4) Derksen zonder Genee en Gijp 22 M VINCENT LUISTERT RADIO Sander Schimmelpenninck duikt vanaf morgen met het programma De opvolgers in familiebedrijven. Wildenthousiast over zijn televisiedebuut is de Quote-hoofdredacteur niet. „Het voelt als een achterhaald medium." FAMILIEBEDRIJVEN SCHIMMELPENNINCK Het is krom, ontzettend krom, zoals ons publieke omroepbestel heel krom is. Moet je horen. De publieke omroep is deels afhankelijk van reclame. Van reclame? Ja, van reclame, van een commerciële activiteit. Dat is zo afgesproken met politiek Den Haag. Als ik John de Mol was zou ik minister Slob bellen en zeggen: „Luister Arie, dan moet het andersom ook werken, dus geef mij maar wat publiek geld, ik loop immers reclame-inkom sten mis doordat er zo veel reclame door de publieke omroep wordt uitgezonden." Nou vallen die reclame-inkomsten van de publieke omroep de laatste tijd wat tegen. Men komt ongeveer 60 miljoen tekort. Minister Slob vult dat tekort niet aan, een meerderheid van de Tweede Kamer steunt hem daarin. de NPO is het orgaan dat de programmabud getten van alle omroepen beheert - dat er be zuinigd moet gaan worden op levens beschouwelijke, religieuze, onderzoeks- en ge schiedenisprogramma's. Dus doordat Remia, Mora en Center Parks het laten afweten, dient God de Heer zelve een toontje lager te zingen. Doordat DA en het Kruidvat niet meer adver teren, verliezen wij straks Andere Tijden. Altijd verrassend, zo wordt de keuze steeds minder reuze. Directeur Arjan Lock die, melden bronnen, al weken godverrend over de burelen ijsbeert, heeft een video gemaakt die vanaf vandaag in STER-tijd, reclametijd, wordt uitgezonden. Hij betaalt ervoor, dus zo vijzelt hij de re clame-inkomsten zelf weer wat op. In de spot legt hij uit dat de EO programma's maakt met verhalen die ertoe doen. Die mogen niet ver dwijnen. „We hebben elkaar nodig, juist nu!" zegt hij, om ons vervolgens op te roepen alle maal spoedlid van de EO te worden. Dat doe ik niet. Daarmee red ik Andere Tijden, Tegenlicht, Brandpunt+, Het Filosofisch Kwintet en al die andere programma's die te moeilijk zijn voor de mensen, nog niet. Locks video legt exact bloot waarom ons publieke bestel in zijn huidige vorm zo snel mogelijk moet worden ontmanteld. Iedereen in Hilversum zit met zijn eigen microfoon en camera op zijn eigen eilandje en dan krijg je dit soort toestanden, dat er zinvolle publieke programma's sneuve len omdat er te weinig reclame-inkomsten zijn. Dat is krom, ontzettend krom. Quote van de dag Laatje nooit vertellen dat wij niet in een mooi landje wonen. Nederland is top! Eva Jinek stopt nu al Fisher weer in Star Wars en onbekende in televisieland is Sander Schimmel penninck (34) allang niet meer. De afgelo pen anderhalfjaar ging er nauwelijks een week voorbij waarin de Quote hoofdredacteur niet op de buis te zien was. Hij won De slimste mens, gaf zijn mening over alles waar je een mening over kunt hebben en groeide in korte tijd uit tot lieveling van de talkshowredacties. Er werd flink aan Schimmelpen ninck getrokken. John de Mol wilde hem naar Talpa halen, hij kreeg een dagelijkse talkshow aangeboden, maar hij wees alles af. „Ik heb bij Quote de leukste baan die er is. Die ga ik niet opgeven." Nu heeft hij toch een eigen pro gramma. Voor WNL maakte hij De De eerste generatie bestaat uit lefgozertjes, simpele lui met een grote bek Opvolgers, een serie over tien familie bedrijven waar de volgende generatie op het punt staat het stokje over te nemen. Dat gaat vaak goed, maar soms ook helemaal fout. „Bij de over dracht zit de spanning. Dat zijn soms persoonlijke drama's: zoons die zich gepasseerd voelen, kinderen die helemaal geen zin hebben om het bedrijf van papa over te nemen, gedoe met geld. Daar kun je interes sante verhalen uit halen," zegt Schimmelpenninck. Grachtengordeljournalist Of dat gelukt is? „Niet altijd," zegt Schimmelpenninck eerlijk. „Onder nemers zijn geneigd heel saaie dingen te zeggen. Van die politiek correcte clichés als 'people, planet, profit'. Je moet dan echt trekken om een scherp gesprek te krijgen - dat was lastig. Als schrijvend journalist ben ik gewend om zelfs van het sufste gesprek nog wel een aardig Hendriks wisselt het presente ren van de Champions League af met Wilfred Genee, die op de woensdagen wordt vergezeld door René van der Gijp en een nog te onthullen analist. Pérez was de afgelopen jaren te zien bij FOX Sports. Het voormalige Voetbal Inside- trio, dat onlangs overstapte naar John de Mols Talpa TV, mag de Champions League niet met zijn drieën analy seren, aldus Derksen in het radiopro gramma Onze Man in Deventer van Özcan Akyol. Het nieuwe VI wordt namelijk gesponsord door Bavaria, terwijl de Champions League is ver bonden aan Heineken. Talpa bevestigt dat laatste. Mogelijk sprak Derksen over Pérez omdat hij graag met hem zou willen werken. De journalist heeft zelf gevraagd om Pérez, omdat hij zijn favoriete analist is. „Heel veel mensen vinden hem niet aardig, want hij is zo zelfverzekerd en hij heeft een mening", zei Derksen. „Ik houd van mensen met een mening. En ik ben het altijd met hem eens." Akyol vroeg of hij moeite heeft met het gebrekkige Nederlands van de in Denemarken gebo ren Pérez. Derksen: „Ik vind dat hij voor een Deen uitstekend Nederlands spreekt. De man heeft toch een geweldige woor denschat in het Nederlands?" Reclame En nou heeft de top van de NPO besloten - De EO staat op tegen zo veel onrecht. Reageren? vincent@persgroep.nl Singer-songwriter Douwe Bob promoot Nederland vakantieland vanuit het Noord- Hollandse Durgerdam. maandag 30 juli 2018 GO TALKSHOW De zwangere Eva Jinek heeft besloten een week eerder te stoppen met haar talkshow Jinek. „Het gaat gewoon niet meer", zei ze vrijdag. Haar vervanger Nadia Moussaid is vanaf vanavond te zien met Laat op Eén. FILM Carrie Fisher maakt postuum haar opwach ting in Star Wars: Episode IX. De makers gebruiken daar voor oude op names. Volgens regisseur J.J. Abrams is Star Wars zonder Fisher, die in 2016 overleed, ondenkbaar. V ■o Debuut tegen wil en dank Roelf Jan Duin 44 Johan Derksen gaat op Vero- nica voetbalwedstrijden van de Champions League analy seren zonder Wilfred Genee en René van der Gijp. Naar eigen zeggen is hij later dit jaar op dinsdagen te zien naast analist Kenneth Pérez en pre sentatrice Hélène Hendriks. Leon van Wijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 22