20 Frenkie de Jong (21) voelt de druk om zich met Ajax een keer te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League. Morgen is de return tegen Sturm Graz. CHAMPIONS LEAGUE STURM GRAZ - AJAX Caljouw direct uitgeschakeld Sunweb kiest voor Matthews Jetski-ongeluk Skofterud (38) Ik wil me ook geen verdediger voelen. Ik ben het ook gewoon niet UITSLAGEN Het is ook niet zo dat ik die kranten lees. Maar op Instagram wijzen mensen me er ook op. En ploeggenoten plagen al een beetje van: 'Kijk Frenkie, daar sta je weer'." Tijdens de zomerstop ging het heb. En met mijn familie. Aan de andere kant denk ik dat een car rière moeilijk is te plannen. Dat je zegt: over drie jaar wil ik daar staan en dan daarna weer daar heen. Je hebt wel een ideaalplaatje in je hoofd, maar of dat uitkomt is de vraag." De Jong speelde 26 competitie wedstrijden in het eerste elftal van Ajax. Een stap naar de absolute top lijkt dan wat vroeg. „Al is dat ook weer moeilijk te zeggen. Vaak kun je pas achteraf zeggen of het te vroeg is. Ik denk dat je er altijd over na moet denken. Als er inte resse is, is het logisch dat je het er met mensen over hebt." Maar voorlopig is er nog Ajax, dat morgen in Oostenrijk een 2-0 voorsprong verdedigt in het twee luik in de tweede voorronde van de Champions League. „Ik heb het hier goed. We moeten ervoor zor gen dat we doorgaan naar de pou lefase. Daar focus ik me op. In de return bij Sturm Graz kan er ook van alles gebeuren. We voelen de druk om door te moeten gaan. Na tuurlijk voelen we dat. Die druk is er altijd bij Ajax en dat is goed." Behalve een jaar geleden dan. Toen Ajax ook in de voorronde van de Champions League speelde te gen Nice was die druk er ineens niet, toen het nieuws over de blij vende hersenschade van ploegge noot Abdelhak Nouri de dagen be heerste. „Dan voelt dat soort wed strijden ineens heel anders. Als we trainden in die dagen had ik echt het gevoel van: waarom zouden we dit nu eigenlijk doen? Nu ligt de focus al vanaf het begin van de voorbereiding op deze wedstrij den. Je leeft er lang naar toe." Noodverband Hij vond zichzelf in de heenwed strijd in Amsterdam weer terug in het centrum van de verdediging. Een noodverband, zo lijkt het. Normaal gesproken schuift De Jong door naar het middenveld als nieuwkomer Daley Blind fit ge noeg is. Hoewel hij vorige week in de Johan Cruijff Arena weer naar hartenlust inschoof, zegt hij: „Ik ben sowieso beter op het midden veld. Misschien is het een zaak van instelling, maar ik wil me geen verdediger voelen. Ik ben het ook gewoon niet." In elk geval heeft De Jong naar eigen zeggen 'de slechtste wed strijd van zijn leven' al ach ter de rug. Die speelde hij deze voorbereiding te gen Anderlecht. Het was pas zijn eerste wedstrijd na de slepende blessure die hem een groot gedeelte van het vorige seizoen aan de kant hield. „Als het slecht is, dan is het ook slecht. Dan zeg ik dat ge woon." Grappend: „Het zal wel een gebrek aan ritme geweest zijn. Anders zou ik denken dat ik er niet veel meer van kon. Weer wat ge leerd, ik dacht altijd dat wedstrijd ritme onzin was." wel vaak over zijn carrière en het vervolg ervan. „Daar heb je het dan veel over met je zaakwaarne mer, waar ik een goede band mee Zou Frenkie de Jong inmiddels va ker op de voorkant van een Spaanse krant hebben gestaan dan dat hij in het eerste elftal van Ajax heeft gespeeld? De nuchtere mid denvelder uit Arkel moet hartelijk lachen om de vergelijking. „Mis schien klopt dat inmiddels wel, haha." Het was de afgelopen week weer raak. Nu stond er dat FC Barcelona na de belangrijke kwalificatiewed strijden van Ajax voor de Champi ons League tegen Sturm Graz toe zal gaan slaan in Amsterdam. Het was nadat een Spaanse krant al eens opperde dat er Barqa-spelers in ruil voor De Jong naar Ajax zouden komen. En even daar voor prees legende Xavi de middenvelder nog de hemel in. Voorpagina's „Ach", zegt De Jong zelf. „Irritant is het niet. Ik heb ook niet meer iets van: goh, dat is in teressant. De eerste keren is het nog leuk. Mooi ook." Zijn opa zag deze zomer op de Spaanse camping ook steeds het hoofd van zijn kleinzoon op de voorpagina's van de kranten staan. „Dat moet leuk zijn voor een opa", bekent De Jong. „Ik denk dan: pfïf, daar gaan ze weer. dinsdag 31 juli 2018 GO 'We voelen druk om door te moeten gaan' BADMINTON Mark Caljouw is in de eerste ronde van de WK in Nanjing uitge schakeld. De Nederlands kampioen was niet opge wassen tegen de Chinees Lin Dan. De meervoudig wereld- en olympisch kam pioen won vrij eenvoudig van Caljouw met 2-0 (21-14 21-14). Soraya de Visch Eij- bergen bereikte wel de tweede ronde. Zij won van Maria Oelitina uit Oekraïne met 2-0 (21-15 21-15). WIELRENNEN Michael Matthews (foto) is de kop man van de ploeg waarmee Team Sunweb zaterdag uit komt in de Clasica San Se- bastian. De Australiër krijgt in het Baskenland onder meer steun van drie cou reurs die uit de Tour de France komen: Laurens ten Dam, de Duitser Simon Geschke en de Amerikaan Chad Haga. WINTERSPORT De Noorse olympisch kampioene lang laufen Vibeke Skofterud is omgekomen door een on geval met een jetski. De 38-jarige Skofterud won olympisch goud met de Noorse ploeg op de 4x5 ki lometer estafette in Van- couver 2010 en was op deze discipline ook twee voudig wereldkampioene. BADMINTON Wereldkampioenschap, Nanjing (Chi): Mannen, eerste ronde: Lin Dan (Chi/9) - Mark Caljouw (Ned) 21-14 21-14. Vrouwen: De Visch Eijbergen (Ned) - Oelitina (Oek) 21-15 21-15, Cheah (Mal) - HMahulette (Ned) 21- 13 21-12. TENNIS Mannen. Kitzbühel (Oos), eerste ronde: Istomin (Oez) - Delbonis (Arg) 7-6 (5) 6-2, Kukushkin (Kaz) - Moutet (Fra) 4-6 6-3 6-4, Lajovic (Ser/8) - Garcia-López (Spa) 6-4 6- 2, Munar (Spa) - Hanfmann (Dui) 2- 6 7-6 (5) 6-1. Atlanta (VSt), finale: Isner (VSt) - Harrison (VSt) 5-7 6-3 6-4. WIELRENNEN Ronde van Wallonië. Etappe 3 van Chimay naar La Roche-En-Ar- denne (169.2 km): 1. Eiking (Noo/WAN), 2. Hermans (Bel/TFL), 3. Manzin (Fra/VCC). Algemeen klassement: 1. Wellens (Bel/LOS), 2. Serry (Bel/QST), 3. Pacher (Fra/VCC). Ondanks belangstelling van Barga is Frenkie de Jong nog steeds Ajacied. foto proshots - Frenkie de Jong (21) t Op tv: morgen om 20.30 uur op Ziggo Sport. Nik Kok Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20