~3 14 Philips ziet medische zorg verhuizen naar de Drie volstrekt nieuwe ziekenhuizen krijgt Nederland. Vol artsen en verpleegkundigen, maar zonder wachtkamers en bedden. En zonder patiënten, voorziet Henk Valk, de topman van Philips Benelux. Kort Harley-Davidson gaat lichter, elektrisch en online Harley-Davidson lijkt van zijn geloof geval len. De fabrikant maakte bekend volgend jaar met een elektrische motor te komen en lichte motoren van 250 tot 500 cc te gaan maken voor de Aziatische markt. Tevens gaat het bedrijf motoren online verkopen. Harley-Davidson liet vorige week weten dat de vraag naar zijn motoren in de Verenigde Staten was gedaald. Daarnaast heeft het be drijf last van importheffingen van de Ame rikaanse president Donald Trump en tegen- heffingen van de Europese Unie. Europeanen weer dorstiger naar een Heinekenbiertje Heineken heeft in het eerste halfjaar van dit jaar meer bier weten te slijten. De verkopen in Europa trokken in het tweede kwartaal aan, nadat in de regio in het eerste kwartaal nog sprake was van mindere prestaties. De winstmarges van de brouwer stonden wel onder druk mede als gevolg van wisselkoer seffecten en gestegen grondstofprijzen. Hei neken sloot de eerste jaarhelft af met een omzet van 10,8 miljard euro, een stijging van 4,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De operationele winst (beia) daalde met 2,9 procent tot 1,7 miljard euro. Jane Street kiest vanwege brexit voor Amsterdam Jane Street Financial, de op een na grootste handelaar in zogeheten ETF's in Europa, komt naar Amsterdam vanwege de brexit. De grote rivaal van de Nederlandse beursin- termediair Flow Traders wil vanuit een nieuw te openen kantoor hier zijn Europese klanten gaan bedienen. Zo hengelt Amster dam weer een financiële partij binnen die vanwege de brexit naar een nieuwe vesti- gingsplek binnen de EU uitwijkt. Flitsen Post NL Aegon Takeaway.com Heineken ie patiënten zit ten gewoon thuis. Maar het patiëntloze zie kenhuis komt er in de toekomst niet om het hui dige hospitaal te vervangen. Het is er straks om mensen te monitoren die na en naast het ziekenhuis voortdurend zorg nodig hebben; vanwege bijvoorbeeld chronische ziekten als COPD, diabetes of hartfalen. Data en internet vervangen de poli's en wachtkamers. Zo heeft Philips als multinational in medi sche technologie een medicijn doosje dat thuis je pillen open scheurt en klaarlegt op het juiste tijdstip. Een piepje helpt je herin neren. Pak je de pil niet, dan stuurt het medicijndoosje een berichtje naar je dochter, naar de buur vrouw, of naar de verpleegkundige in het patiëntloze ziekenhuis. Die ziet daar al weken hoe je thuis loopt, omdat een armbandje meet of je meer risico op vallen krijgt. De verpleegkundige krijgt trou wens ook al dagelijks je gewicht door van jouw eigen weegschaal, en je bloeddruk van je 'slimme pleister', de biosensor. Grote kans dat je van de verpleegkundige een videobelletje krijgt als de bloed druk afwijkt. „Hoe hebt u gesla pen, bent u regelmatig benauwd, hoe voelt u zich?" Als het serieus is, verschijnt de dokter - ook om tien uur 's avonds - thuis op de ta blet: „We halen u op met de am bulance." De dochter en de buren Zorgkosten gieren uit de bocht. Techniek verhoogt de kwaliteit en tempert de kosten MOTOREN WINTSMARGE ONDER DRUK VERHUIZING Duitse piloten Ryanair stemmen voor sta kingen. Na acties in Spanje, Portugal, Ierland en België dreigt nu ook Duitsland met stakin gen bij Ryanair. In Nederland wordt voorals nog niet gestaakt, maar de acties kunnen wel vluchten van en naar bestemmingen in Nederland raken. Olieprijs stuwt producentenprijzen. De prijzen die fabrikanten rekenen voor hun pro ducten gingen vorige maand met 5 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. Caterpillar verhoogt winstverwachting. Het Amerikaanse Caterpillar, 's werelds grootste fabrikant van graafmachines, bull dozers en mijnbouwtrucks, krikt opnieuw zijn verwachting voor de winst in 2018 op. O dinsdag 31 juli 2018 De hogere postzegelprijs is goed voor de winstmarge van het bedrijf. De verzekeraar profiteert van de hogere rente. De maaltijdbezorger deed een dure overname in Israël. Beleggers schrokken van de lagere winstmarge van de bierbrouwer. o GO Nieuwe tren ziekenhuis zond patiënt Bart van Eldert Eindhoven/Arnhem Het patiëntloze ziekenhuis in Amerika is het Mercy Virtual Care Center. Hier monitoren art sen en verpleegkundigen dag en nacht patiënten bij hen thuis. FOTO PHILIPS - Henk Valk, topman Philips

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 14