Succesverhaal duurt maar voort voor Nieuwenhuis 16 Europees voetbal voor vrouwen BSZ Zeeuwse zege voor Van Driel en Schoon Geen toernooizege voor Jobse in Japan Van der Lijke begint goed in Wallonië De Middelburger slaagt erin om in zijn laatste jaar als belofte te oogsten. Tijdens het EK in Oostenrijk grijpt hij brons op het onderdeel cross country. MOUNTAINBIKEN EK VOOR BELOFTEN De vrouwen van Beach Soccer Zeeland verze kerden zich zaterdag van de dubbel. In Sche- veningen werd de equipe uit Terneuzen landskampioen, nadat eerder dit seizoen de beker al werd gewonnen. In het reguliere seizoen eindigde BSZ boven aan, waardoor de ploeg uit Terneuzen verze kerd was van een plaats in de finaleronde. Daarin werd zaterdag eerst BS Alkmaar met 5-4 verslagen in de halve finale, om vervol gens in de finale met 4-3 af te rekenen met DTS Ede. De landstitel leverde BSZ overigens niet al leen de dubbel op. De Zeeuwse vrouwen plaatsten zich ook voor de Champions League. Op het strand van Vrouwenpolder was zater dag en gisteren het tiende eredivisietoernooi beachvolleybal van 2018. De eindzege bij de vrouwen was voor Emi van Driel en Raisa Schoon. Zij wonnen in de eindstrijd met 2-0 (21-14 21-12) van Quirine Oosterveld en Mered de Vries. Bij de mannen ging de finale tussen Timo Gras/Daan Haanappel en Bas Verpoorten/Ear- genell Dearney de Cuba. De overwinning ging naar het laatste duo, met 21-17 21-16. Aan het toernooi deden geen Zeeuwen mee. Post lesper Jobse is er met Team Amsterdam niet in geslaagd het World Tour-toernooi 3x3 basket bal in het Japanse Utsonimiya op zijn naam te schrijven. In de finale verloor de Vlissinger met 18-11 van het Servische Liman. Jobse en zijn Amsterdamse ploeg plaatsten zich als nummer twee van de poule voor het afvalschema. De groepsfase leverde een zege (tegen Gangnam uit Zuid-Korea) en een ne derlaag (tegen Ljubljana uit Sovenië) op. In de kwartfinale werd het Sloveense Piran vervol gens nipt verslagen (16-15). De halve finale te gen Seman uit Servië werd eveneens gewon nen, met 16-14, maar in de finale bleek Liman ruim te sterk. Nick van der Lijke is zaterdag zevende gewor den in de eerste etappe van de Ronde van Wallonië. De Middelburger zag van dichtbij toe hoe de Fransman Romain Cardis na een kleine 200 kilometer met de zege aan de haal ging. Een dag later kwam de renner van Team Roompot als 31ste over de streep. Hij staat nu zeventiende in het klassement. Ploeggenoot Brian van Goethem uit Philippine staat na twee dagen op de 133ste plaats. De Ronde van Wallonië bestaat uit vijf etap pes en duurt tot en met woensdag. Leenhouts Judo kon de koplopers in het zicht hou den. Uiteindelijk werd ik weer wat beter en kon ik aanhaken." Koploper Dubau was toen al ge vlogen, Vader wist dat hij voor plek twee reed. „Ik heb het tot in de fi nale 'uitgebatteld'. Ik lag aanvanke lijk tweede, maar die Zwitser ging me nog voorbij. Ik wist dat hij nog een aanval zou plaatsen, maar ik kon die niet opvangen. Ik was op." Voor de Middelburger is de me- Mountainbiker Milan Vader heeft voor de tweede keer in zijn carrière een medaille veroverd op een Euro pees kampioenschap. De 22-jarige Middelburger pakte gistermiddag het brons bij de wedstrijd voor de beloftes in Graz. Hij gaf 43 secon den toe op de Franse winnaar Jos- hua Dubau en 24 tellen op de Zwit ser Filippo Colombo. Vier jaar gele den won de Walchenaar ook al brons bij de junioren. Vader is bezig aan zijn laatste jaar in de categorie 'onder 23 jaar'. In de voorgaande seizoenen meldde hij zich al wel in de top 10, maar was een podiumplaats op het EK te hoog gegrepen. Op het parkoers in Graz kon hij nu wel oogsten. „Ik ben hier heel blij mee", reageerde hij. „Het niveau is ontzettend hoog en als je dan op het podium kunt komen..." Het plan van de Nederlandse kopman was om in de eerste twee rondes - er moesten er in totaal zes gereden worden - meteen erbij te zitten. „Want ik heb vaak een soort 'tweederondedip'. Ik kan aan het begin vaak mee met de voorsten, maar moet na één