23 Mark Boot OVERZOMEREN MET... MARK BOOT In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. De met heel veel titels behangen motorcrosser Mark Boot (26) houdt wel van een lolletje. PASPOORT dere dag online iets van mee te pak ken. Het WK voetbal heb ik ook wel gevolgd, maar dat komt mede door dat mijn thuissituatie gevuld is met de Belgische driekleur. Mijn ver- Ze heeft echt een sterk karakter als het om sporten gaat loofde Valerie is een Belgische en haar zoon is groot voetbalfan, dus dan is er geen ontkomen aan hé?" „Mijn vriendin had al twee kinderen, een jongen en een meisje, en samen hebben wij sinds februari een doch ter genaamd Elise. Valerie is ook vaak aanwezig bij de wedstrijden. Zij is gek van de sport. Zelfheeft ze vroe ger op hoog niveau aan wedstrijdzwemmen gedaan. Ze heeft echt een sterk karakter als het om sporten gaat. Haar zoon Liam gaat ook vaak mee, maar soms gaat hij ook naar zijn oma in België." „De komende jaren probeer ik deze lijn netjes door te trekken en al de mooie wedstrijden in Zeeland te winnen, zoals de supercross in Aagtekerke, strandcross Vlissingen en het open Zeeuws kampioenschap. Verder ga ik proberen om me vol gende week te kwalificeren voor het Europees Kampioenschap in Lom mei, België. Daarnaast sta ik aan de leiding in het Belgisch kampioen schap, dus die ga ik uiteraard proberen binnen te slepen!" „Ook in de zomer ben ik als sport man serieus en heel bewust met mijn sport bezig. De laatste weken train ik hard voor het EK van vol gende week. Op stap gaan doe ik niet en alcohol ken ik niet, maar ik heb ook wel een 'fun-kant' hoor. Ik hou er wel van om plezier te maken op de wedstrij den met vrienden en ik eet graag af en toe wat een sporter eigenlijk niet hoort te eten- Maar de resultaten die zijn er en we hebben het elk weekend naar ons zin. „Thuis ben ik als privépersoon heel rustig en kalm. Dat is eigenlijk het te genovergestelde van de Mark Boot op de motor." „Vorig seizoen werd mijn dieptepunt uiteindelijk ook een hoogtepunt. Na het breken van mijn elleboog, mid den in het seizoen, ben ik met 'an derhalve arm' blijven knokken en aan het einde van het jaar had ik toch de titel te pakken. Dat was erg zwaar, maar ook heel mooi." „Er zijn in Zeeland wel de nodige rij ders die gas kunnen geven, alleen de meeste hebben hun prioriteiten el ders liggen. Ik rij bijna ieder week end, omdat ik het leuk vindt en om dat ik prestaties wil leveren. Anderen rijden door bijvoorbeeld blessureleed of werk veel minder, maar dat wil niet zeggen dat ze niet serieus gas kunnen geven. Er zijn wel nieuwe rij ders die aan het doorkomen zijn en dat vind ik prachtig. Natuurlijk wil je zelf zo lang mogelijk tot de snelste rijders van je provincie behoren, maar ik moedig het wel aan dat er een frisse wind komt." „Mijn zomer is goed gevuld met wedstrijden en trainingen. In augus tus heb ik vakantie en pak ik met het gezin een paar dagen België mee tus- sen twee wedstrijden door. Veel plaats voor een echt grote vakantie is er niet. Daarvoor ben ik te druk, on der andere met lesgeven en trai- ningsdagen bij de verschillende clubs. Verder fiets ik twee of drie keer per week een goede vijftig kilometer om de conditie goed te houden." „Momenteel is het te heet om te bak ken buiten. Mij kun je dan blij maken met een goed koud glas cola of een energiedrankje. Dat laatste is niet echt sportmanachtig, maar genieten mag ook doordeweeks he. „Welke sportevenementen ik deze zomer volg? Natuurlijk het WK motorcross. Het zal je niet verbazen dat ik probeer om daarvan iedere wedstrijd te volgen. Ook het Ameri kaans kampioenschap probeer ik ie- zaterdag 28 juli 2018 GO Frisse wind is welkom i Geboren 4 oktober 1991 Woonplaats Kamperland Sport motorcross - Mark Boot Familie Ambities Menno Kole Kamperland Sportman Karakter Anderhalve arm Motorcrossers in Zeeland Zomervakantie? Mark Boot met dochter Elise aan de Zeeuwse kust. Favoriete drankje Sportzomer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 59