NYNKE DE JONG Schiphol trekt alle registers open voor extreem drukke dag ^METALURA Last van wind op uw balkon? 6 Column Het is vakantie in Utrecht. Ik sta elke dag wel eens voor een open brug te wachten, wachtend op de boten van toeris ten die onze stad bezoeken. En in onze wijk zie ik de ene na de an dere familie richting nog zonniger oorden vertrekken. Naast de cam pers en caravans die in geladen worden, zie ik ook steeds meer vouwwagens in de buurt staan. Dat kan klop pen, want volgens de Bovag zijn er het afgelopen jaar meer vouwwagens verkocht dan in 2016.1981 nieuwe exemplaren tegen over 1623 het jaar er voor. Campers wa ren alweer een paar jaar hip, de vouwwa gen volgt dat voor beeld. Want ik ben al jaren een vouwwagenfan. Waar andere mensen van mijn leeftijd dromen van backpacken door Sri Lanka of met de camper door Scandinavië toeren, droom ik al jaren van een vouwwagen. Het komt wellicht door de romantische verhalen van mijn schoonouders, die elke zo mer met een wagentje achter de auto door Frankrijk reden. Mis schien komt het doordat ik al zo mers lang, zittend voor mijn tent, me vergaap aan mensen met een vouwwagen. Hoe er uit zo'n klein karretje ineens een hele tent met kookstel te- oorschijn getoverd kan worden, k Dat dit dikwijls ge- paard gaat met een echtelijke ruzie over het opzet- I ten van dat ding, is voor de toeschouwers ook genieten. Dat geef ik meteen toe. Jarenlang was mijn vouwwagen liefde een stiekeme. Je valt toch een beetje uit de toon tussen al die avontuurlijke backpackers. Dus sprak ik over vouwwagens zoals andere mensen over partydrugs praten. Een beetje omfloerst. Voorzichtig aftasten of je ge sprekspartners ook vouwwagenlo vers waren. En pas als dat zo was, kwam ik met foto's van mijn droomvouwwagen aanzetten. En hoorde ik mijn gesprekspartners uit, op zoek naar vouwwagentips. Maar ik hoef dus niet meer on dergronds met mijn passie. Ik mag het van de daken schreeuwen: ik wil een vouwwagen. Met een klein kookstelletje, en bedden die tevoorschijn floepen als je de tent opzet. En een kleine echtelijke ru zie bij het opzetten van dat ding. Want dat hoort er ook écht bij. Ik sprak over vouwwagens zoals andere mensen over partydrugs praten Dit weekend begon het al: de top drukte op Schiphol, die vandaag zijn hoogtepunt zal bereiken. Deze hele vakantieperiode doen 12,7 miljoen reizigers Schiphol aan, een stijging van 2,4 procent ten opzichte van vorig jaar. Het gemiddelde van 220.000 reizigers per dag wordt vandaag met zo'n 15.000 overschreden. Dat betekent dat alle zeilen worden bijgezet om alles op rolle tjes te laten lopen. 'Schiphol is als een horloge', meldt de luchthaven zelf, 'voor een een goede door stroming van reizigers moeten alle radartjes -check-in, security en paspoortcontrole- goed in el kaar grijpen'. Om de klok draaiende te hou den, wordt twintig procent meer personeel ingezet. Extra veel me dewerkers begeleiden reizigers online, om vragen te beantwoor den. Kantoorpersoneel loopt rond om te helpen bij de bagage en om reizigers te assisteren. De veilig heidscontroles zijn extra bemand en er zijn speciale crowdteams, die er voor zorgen dat de stromen passagiers in goede banen wor den geleid. Een ronkend verhaal van Schip hol, maar er zijn ook spanningen op de werkvloer. Bewakers op Schiphol houden uit onvrede met t Luchthaven zet vandaag 20 procent meer personeel in het uitblijven van loonsverhoging precies hier in de drukste periode korte werkonderbrekingen. „Schiphol is niet blij met ons, ook omdat er extra personeel in gezet wordt om de werkonder brekingen op te vangen", vertelt Tanja Schrijver van vakbond FNV. „Reizigers hebben er begrip voor. Als ze na een onderbreking be ginnen, is er applaus. Ik ken geen voorbeelden van reizigers die uit hun dak gaan. Er is niemand die zijn vliegtuig zal missen." maandag 30 juli 2018 GO @Nynke Vouwwaaen Toen ik dat las, maakte mijn hart een sprongetje. De drukste dag van het jaar breekt vandaag aan op Schip hol. Elke beschikbare mede werker is opgetrommeld om in totaal 235.000 passagiers soepeitjes de lucht in en uit te loodsen. Dat gaat niet zonder slag of stoot. Carla van der Wal Schiphol geniet uan- meer ruimte- U kent dat wel... alles staat klaar om lekker te gaan genieten op uw balkon. Prompt begint het te waaien ofte regenen. Metalura biedt uitkomst. Onze opvouwbare beglazing past op ieder balkon. In een paar seconden vouwt u de glaswand dicht, zodat u onder alle omstandigheden buiten kunt blijven zitten. Daar heeft u elk seizoen pleziervan. Kijk op www.metalura.nl of bel 0184 70 10 08 voor informatie. In 5 seconden open- of dicht te vouwen en in een hoekte parkeren Korting geldig ophet gehele assortiment. Actie loopt t/m 31 augustus 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6