zamelen geld in voor stichting ALS speelt in op het warme weer Het afschieten is nu alleen toege staan in de provincies Utrecht en Friesland. Daar komen binnenkort mogelijk Groningen en Zeeland bij. Het Zeeuwse provinciebestuur werkt aan een beleidsnota Natuur- wetgeving. Daarin staat onder meer welke dieren met het geweer mo gen worden bestreden. Aanvanke lijk wilde de provincie dat niet laten gelden voor verwilderde katten, maar naar aanleiding van inspraak reacties is besloten die alsnog toe te voegen. Provinciale Staten nemen in december een definitief besluit. Stichting Scheldekat is veront waardigd. De organisatie vangt zwerf- en verwilderde katten en zorgt ervoor dat deze worden ge castreerd en gechipt. Deels worden de dieren teruggezet in hun leefge bied. Een jager schiet er een paar af en de rest jongt gewoon weer aan „Op allerlei plaatsen in Zeeland hebben we projecten", zegt Mar leen Drijgers. „De aantallen nemen af en we houden het heel goed on der controle. De methode is zeer ef fectief. Afschieten is dat niet. Een jager schiet er een paar af en de rest jongt gewoon weer aan." Drijgers vindt het onbegrijpelijk dat het jagen mogelijk lijkt te wor den. „We werken ons al twintig Een polsbandje met een telefoonnummer van thuis. Het is verplicht voor kinderen die deze week hutten komen bouwen op Speelstad Vlissingen. Op die manier kan de organisatie ouders snel bereiken als er iets gebeurt met hun kind. „Zo'n bandje geeft mij een veiliger gevoel", zegt Susanne Kooper. De Vlissingse kwam vorig jaar tussen de pallets terecht en was een uur bewusteloos. zeeland s jaar uit de naad. Het zou verschrikkelijk zijn als al die dieren die door ons gecas treerd en gechipt zijn, worden afge schoten. Het is alleen maar vertier voor de jagers. Die willen op zoveel mogelijk dieren schieten. Ze zien ook niet of ze te maken hebben met Ze veroorzaken veel schade aan de natuur. Alle bodembroeders vreten ze op een verwilderde of een andere kat." Volgens Piet de Putter van de af deling Zeeland van de lagersvereni- ging is het afschieten van verwil derde katten dringend nodig. „Ze veroorzaken veel schade aan de na tuur. Alle bodembroeders vreten ze op. Het zijn letterlijk stropers. Ze ker nu de stand van de weidevogels kritiek is, moeten we maatregelen nemen." Scheldekat doet, onder meer in het Sloegebied, goed werk, zegt De Putter. „Maar in de vrije natuur is het moeilijker om die beesten te vangen en krijg je het aantal dieren niet onder controle. Scheldekat kan niet het totale grondgebied van Zeeland bestrijken." De jacht heeft niets te maken met vertier, verzekert De Putter. „Er is geen één jager die voor zijn plezier een verwilderde kat doodschiet. En een jager ziet aan uiterlijk en gedrag absoluut of het verwilderde kat is of een huiskat." Op internet circuleert een petitie tegen de voorgenomen Zeeuwse jacht op wilde katten. Scheldekat ondersteunt deze. dinsdag 31 juli 2018 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND 9 ZEELAND 11 FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Afschieten wilde katten toestaan' De jacht op de verwilderde kat lijkt geopend. De provincie wil het afschieten mogelijk maken. Stichting Scheldekat is verbijs terd. „Het is absurd dat er ook maar over wordt gedacht", zegt voorzitter Marleen Drijgers. Rolf Bosboom Vlissingen - Marleen Drijgers, Scheldekat - Piet de Putter, jager •ZEELAND2 en zie ook de video op PZC. NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 33