Tulpenruzie beslecht: Gort verliest 4) 26 MEDIA &CULTUUI ANGELA KIJKT EVEN GEENTV De vaste collectie van het Van Gogh Museum in Amsterdam wordt met ingang van deze zomer uitgebreid met de presentatie Van Gogh droomt. Een reis doorzijn geest. Die gunt de bezoeker een blik in het gevoelsleven van de schilder. Op de flessen van de Katwijkse distilleerderij Clusius Heritage van de neven Bart Bouter en Joris Putman, prijkt het beeld van een tulp. Ook op de wijnflessen staat de bloem afge beeld en volgens llja Gorts bedrijf Chateau de la Garde lijken de twee veel op elkaar, waar door verwarring zou kunnen ontstaan. De rechter oordeelde echter dat het gebruik van het woord 'Tulip' of tulp om de waar te be schrijven voor ie dereen vrij beschik baar moet blijven. Dutch Tulip Vodka, gemaakt van biologische tulpen bollen, is sinds eind vorig jaar op de markt. De wodka kost tussen 48 en 295 euro per fles, is online verkrijgbaar en wordt onder meer geschonken in sterrenrestau rants. Wodkastoker Joris Putman kennen we van Goede Tijden Slechte Tijden, waarin hij de rol van Morris Fischer speelde. Later presenteerde hij nog en stortte hij zich op de drank. Gorts La Tulipe bestaat al veel langer, sinds 1996. De wodkastoker was niet het enige doelwit van Gort; een variant op het woord 'tulp' prijkt ook op de parfumverpakkingen van een moe der en dochter uit Rotterdam. Het merkbewa- kingsbureau stuurde het bewuste bedrijf, Tulpp Dutch Perfume, reeds een boze brief. „Is de Hollandse tulp door llja Gort gean nexeerd?", reageerde eigenaresse Wilma Hen- drix daarna in deze krant. „Jeetje, gun een an der ook zijn succes." llja Gort zelf liet kort daarop weten 'er wel met ze uit te komen'. Hendrix gisteren, onge duldig: „Er is toenadering geweest en de inten ties zijn inderdaad goed, maar voeg dan nu eens de daad bij het woord." Is de Hollandse tulp door llja Gort geannexeerd? Quote van de dag Atsma in serie VS Matthijs in de boeken Ik wil hem ooit weer graag ontmoeten, maar zit in een fc waarin ik erover dub hoe en wat TENTOONSTELLING RONDREIS A De flessen van Dutch Tulip Vodka lijken niet te veel op die van de wijnen La Tulipe van Chateau De La Garde, het bedrijf van llja Gort. Dat bepaalde de rechter in Den Haag gisteren, in een door het bedrijf van Gort aangespannen kort geding. Gudo Tienhooven —Wilma Hendrix, Tulpp Dutch Perfum dinsdag 31 juli 2018 GO TELEVISIE Barry Atsma heeft weer een rol in een bui tenlandse serie, in dit geval een Amerikaanse. De acteur is binnenkort te zien in de sf- thriller The Rook. De serie, die zich afspeelt in de toekomst, is exclusief bij Ziggo te zien. TELEVISIE Dieuwertje Blok en Ben Feringa schuiven 9 au gustus aan bij Matthijs van Nieuwkerk om over boeken te praten. De pre sentatrice en de scheikundige zijn te gast in Moby Dickeen nieuw boeken programma op NPO 1. V ■u —Presentatrice Geraldine Kemper (28) in Wendy over haar vader, die ze sinds haar vijfde niet meer zag. geest van Vincent van (ioirli

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26