Beet e te Bijna geen plekje meer vrij aan kust Dionne Stax leidt politiek café Contacta mm. 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Ik had al aangekondigd dat op mijn vakantie zich altijd extre men voordoen op het weer- front. De eerste vakantieweek stond dan ook in het teken van re cords die verbroken werden. Ik keek reeds verlangend uit naar een verkoelende vakantie op Kreta, waar het op dat moment slechts 28 graden was in plaats van de 38 van dat moment hier. Op de radio pro beerden ze verslag te doen van de hitte in ons 'landje apart'. De naam 'Westdorpe' waren ze even kwijt en na veel gestotter riepen ze uit arren moede dan maar 'Hoster- nokke'. Bijna goed, dacht ik. Dat dacht ik ook toen mijn doch ter vertelde dat ze een 'verklaring omtrent gedrag' moest hebben voor haar stage op een mbo-instel- ling. Mijn mond viel open. Wat kan zo'n kind van 19 dan zoal op haar kerfstok hebben? Ik vraag toch ook geen verklaring van goed gedrag aan iedereen die met haar omgaat? De drang naar verklarin gen, formulieren, ranglijsten en met stempels gewaarmerkte docu menten begint zo langzamerhand Sovjet-achtige proporties aan te nemen. Ook als het, in mijn ogen, om eenvoudige zaken gaat. Het lijkt of de computer verder bij draagt aan een staat die in een steeds sneller tempo bezig is met het vervaardigen, uitdelen, opha len en registreren van formulieren vol gegevens die weer worden ver werkt in keurige nieuwe lijsten. Daar kunnen dan weer zoekop drachten op losgelaten worden en zo ontstaan er weer volgende nieuwe lijstjes. Een soort perpe tuum mobile van verzamelen, rangschikken en weer verzamelen en... In plaats van het verder vervol maken van lijsten en indelingen en iedere mens steeds te behande len als een potentiële crimineel, is het misschien beter om de focus te verleggen. Ons gezamenlijk bezig houden met dingen die er echt toe doen. Zoals het feit dat deze ex treme zomer weieens het nieuwe normaal kan worden. Laten we re genputten slaan en het groen de stenen laten veroveren. En zo kan ik nog wel even doorgaan. Ik zou er zelfs een lijstje van kunnen ma ken. Of is dat een beetje té? Wat kan zo'n kind van 19 dan zoal op haar kerfstok hebben? DESTELLING Vandaag: Heerlijk, al die toeristen in Zeeland Eens Oneens Tholenaar geeft agent kopstoot Man opgepakt na dreigen met wapen Vooral de campings profiteren van de zonnige, warme zomer. Elke dag stromen telefoontjes binnen. Maar wie nu nog denkt een plek te kun nen bemachtigen, komt bedrogen uit. Ardoer Camping Julianahoeve in Renesse heeft tot 21 augustus geen enkele kampeerplek meer be schikbaar. Voor een chalet is dat pas na 24 september. Momenteel ver blijven 6.000 gasten op Juliana hoeve. „Met dit weer krijgen we elke dag nog veel telefoontjes. We moeten helaas steeds 'nee' verkopen", zegt een woordvoerster. Dat ligt trou wens niet alleen aan de hete zomer. De camping, die beschikt over tal van elkweervoorzieningen, is elk seizoen afgeladen. Bij Strandcamping Groede is het hetzelfde liedje. Sinds Pinksteren is de camping gewoon volgeboekt. Door mooie zomers in de laatste ja ren is het aantal vroege boekingen, vooral van belang voor campings, sterk toegenomen. Een woordvoer ster van de strandcamping: „Men sen bellen nog steeds, maar we heb ben de komende tijd geen plek." Wie zaterdag de VW Zeeland te lefonisch probeerde te bereiken, moest engelengeduld hebben. De PZC nam de proef op de som: na 45 minuten wachten, was er nog steeds 'een beller voor u'. Als het kwik stijgt, explodeert het aantal lastminuteboekingen bij Roompot Vakanties, de grootste aanbieder van vakantieaccommo daties in Nederland. „We hebben al een paar duizend boekingen meer