*4~_- i-y? - 20 ZE - .1 al Spelen op het strand, genieten op de dijk of even uitrusten met de fiets aan de hand: op het strand bij Ritthem kan het allemaal. Veelal lokale bezoekers weten het strandje dan ook goed te vinden. ZOMER 2018 WEIDS ZICHT Ys'Vwgïf WAT IS ER TE DOEN? Yoga op het strand, Groede Rondvaart Westerschelde, Breskens Beklimming Sint Lievensmonstertoren, Zierikzee Jaarmarkt, Breskens .,v-v, y; ,j Site Met een TukTuk door Zuid-Beveland, 's- Gravenpolder Boeken- en verzamelmarkt, Middelburg Ringrijden en boerenmarkt, Domburg Zomerbingo, Oostkapelle Streekproductenmarkt, Oostburg Frisparty, Renesse WAT KOMEN WE TEGENAAN DEANDERE KANTVAN DE DIJK lektrisch fietsen? Nee hoor, daar doen Hans (8o) en Nel van de Guchte (79) uit Nieuw- en Sint Joos- I land niet aan. „Zo I lang het nog gaat, fietsen we nog op gewone fietsen", zegt Hans. „We willen zo lang moge lijk sportief blijven", vult zijn vrouw Nel aan. De twee zijn fervente fietsers; ze klimmen bijna elke dag op het zadel. Ook op warme dagen trekken ze er graag op uit. „Achter in de tuin zitten is nu veel te warm, op de fiets heb je altijd wind", zegt Nel. Het echtpaar heeft er vandaag al een flink rondje op zitten. Via Middelburg zijn ze naar Vlissingen gefietst, om via het strand van Ritthem weer terug naar huis te rijden. Op de dijk rusten ze even uit, onder het genot van een ijsje. „We komen hier ontzettend graag", vertelt Nel. „Vaak een aantal keren per week. Deze week wel vier keer. Je hebt hier heel weids zicht en de natuur is schitterend. Prachtig om het lage en het hoge water te zien. En in het natuurgebied hierachter zitten veel vogels." En dat zijn niet de enige redenen waarom ze gek zijn op het Ritthemse plekje. Hans: „Je kunt hier ook goed schepen spotten." Zeebriesje Een eindje verderop, halverwege de verharde dijk, zijn Klaas (68) en Ella Marijs (67) uit Oost-Souburg met hun campingstoelen neergestreken. Een zacht zeebriesje zorgt er voor een aangename temperatuur. „Hier kunnen we de warmte een beetje maandag 30 juli 2018 GO TIP 1 Bij strandpaviljoen Groede aan Zee kunnen de spieren deze morgen gestrekt worden tijdens een lesje yoga. De les begint om 09.30 uur en is voor alle leeftijden geschikt. Zelf een badlaken en flesje water meenemen wordt aangeraden. TIP 2 Vanuit het Visserijmuseum uit Bres kens worden rondvaarten van 1,5 uur over de Westerschelde georga niseerd. Bent u met een groep van 8 tot 16 personen dan is dit een kans om de Zeeuwse wateren wat beter te leren kennen. De bestem ming van de rondvaart kiest u zelf. Zo is er keuze om richting Cad- zand, Vlissingen, Hoofdplaat of Ter- neuzen te varen. Voor meer infor matie en de prijzen: www.museum- breskens.nl TIP 3 Een prachtig uitzicht over Zierikzee is gegarandeerd vanaf deze toren. Ook draagt de 'Dikke Toren' veel historie met zich mee. Zo werd de eerste steen van dit gebouw al ge legd in 1454. De moeite waard om een beklimming te maken dus! Dat kan van 10.00 uur tot 17.00 uur. Het gebouw is te vinden op het Kerk plein. TIP 4 Een keer in het jaar vindt deze grote markt plaats op het Spuiplein in Breskens. Van 10.00 uur tot 19.00 uur worden er verschillende waren verkocht bij tientallen kra men. Met de tuktuk door Zuid-Be veland. TIP 5 Een ritje maken in een tuktuk en aan het eind van de dag barbe- cueën. Voer met dit vervoersmiddel door de Zak van Zuid-Beveland en leer dit gebied op een ludieke wijze kennen. Voor meer informatie over dit arrangement: www.tuktukver- huurzeeland.nl TIP 6 Voor de boekenwormen en verza melaars is het vandaag markt in Middelburg. Op de Markt staan van 11.00 uur tot 17.00 uur verschillende kramen met boeken, antiek, curiosa en nog veel meer andere spullen uitge stald. Een feest voor elke verzame laar! TIP 7 Het is vandaag niet alleen ringrij den, maar ook Boerenmarkt in Domburg. Een echte folkloristische dag! Met Zeeuwse streekproducten en zelfgemaakte artikelen. Zo wordt gedemonstreerd hoe de Zeeuwse Babbelaar wordt gemaakt, lopen er mensen rond in klederdracht en nog veel meer. Van 10.00 uur tot 17.00 uur gaat u even terug in de tijd in Domburg. TIP 8 Bingo! Voor de spelletjesliefheb bers wordt er vandaag vanaf 19.30 uur een Zomerbingo georganiseerd bij de Voetbalvereniging Oostka pelle. Alle leeftijden zijn welkom en voor €8,00 kunnen er verschillende rondes gespeeld worden! TIP 9 Van 10.00 uur tot 16.00 uur kunt u vandaag verse producten scoren op de streekproductenmarkt in Oostburg. Lokale ondernemers staan hier met biologische groen ten, wafels, roomboter babbelaars, fruit, gerookte paling en nog veel meer. TIP 10 Voor jongeren van 12 tot en met 16 jaar wordt er vandaag een Forever Young Frisfeest georganiseerd. Van 19.00 uur tot 23.00 uur zijn er ver schillende artiesten te zien in Feestcafé de Zoom; dat belooft een avond vol dansplezier. Meer info: Facebookpagina Forever Young. Waar zijn we? Strandje bij Ritthem Wie wonen er? Rammekens- hoek is een na tuurgebied met bos, weide, kre ken en een stuk strand naast Fort Ramme- kens. De eerste bewo ning in de omge ving is te vinden bij een boerderij na 1,5 kilometer en minicamping Karnemelkshoek op zo'n 2,5 kilo meter, waar je een vers bakje koffie kan halen. De directe buur man, in dit deel van de Sloeha- ven, is een vesti ging van Damen Shiprepair. 8 o Rust en ruimte op Ritthemse strand Marieke Kesteloo Vandaag is het boeken- en verzamelmarkt in Middelburg. YVVV-ïY* .Vi-.2:' V1 Klaas en Ella Marijs uit Oost-Souburg: „Hier kunnen we de warmte een beetje ontvluchten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 20