omloop vaak los sen. Die dip kreeg ik nu wel weer. Ik moest ze even laten gaan, maar ik Ik vind het nu wel even lekker om terug naar Zeeland te komen daille een mooie opsteker voor het WK, dat over zes weken in het Zwitserse Lenzerheide wordt ge houden. Voorafgaand daaraan rijdt hij ook nog een wereldbekerwed strijd in het Franse La Bresse. „In de komende weken ga ik eerst nog wat rust nemen", vertelde Vader. „Ik heb de laatste tijd veel moeten rei- zen, naar Italië, naar Andorra, naar Oostenrijk. Ik vind het nu wel even lekker om terug naar Zeeland te ko men en daarna een aantal weken in Nederland te kunnen trainen." Bij de junioren kwam Tim van Dijke, vorige week nog Nederlands kampioen geworden, als 26ste over de finish. De achttienjarige rijder uit Colijnsplaat kende een magere start, maar maakte in de laatste ron des nog flink wat plaatsen goed. Hij verbeterde zich wel ten opzichte van 2017; toen werd hij 38ste. Twee lingbroer Mick kwam vanwege een blessure niet aan de start. Anne Terpstra Vrij dag al was er ook een onderdeel voor de elites, de eliminator. Dat is een afvalrace, waarbij steeds de snelsten een ronde verder komen. Anne Terpstra, afkomstig uit Zie- rikzee, werd hierbij vierde. Twee jaar geleden pakte ze op deze disci pline nog het zilver. Zaterdag pakte Terpstra wel een medaille. In Graz was er namelijk aansluitend een wereldbekerwed strijd en die won ze. Over twee we ken doet ze ook nog mee aan het EK cross country in Glasgow. De stalamazone van Tim Coomans Stables uit Oud-Beijerland stuurde de United-zoon met de score van 74,415 procent naar de titel. Met de merrie Charming Lady werd ze ook nog vijfde. Half augustus is het Europees kampioenschap in Exloo. Officieel is Nieuwenhuis nog niet geselec teerd, maar kan niet anders dan dat bondscoach Alex van Silfhout haar komende week oproept. Hans Peter Minderhoud legde bij de Zware Tour het beslag op het zil ver. De voormalige Westkapelle- naar kreeg tijdens de Grand Prix Freestyle met Glock's Dream Boy 8i,435 procent van de jury. Hij moest alleen zijn partner Edward Gal voor zich dulden. Met 83,425 scoorde hij nog hoger. Zaterdag, in de Grand Prix, waren ze ook de nummers één en twee. Thamar Zweistra uit Schore en Stephanie de Frel uit Koewacht werden toen res pectievelijk twaalfde en zestiende. maandag 30 juli 2018 PM BEACHSOCCER BEACHVOLLEYBAL Emi van Driel en Raisa Schoon (aan de overkant van het net) zegevierden in Vrou wenpolder. FOTO LEX DE MEESTER BASKETBAL WIELRENNEN 39.11 Vader overleef t Sander Post uit Terneuzen en Sabine Voet- Vasseur uit Axel hebben de Pan nenkoekenloop in Overslag ge wonnen. Post liep de 13,5 kilo meter in 39.11 minuten, Voet- Vasseur legde 4,5 kilometer af in 20.38. 3,5 Schaker Koen Leenhouts uit IJzendijke remi seerde zater dag in de vijfde ronde van het open NK in Die ren. Hij speelde tegen Casper Schoppen. Hij heeft nu 3,5 punten en staat gedeeld zesde. Vandaag is de zesde ronde. -73 Judoka Sam van 't Westende ging zaterdag tijdens de Grand Prix van Zagreb roem loos ten onder. De Vlissinger verloor in de klasse -73 kilo meteen in de eerste ronde van de Oez beek Khikmatil- lokh Turaev. I Het Halsteren van trainer Ruud Pennings won zaterdag in een oefenduel met 3-1 van Brielle. Oud- Kloetingespe- lers Francis Kabwe Manen- gela en Tom de Bonte (foto) waren trefzeker namens de hoofdklasser. 'tweederondedip' Roeland van Vliet Graz - Milan Vader FT- -4 Milan Vader (rechts) heeft zijn bronzen medaille om gehangen ge kregen. Hij fi nishte op en kele tientallen seconden van de Franse win naar en de Zwitserse nummer twee. «j sasrawE ga - vv .iet- v Een week na haar succesverhaal in Aken toonde dressuurama- zone Jeanine Nieuwenhuis uit het Walcherse Serooskerke zich weer. Met de vosruin TC Athene greep ze het goud tijdens het Nederlands kampioenschap U25 in Ermelo. Lucien Roelandt Ermelo 7UG De score van 74.415 procent leverde Jeanine Nieuwenhuis in Ermelo goud op tijdens het Nederlands kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 44