'Meiden hebben me af en toe vervloekt' 'MVP' is leuk, maar goud het allerleukst' Doelvrouw keepte op EK 'buitenAarts' m *3 Nederlandse waterpolosters domineerden het EK in Barcelona van A tot Z 14 De Nederlandse waterpolosters versloegen vrijdagavond in de EK-finale Griekenland (6-4). Drie hoofdrolspelers van de gouden ploeg blikken terug op de eerste hoofdprijs voor Oranje sinds de olympische titel van 2008. Arno Havenga, bondscoach „Nee, dat besef moet nog komen", zei hij met schorre stem, ander halve dag na het veroveren van de Europese titel. De gouden water- poloploeg vierde vrijdagnacht een mooi feest in de binnenstad van Barcelona. Zonder te slapen stapten speelsters en staf zater dagochtend in het vliegtuig. Na wel een nachtje rust blikte Havenga terug op een geweldig EK. De verklaring voor het succes is volgens de bondscoach twee ledig. „Deze gouden plak is op de eerste plaats de bekroning voor de manier waarop we de afgelopen jaren hebben gewerkt en de erva ring die we hebben opgedaan. We pakken nu de zesde medaille in vier jaar tijd." Oranje won EK-zil- ver (2), mondiaal zilver (2) en brons op de World League. Ook de verjonging die Havenga (43) vorig jaar doorvoerde na de teleurstellende negende plek op het WK pakte goed uit. „Na het WK moest er iets veranderen. Jonge meiden hebben hun kans gekregen en gepakt. Met een grote trainingsgroep is de concur rentie groot. Dat heeft de ploeg mentaal sterker gemaakt." Fysiek waren de waterpolosters ook top. Havenga: „De meiden hebben me af en toe vervloekt tij dens krachttraining op wedstrijd dagen en zware zwemtraining op hersteldagen. Maar het heeft zich allemaal uitbetaald." Sabrina van der Sloot, beste speelster EK der Sloot bij terugkomst in Neder land. „Ik zie de onderscheiding van 'MVP' (most valuable player, red.) als erkenning voor wat ik de laatste jaren heb laten zien. Maar je kunt geen 'MVP' worden zonder een goed team om je heen. Een in dividuele prijs is leuk, maar goud is toch het allerleukst." De Europese titel is volgens Van der Sloot dan ook te danken aan de kracht van het collectief. „We heb ben echt als een team gespeeld, zijn keihard voor elkaar blijven werken. Verdedigend stond het als een huis en we hebben natuurlijk een topkeepster in het doel." De 27-jarige sterspeelster van het Italiaanse Orizzonte Catania deelde ook een pluim uit aan de jonkies. „De nieuwe meiden zorg den voor nieuwe impulsen. Voor de ervaren speelsters werd het hierdoor makkelijker om niet te blijven hangen in de verloren fina les van de afgelopen jaren." Op het bondsbureau van de zwembond kunnen ze binnen kort een flink pakket verwach ten. Een graffitiportret van Sa brina van der Sloot is onderweg van Barcelona naar Nieuwegein. Van der Sloot werd vrijdagavond tegen middernacht uitgeroepen tot 'Beste speelster van het EK'. Als aandenken ontvangt ze het kunst werk van anderhalf bij anderhalve meter. „Heel vet, dat portret", zei Van Laura Aarts, beste keepster EK Waterpolominnend Nederland maakte zich vrijdag kort na aanvang van de finale grote zorgen over de vinger van keepster Laura Aarts. De 21-ja- rige goalie was hard in botsing ge komen met de lat en moest zich aan de kant laten behandelen. Terwijl er in het stadion werd ge speculeerd over een gekneusde of gebroken vinger ging Aarts on verstoorbaar door. Net zoals het hele toernooi keepte ze ook in de eindstrijd tegen Griekenland 'buitenAarts'. „Ik kwam met mijn vingertop tegen de lat waardoor mijn nagel er half aflag", lichtte Aarts giste ren toe. „Het bloedde en deed wel pijn, maar verder niks ernstigs. Tapeje erover en door." Aarts - die in haar jonge jeugd voetbalkeepster was - noemt de stabiliteit van de ploeg als door slaggevende factor voor de eerste Europese titel in een kwart eeuw. „We hebben het hele toernooi een hoog niveau gehaald. We wa ren stabiel en dominant." Na de met 6-4 gewonnen finale mocht Aarts de prijs voor 'Beste keepster van het EK' in ontvangst nemen. „Echt supergaaf. Ik voelde me het hele toernooi goed en had een fris koppie." Vandaag trak teert de doelvrouw zichzelf op een cadeau voor haar bijzondere prestatie. „Een kleine tatoeage, boven mijn enkel." maandag 30 juli 2018 GO Jong, brutaal en ook vol bewijsdrang Tekst Natasja Weber De grootsheid van de prestatie is nog nauwelijks ingedaald bij bondscoach Arno Havenga. Arno Havenga (met geheven vinger) geeft 'zijn' meiden nog wat laatste aanwijzingen, fotobeeldboot/gertjankooij Sabrina van der Sloot, de beste speelster van het EK, staat op het punt om verwoestend uit te halen, fotobeeldboot/gertjankooij Laura Aarts was zeer belangrijk bij Nederland en werd verkozen tot beste keepster van het EK. fotobeeldboot/gertjankooij

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42