NYNKEDE JONG Vader doodgereden Fleur boos over gedrag verdachten balderman.nl Najaarsreizen met vertrekgaranties! balderman.nl 6 Column \r Tijdens een eerste regiezitting in het hoger beroep dat de veroor deelde vader en zoon hebben in gesteld, bleken de twee vragen te hebben over het rijgedrag van Fleur. Extra onderzoek zou moe ten uitwijzen of ze zonder goed te kijken de weg opreed waar de crash met de vader plaatsvond. „Natuurlijk is dat op zijn minst schaamteloos", zegt vader Robert, die in het gerechtshof Leeuwar den bij de zaak aanwezig was. „Dat ben ik verplicht aan Fleur." Vader Walter en zijn zoon, ex-Transaviapiloot Casper, raas den in maart 2016 met hoge snel heid door Loosdrecht. Walter had ook nog eens te veel gedronken. Hij reed met zo'n 167 kilometer per uur in zijn Porsche vol in de flank van de auto van Fleur. Ze raakte zwaargewond en overleed twee weken later. Walter van W. kreeg vier jaar cel en een rijontzegging van vijf jaar. Zijn zoon Casper kreeg een werkstraf van 100 uur en een rij ontzegging van een jaar. Boven dien wilde Transavia onmiddel lijk van hem af. Helemaal verrast door het op merkelijke verzoek van de advo caten van Walter en Casper is va der Robert niet. „Beiden hebben t Verdachten willen onderzoek naar rijgedrag slachtoffer nog nooit één keer spijt betuigd. Helemaal niks. Maar zij proberen alles om die straf omlaag te krij gen. De beelden van het ongeluk zijn allang onderzocht, Fleurs te lefoon is onderzocht, ze was niet aan het bellen.Ik ben de rechter niet, maar volgens mij is allang duidelijk dat Fleur niet schuldig was aan het ongeluk." De rechter beslist over twee weken of de extra onderzoeken naar Fleurs rijgedrag worden uit gevoerd. Er is dezer dagen genoeg om je over op te winden. Uit spraken van ministers, reac ties op uitspraken van ministers. Dingen die de Amerikaanse presi dent doet, dingen die de mensen rondom de Amerikaanse presi dent doen. Ik maak me er kwaad over, maar door deze tropische hitte maak ik me óók kwaad over de fruitvliegjes in onze keuken. Deze wekenlange hitte is de perfecte voe dingsbron voor die irri- tantelingen. De fruit vliegen vliegen al wekenlang de polonaise in onze keuken. Ik laat geen vieze vaat op het aanrecht staan, het fruit ligt in de koelkast. Ik heb alle tips van het Oma Weet Raad-forum opge volgd; er staan hier inmid dels vier bakjes met ver schillende inhoud en vers- houdfolie erop, om al die vliegen over de kling te ja gen. En u weet hoe dat gaat: het begint met een onschul dige val. Het eindigt met extreme woede richting huisgenoten die alsnog een paar oude aardbeien op het aanrecht laten liggen en een compleet vernietigingsplan voor alle fruitvliegjes in het huis. Het wordt een obsessie. Terwijl de wetenschap zo blij is met die ondingen. Want het fruitvliegje wordt heel veel ingezet bij onderzoek, onder meer in de genetica. Zes No belprijzen zijn uitgereikt aan onderzoekers die hun baanbrekende onderzoek deden op fruitvliegjes. Ze hebben een uniek genenpakket, zijn goedkoop en mak kelijk te kweken. Ik ben dol op de weten schap, en helemaal op wetenschap die com plexe genetische zaken van het menselijk lichaam weet te verkla ren en te veranderen door het gebruik van zoiets simpels als fruitvliegjes. Maar in mijn eigen keuken zijn die vliegjes de nagels aan mijn doodskist. Ik projecteer alle woede die ik voel wanneer ik naar het journaal kijk op de fruitvliegjes. Zij krijgen de volle laag. Alle on macht die ik voel omdat ik dingen niet kan veranderen die ik graag zou willen veranderen. Dood aan die rotbeesten. Ik boen en ik schrob en ik maak vallen. Ze gaan eraan, allemaal. Het is te warm om verder ook maar iets voor elkaar te krijgen. De fruitvliegjes moeten boeten voor alles waar ik me kwaad om maak, maar niks aan kan doen. Ik ben dol op wetenschap die complexe genetische zaken verklaart door fruitvliegjes (0318) 58 09 58 8-daagse najaarsreis Beierse Woud, Bayerisch Eisenstein 6 dagen Herfsthoppen in Wenen 6-daagse najaarsreis Praag Stad 6-daagse najaarsreis Berlijn Kurfürstendamm 8-daagse najaarsreis Drautalin Karinthië 8-daagse najaarsreis Gardameer, Verona en Venetië 8-daagse najaarsreis Zwitserse Alpen, Glacier en Mont-Blanc Express 8-daagse najaarsreis Bretagne en Normandië met de Invasiestranden 8-daagse najaarsreis Bloemenrivièra en Cöte d'Azur 8-daagse najaarsreis Florence, Pisa en Elba zaterdag 28 juli 2018 GO @Nynke uitv iea es Robert Balkestein, de vader van de in 2016 doodgereden Fleur (19), noemt het schaam teloos dat vader Walter en zoon Casper van W. in hoger beroep proberen een deel van de schuld van het ongeluk in de schoenen van Fleur te schuiven. Victor Schildkamp Leeuwarden .a. slechts www.bolderman.nl Brochure en boekingen: Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! ANVR Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 17, 24 november/15 december Vertrekdatum. 15 oktober Vertrekdatum: 15 oktober Vertrekdata: 13, 22 oktober Vertrekdatum. 13 oktober Vertrekdata: 13, 22 oktober Vertrekdata: 13, 22 oktober Vertrekdatum. 22 oktober Vertrekdata: 5,12,19 november Vertrekdatum. 13 oktober

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6