Goes wordt wakker geschud in Vlissingen Louwerse staat symbool voor groot contrast 17 Na het laatste fluitsignaal boog Goes-trainer Rogier Veenstra kort het hoofd. „Balen", zei hij. De der dedivisionist kwam tegen Vlissin gen, dat een klasse lager acteert, niet verder dan een remise. „Ik hoopte dat we als groep verder wa ren. Laat dit een wake-up call zijn." Tim de Winter, Erwin Franse en nieuweling Ruben Besuyen ont braken vanwege blessures. Sherief Tawfik genoot nog van zijn vakan tie. Veenstra: „We misten redelijk veel mensen die onze speelstijl Vanaf maandag is de groep compleet en begint het pas echt kennen." Dat zorgde bij vlagen voor wat moeilijkheden binnen de lij nen. „Vorig jaar stapten we direct door als de tegenstander de bal had en durfden we vooruit te verdedi gen. Dat vertrouwen moeten de spelers opnieuw in elkaar krijgen." De nieuwkomers Roycel James, Steve Schalkwijk, Jarreau Manu huwa, Hiep Nguyen en Mart de Kroo speelden allen 45 tot negentig minuten. Winston Wleh en Quincy van Aerde van het zaterdag elftal - dat vanaf komend seizoen uitkomt in de vierde klasse van het zaterdagvoetbal - kwamen tijdens de tweede helft in de ploeg. „Na rust ervaarden mijn spelers dat het niet liep", constateerde Veenstra. Het werd duidelijk dat bij veel Goesenaren de oefenduels tegen ADO Den Haag en Panathinaikos én de zware trainingen nog in de benen zaten. „Sommige spelers ke ken vragend naar de kant. Ik heb me bewust rustig gehouden, zodat we nadien alles rustig kunnen analyse ren. Tijdens het seizoen moet de spelersgroep zelf oplossingen be denken binnen de lijnen. Vanaf maandag is de groep compleet en begint het pas echt." Kracht kweken Na 37 minuten leidde Goes met 0-2 door doelpunten van Ruben Holle mans en Steve Schalkwijk. Vlak voor rust kwam Vlissingen terug tot 1-2. Josimar Pattinama schoot een strafschop, die werd versierd door Abdoe Abdenbi, tegen de tou wen. Dangelo Martien zette tien minuten voor tijd uit een vrije trap de eindstand op het scorebord: 2-2. Vlissingen-trainer John Karelse keek tevreden terug. „We speelden in de eerste twintig minuten verde digend gezien erg gedisciplineerd. Aan de bal waren we te onrustig, de durf ontbrak. Aan het eind van de eerste helft was het precies an dersom: we voetbalden leuk, maar kregen te gemakkelijk goals tegen." In de tweede helft debuteerden verschillende jonkies die de voor bije seizoenen het shirt van JVOZ droegen. De jeugdige Soufian Bou- santouh (overgekomen van Lierse) zorgde met zijn snelheid en behen digheid meermaals voor gevaar. „Je ziet aan die jonge gasten dat ze techniek hebben en goed kunnen voetballen. Fysiek gezien komen ze nog tekort. Ze zullen flink aan de ijzers moeten hangen dit jaar." Het contrast was groot. De vorige uitgave van het evenement werd geteisterd door enorme regenval. Het moest zelfs deels worden afge last. Nu was er sprake van een hit tegolf en straalde de zon. Daardoor streden afgelopen weekend onder ideale omstandigheden op de fraaie terreinen van manege De Eendracht bijna driehonderd rui ters met het mes tussen de tanden om de felbegeerde prijzen. Ook voor Louwerse was het con trast groot. Vorig jaar was ze ge start als favoriet, maar drie weige ringen van de schimmel in de cross betekenden toen einde wed strijd voor haar. Met een voortref felijke dressuurproef, een foutloos springparkoers en de cross, stuurde ze ditmaal de San Remo- dochter naar een overtuigende overwinning (33.00). „Een betere revanche kan ik moeilijk bedenken", was de eerste reactie van de zichtbaar opge luchte Louwerse. „Zelma liep een heel goede dressuurproef en gaf mij daarmee al snel het gevoel dat ze super in vorm was. Maar het moet er dan ook nog wel uitko men. En de druk was hoog." Ze vervolgde: „Maar ze stelde mij niet teleur. Ze sprong gewoon super. Ze wilde geen hout raken. In de cross, met die uitdagende lijntjes en enkele moeilijke afstan den, kregen we het ook niet ca deau. Maar Zelma liep al meteen vanaf de start mooi rond. Ik ben dan ook geweldig trots op mijn paard." Cynthia de Graaf uit Vlissingen eindigde met de schimmelruin Es- codo Velvet als tweede (42,80). Klap Katja de Leeuwen (Vlissingen) kreeg vorige week zondag een klap van haar paard Gangster en werd per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Zaterdag stuurde ze in de klasse L de Unaniem-zoon naar een fraaie tweede plaats (32,50). „Dit was een week met een dra matisch begin en fantastisch einde. Ik kreeg zondag een klap van Gangster en had er sowieso niet op gerekend dat ik hier van daag zou kunnen starten. Maar wonder boven wonder is het toch gelukt. En vandaag maakte Gang ster alles goed", vertelde De Leeu wen, die met haar arm in een mi tella en een pleister onder haar kin nog duidelijk de zichtbare gevol gen van de klap meedroeg. „Gang ster is niet de gemakkelijkste om te rijden, maar het gaat steeds be ter." maandag 30 juli 2018 Vlissinger Abdoe Abdenbi wordt gevloerd door Goes-verdediger Jarreau Manuhuwa. Uit de straschop wordt het 1-2. foto lex de meester Vlissingen-trainer John Karelse genoot zaterdag van de jeug dige nieuwelingen in zijn selec tie. De hoofdklasser boog in een oefenduel met derdedivisionist Goes een 0-2-achterstand om in een 2-2-gelijkspel. Len Wolters Vlissingen - Rogier Veenstra, coach Goes Marit Louwerse uit Lewedorp schreef zaterdag op het Natio naal Eventing Zeeland in Vrou wenpolder de klasse Z op haar naam. Ze reed met de schimmel merrie Zelma. Lucien Roelandt Vrouwenpolder A Marit Louwerse in actie in Vrouwenpolder, foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 45