Een hele 18 KNVB opent centrum waar videorefs straks Discussie over de arbitrage in de eredivisie zal er ook na de invoering van de VAR blijven, zo verwachten Marco van Basten en Pierre van Hooijdonk. Maar de videoref helpt wel. ÉÊ&iS% §^?#3L Kort Stekelenburg blijft in L'pool Maarten Stekelenburg (foto) heeft zijn con tract bij Everton verlengd tot 2020. De 35-ja- rige oud-doelman van Ajax blijft in Liver- pool vermoedelijk de nummer 2 achter in ternational Jordan Pickford. „Ik begrijp wat mijn rol hier is", zei Stekelenburg. „Dat neemt niet weg dat ik verwacht dat Jordan en ik elkaar stimuleren en naar een hoger niveau kunnen tillen." In de voorbereiding was de Nederlander de eerste keus, omdat Pickford nog uitrust van het WK. Bergström naar FC Utrecht FC Utrecht heeft zich vandaag versterkt met de 25-jarige verdediger Emil Bergström. Hij kost de club geen transfersom, omdat hij zijn vorige contract bij het Russische Rubin Kazan liet ontbinden vanwege achterstallige betalingen. Bergström tekent voor drie jaar. Met de Zweed geeft directeur voetbalzaken Jordy Zuidam de (centrale) defensie de ge wenste impuls. Door het vertrek van Dario Dumic en Robin van der Meer waren de op ties beperkt met Willem Janssen, Ramon Leeuwin en Mark van der Maarel. Zware knieblessure Ebuehi Tyronne Ebuehi komt langere tijd niet in ac tie voor zijn nieuwe club Benfica. De forma tie uit Lissabon liet weten dat de van AD O Den Haag overgenomen verdediger de voor ste kruisband van zijn linkerknie heeft ge scheurd. Ebuehi wordt over een paar dagen geopereerd. Chavanel stopt na dit jaar Sylvain Chavanel (foto) heeft na het uitrij den van zijn zestiende Ronde van Frankrijk aangekondigd dat hij aan het einde van dit seizoen zijn wielercarrière beëindigt. De 39- jarige Fransman maakte zijn besluit bekend in sportkrant L'Équipe. „Ik had nog twee jaar kunnen doorgaan, maar ik zag dat er geen echte interesse meer was voor mij. Het is nu tijd mijn horizon te verleggen", zei de ren ner. Quote van de dag 'Alleen wie valt, kan weer opstaan' Prijzen Zlatan Tokio Vóór de WK-sof van Duitsland werd dat land alom geprezen voor de vernieuwing in het voetbal. Di recteur betaald voetbal Eric Gudde volgde al die ontwikkelingen op de voet. Dolblij is hij dat de KNVB nu ook zijn eigen Voetbal Innovatie Centrum heeft, waar voor de Video Assistant Referee (VAR) het Replay Center is ingericht. Het bestaat uit vijf werkruimtes met in totaal meer dan veertig tele visieschermen, die komend week einde bij de Johan Cruijff Schaal voor het eerst gebruikt gaan wor den. „Ik vroeg me toch af wat de Duitsers hiervan zouden vinden", aldus Gudde gisteren bij de presen tatie. „Nou, bij de oplevering waren er al een paar Duitsers. Ze waren di rect stikjaloers." Zelfgenoegzaamheid „Voor ons was het niet de vraag óf, maar wanneer we videoarbitrage zouden invoeren", vult Gijs de Jong aan. De secretaris-generaal van de bond is al zo'n vijfjaar met video arbitrage bezig. „Ik ben trots op de volgende stap, maar er is geen ruimte voor zelfgenoegzaamheid. We hebben net een geweldig WK gehad waar de VAR van toege voegde waarde was, maar het kan nog beter om het voetbal eerlijker te maken." Volgens oud-international en analyticus Pierre van Hooijdonk wringt daar nou net de schoen. Tij dens het WK liet hij zich al kritisch uit over het functioneren van de VAR. Dat herhaalde hij gisteren in een rondetafelgesprek met scheids rechter Danny Makkelie en ook FIFA-functionaris Marco van Bas ten. Van Hooijdonk: „In het verle den hadden we het vaak over de scheidsrechter. Ik had gehoopt dat dat bij de invoering van de VAR tot nul gereduceerd zou zijn, maar dat is helaas niet het geval." Ik verwacht dat je minder vaak hoort dat de moeder van de scheidsrechter een hoer is De voorbeelden van het afgelo pen WK kwamen één voor één voorbij. De Braziliaanse sterspeler Neymar die vogelvrij verklaard leek, de duw waardoor de Zwitser Steven Zuber raak kon koppen te gen Brazilië en natuurlijk de straf schop voor Frankrijk in de finale te gen Kroatië. Was het nu wel of geen handsbal van Ivan Perisic? Ook na de vele herhalingen waren de ant woorden nog altijd niet eenduidig. Van Basten denkt er anders over dan Van Hooijdonk. De bij de we reldvoetbalbond werkzame oud- bondscoach vindt dat de invoering van de videoscheids nu al een posi tief effect heeft. „Het heeft al bijge dragen aan de eerlijkheid van het spel. Hadden we het vroeger bij voorbeeld een uur over tien mo menten van de scheidsrechter, nu hoeven we het over zeven daarvan al niet meer te hebben. Nu gaat het een uur over de overgebleven drie momenten." In navolging van de competities in Duitsland en Italië heeft vanaf volgende week dus ook de eredivi sie videoarbitrage. De VAR geeft Na een angstaanjagende afdaling is Primoz Roglic net juichend over de fïnishstreep in Laruns gekomen. Het is alweer de derde etappezege voor Lotto-Jumbo deze Tour. Zo veel succes heeft zelfs Robert Ge- sink, bezig aan zijn achtste Tour de France, nog nooit meegemaakt. En dan ook nog nummer 4 en 5 in het dinsdag 31 juli 2018 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL WIELRENNEN —De Braziliaanse superster Neymar, die na het WK in Rusland werd beschimpt, reageert filosofisch op alle kritiek. m Team Sky ver diende in de Tour de France de meeste centen: de ploeg van win naar Geraint Thomas fietste 726.000 euro bij elkaar. Team Sunweb werd, dankzij Du- moulin, tweede met 245.000 euro en Lotto- Jumbo derde (191.000 euro). 24 Zlatan Ibrahi- movic (foto) heeft zijn eer ste hattrick ge maakt in het Amerikaanse voetbal. De Zweedse top schutter scoorde drie keer in 24 mi nuten voor LA Galaxy. De Japanse acteur Mansai Nomura zal de openings- en sluitingscere monie van de Spelen in Tokio 2020 arrange ren. De 51-ja- rige Nomura is een beroemd heid in Japan. O fi. <0 cNu gaat het Yorick Groeneweg Zeist - Pierre van Hooijdonk Tom Dumoulin wordt in Boxmeer bij het criterium Daags na de Tour bedolven onder de handtekeningenjagers, fotoanp Hij won al de Giro, maar met zijn tweede plek in de Tour slokte Tom Dumoulin (27) opnieuw alle aandacht op. Een hele generatie ronderenners, hoe goed en sterk ook, weet inmiddels dat hij in de schaduw van één man staat. Daan Hakkenberg Parijs

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 18