Het is de tijd dat garages de klant nog behandelen als uitschot 4 Een lenen in auto's 1990 1981 1984 - - Auto's zijn als kinderen voor Egbert Jan Riethof (64): ze baren zorgen, kosten geld en je hebt ze lief. Met garagisten is hij nooit bevriend geraakt. Mijn tweedehands witte Golf heeft een spoiler en een gelikt dashboard met lampjes en knopjes. Beetje lomp, fijne bak. Een vriend rijdt tijdens een vakantie een buts in het spatbord, maar daar doe je niet flauw over. Het is de tijd dat je de autora dio uit een slede schuift om hem mee te nemen. Dat ver geet ik geregeld en vier keer wordt de ruit ingeslagen en de autoradio gestolen. De Golf is verder redelijk be trouwbaar. Dan verhuis ik met vrouw en kleine kinde ren naar Sexbierum in Fries land, maar ik blijf in de Randstad werken. Het motor lawaai gaat steeds meer hin deren. Na zeven jaar doet afscheid pijn. De garage laat me betalen voor grondverf en een schuurlapje, een flesje beige krijg ik gratis mee. Mijn eer ste auto, een tweedehands Renault 5, telt drie verdachte plekjes, maar trots rijd ik naar huis. „Wat een roestbak", zegt een medebewoner van de studentenflat. Ik schuur ijverig; voor elke verwijderde plek komen er drie terug. Het is de tijd dat garages de klant nog behandelen als uitschot - achteloos legt de receptio niste na de eerste kleine beurt een factuur van 1320 gulden neer. Ik vraag waar dat voor is. Zij kan dat niet weten, zegt ze, zij heeft die auto niet gere pareerd. Ik rijd weg met een betalingsregeling; 300 meter verderop valt de motor stil. De garage is al dicht. Ik val op het notenhouten dashboard van mijn groene Golf, dat de vorige eigenaar erin heeft gezet. Voor de rest is het design elementair. Nergens roest, dat scheelt. Na een jaar ontstaat een probleem. Vlakbij mijn Amsterdamse huis bevindt zich het kruispunt Amstelveenseweg-Zeilstraat, waar het stoplicht eindeloos op rood staat. De nog koude motor slaat daar elke morgen na drie minuten af. Opnieuw starten lukt niet meer. Garages, beunhazen, niemand slaagt erin dit euvel te verhelpen, maar de rekeningen mogen er zijn. Er is maar één oplossing: een andere route. 201 zaterdag 28juli 2018 Garageomzetten flink opgestuwd -v 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 84