BV De Liefde fqtrelcft Over gemak en ongemak in een relatie. Na 29 jaar gingen Cees (60) en Magda (53) eindelijk écht met elkaar praten. Nu veranderen ze hun huwelijk in een latrelatie. Dat wordt wennen, beseft Cees. een Kdis voor W ■een W baar lïopel'jk htlemqql ponder f k q q r. Ik werd voor het eerst uitgezonden vlak nadat we gingen samenwonen. Zes maanden naar de Sinaï. Voor mij was het een unieke kans op avontuur, en hele maal niet gevaarlijk. Twee keer kwam ze over voor een vakantie. Het gevoel dat we bij elkaar hoorden was zo sterk, dat we besloten na mijn terugkeer te trouwen. We verhuisden naar een saai dorp in het westen van het land. Onze oudste is er geboren, maar we waren er om meer dere redenen niet gelukkig. Achteraf denk ik zelfs dat Magda een postnatale depressie had, maar we praatten nergens over. Ze is een binnenvetter, ze kropt din gen op, en ik werkte in een organisatie waar je niet zeurt. In die tijd ging ik op missie naar Joego- slavië. Dat heeft een grote impact op mij gehad. Het was een echte oorlog. Er ge- O beurden gruwelijke dingen waar wij als militairen getuige van waren. Bij terug- jjj komst deed je hooguit kort je verhaal op o de kazerne, en daarna was het over tot de g orde van de dag. S2 Maar ik was mijn onbevangenheid, mijn onschuld kwijt. Ik kreeg een korter Z lontje. Ik voelde me niet gewaardeerd, ÏJ noch door mijn omgeving, noch door cË mijn vrouw. Soms knalde mijn boosheid 2 eruit. Dat was ik daarna snel vergeten. O Magda niet. jg Toen ik werd overgeplaatst naar een d stad waar we het wel naar onze zin had- S den, kon ik die boosheid achter me laten. We woonden in een jonge buurt, Magda e— had er vriendinnen, onze tweede is er geboren. Het was een fantastische tijd. De uitzendingen volgden elkaar op. Bosnië, het Midden-Oosten, Cyprus, de VS. Afghanistan. De laatste acht jaar van mijn loopbaan woonde ik in Italië en Frankrijk en vloog ik een paar keer per maand naar Nederland. Magda regelde de hele toko thuis, want ze is behalve lief ook pittig en zelfstandig. We leidden parallelle levens. Geen vier handen op één buik, geen samen. Ik werd steeds meer een voorbijganger in het leven van mijn gezin. Bij ergernissen dacht ze: laat maar, hij gaat zo toch weer weg. Tot ik op mijn 57ste met functioneel leeftijdsontslag moest en wel bleef. Ik was te jong en energiek om niets te doen. Liep met mijn ziel onder de arm en be moeide me met het leven van Magda en de kinderen. Met de beste bedoelingen, maar daar waren zij natuurlijk helemaal niet van gediend. Er waren irritaties en ruzies. En ik ging niet meer 'zo weg'. Magda's idee om uit elkaar te gaan was een enorme schok voor me. Toen zijn we eindelijk écht met elkaar gaan praten. Ik ging in therapie om mijn oorlogservarin gen als militair te verwerken en we deden relatietherapie. De scherpe kantjes verdwenen. Toch wil Magda een plek voor zichzelf, omdat ze vindt dat onze relatie een vriendschap is geworden. Binnenkort vertrekt ze naar haar eigen woning. Ik blijf in ons oude huis. Het is niet echt mijn beslissing. Ik houd zielsveel van haar. Ik moet er niet aan denken iemand anders te hebben, en voor haar is het net zo. Daarom hoop ik dat dit goed blijkt te werken voor ons. We geven het in ieder geval de tijd." 41 magazine 15 'Zij wil toch een plek voor zichzelf C A Is ik de helft van ons huwe- lijk thuis ben geweest, is het veel. Een beroepsmilitair is nu eenmaal vaak op pad. Magda wist dat vanaf het moment dat we elkaar ontmoetten. lil H De echte namen van Cees en Magda zijn bij de redactie bekend. Wil je ook vertellen over je relatie? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 79