Met dit weer hoefje ook niet naar Toscane of naar de Algarve dan vorig jaar. We zien 30 procent meer campinggasten", zegt Laura Ligthart, verkoopdirecteur van Roompot Vakanties. Het aantal Duitse gasten is ten opzichte van 2017 met 16 procent gestegen. „Maar ook Nederlanders en Belgen heb ben fors meer geboekt. Met dit weer hoefje ook niet naar Toscane of de Algarve." Roompot heeft nog wel iets capa citeit. „Wie naar de Zeeuwse kust wil moet er wel snel bij zijn", aldus Ligthart. Toos Henk Paul Kusters TOOS EN HENK ZIJN OP VAKANTIE EEK bOELA IS EEK TRADITIONELE BUL0OIKESE WIKKEL WAAR TOERISTEN MINSTENS 1000 BOEBEL DIENEN TE BESTEDEN... WESTKAPELLE Drie aanhoudingen na knokpartij GOES Dionne Stax, journalist en NOS-nieuwslezer, leidt dinsdag 6 november het politieke café op het netwerkevent Contacta in Goes. Dat bevestigt direc teur/eigenaar Perry Kentin van het reclame- en organi satiebureau LMG dat de Contacta elk jaar organi seert. Kentin wil het poli tiek café schoeien op de leest van het programma Het Lagerhuis. Inzet is een stevig de bat over de Zeeuwse eco nomie tussen 150 geselec teerde deelne mers. Kentin heeft ook Quote-hoofdredac- De teur Sander Schimmelpenninck weten te strikken. Op de Contacta komt hij praten over de 'im pact van data' Schimmel- pennincks motto luidt: 'Je hoeft niet hoogopgeleid te zijn om rijk te wor den'. Naast Schimmelpen ninck komt ook Ben van der Burg naar Zeeland, commercieel direc teur van technolo giebedrijf Triple legt uit hoe je data commercieel kunt benutten. Op Tri ples erelijst staan onder meer de klantenservice van Vodafone, het da taverkeer van Hei- neken en de app van Buienradar. Van 9?? met deze bon voor maandag 30 juli 2018 Reageer op pzc.nl Zaterdag: ledereen moet lege blikjes te rugsturen naar de fabrikant 1555 reacties BREDA Een 19-jarige man uit Tholen heeft in de nacht van zaterdag op zondag in Breda een agent en een portier mishandeld. De jongeman misdroeg zich in een bar en werd eruit gezet. Toen hij zich vervelend gedroeg tegen het uitgaanspubliek, pro beerde de portier dat te voorkomen. Daarop sloeg de Tholenaar de portier. Toen de politie arriveer de, ging een van de agenten het gesprek met de Tholenaar aan. Op het moment dat hij op zijn zij werd gedraaid, zag de jongeman kans een agent een kopstoot te geven. HOEK De politie heeft gister morgen in de Gruttolaan in Hoek een 63-jarige man, een tijdelijke bewo ner van vakantiepark Ma- rina Beach, aangehou den, omdat hij mensen had bedreigd met een vuurwapen. Het wapen bleek geschikt om knal patronen mee af te vuren. Agenten arresteerden de verdachte en doorzoch ten zijn woning. Zij von den een alarmpistool met enkele knalpatronen en drie hennepplanten. De goederen zijn in beslag genomen. Twee mensen deden aangifte van be dreiging door de man. Vakantiehuisjes, hotels en cam pings aan de Zeeuwse kust zit ten vol. Wie nu nog een lastmi- nutevakantie wil boeken, vindt nauwelijks nog plek, of het moet in het achterland, ver van de kust, zijn. Frank Balkenende Renesse -Laura Ligthart, Roompot De politie heeft gister morgen rond 4.30 uur in de Grindweg in Westka- pelle drie verdachten van een vechtpartij aan gehouden. Enkele jon geren hadden onenig heid gekregen met agenten en met beveili gers van een horecage legenheid in de straat. Dat liep uit op een vechtpartij. De politie gebruikte pepperspray en wapenstokken. An dere beveiligers hielden het publiek in de hore cagelegenheid voor hun eigen veiligheid binnen. Drie mannen werden aangehouden wegens geweld tegen de politie. tAU 3O p<u)Lvux.'i Kótft-s U>o-eA?v-eAc Vind een winkel via pzc.nl/doeboek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 2