goed, maar dat gaat niet vanzelf' 'Sommige regels voeren wel ver' Rinusvan de Ven is blij met zijn badje in Aagtekerke 21 HOEK ART VAN DER STAAL GOES ANDREDE KONING voor Goes is de verlichting. Het hoofdveld dient namelijk verlich ting te hebben. „Daarover zijn we in gesprek met de gemeente. In het speelschema zit weinig ruimte. Dus als er wedstrijden worden af gelast, kunnen we zonder verlich ting in de knoei komen." Omdat het verlichte tweede (kunstgras)veld, waarop Goes doorgaans zijn avondwedstrijden afwerkt, niet voldoet aan de voor waarden. „We zouden dan moeten uitwijken naar een accommodatie die er wel aan voldoet. Bij voorbeeld in Vlissingen. We hopen dat we het dit seizoen met de hulp van de gemeente kunnen oplos sen." De voorwaarde dat de club drie contractspelers dient te hebben, verdient ook nog aandacht. „Er zijn afspraken gemaakt met onze selec tiespelers over reiskostenvergoe ding en winstpremie. Maar dat zijn geen arbeidscontracten, zoals ge noemd in de licentievoorwaarden. We gaan dit de komende periode met onze selectiespelers bespre ken." Hoek is op de goede weg. Dat con cludeerde voorzitter Art van der Staal na een gesprek met de KNVB over de licentievoorwaarden voor clubs in de derde divisie. „We had den een pak van 42 pagina's met voorwaarden gekregen, maar ach teraf valt het mee." De voetbalbond kwam naar Hoek om toelichting te geven op de voor waarden. Van der Staal had ook vrijwilligers van de club, de spon sorstichting en de supportersver eniging uitgenodigd voor het ge sprek. „Het gesprek duurde wel dik twee uur, maar we hebben er alle maal mee te maken." „Ik verwacht totaal geen proble men. We kunnen aan alle voor- We kunnen aan alle voorwaarden voldoen. Er zijn kleine dingen waaraan we moeten werken waarden voldoen. Er zijn wel wat kleine dingen waaraan we moeten werken. We hebben bijvoorbeeld nog geen invalidetoilet en de be wegwijzering moet beter, aan zulke dingen moet je denken." „Sommige regels voeren wel wat ver. We moeten bijvoorbeeld een anoniem dopingstation inrichten. Hoe maak je dat anoniem? En onze verlichting zit tegen de 200 lux sterkte aan, zoals het in de compe titie hoort. Maar in de KNVB-beker moet het 300 lux zijn. Dat zijn van die dingen..." Als het dik 30 graden is, wil je zo weinig mogelijk kleren aan je lijf. Bij de Supercross in Aagtekerke rijden ze allemaal rond in een lang shirt met een veiligheids- harnas eronder en in een lange broek. En tot het outfit behoren natuurlijk ook nog stevige laar zen, handschoenen én een helm. Je moet dan wel heel graag willen rijden... Nu is de cross in het Walcherse dorp er wel eentje in de categorie 'die wil je niet missen'. Afzeggen omdat het toevallig één van de heetste dagen ooit is, is er dus niet bij. Er zijn 220 deelnemers en de toppers zijn er allemaal, zoals Rinus en Nancy van de Ven, Mark Boot, Kevin Spruijt, Casper Ovaa en Jurgen Wybo. De organisatie heeft wel wat aanpassingen gedaan. Voor het eerst staan er enkele douches langs de baan en het circuit, dat met deze droogte de neiging heeft stoffig te worden, wordt va ker gesproeid. „In Domburg viel vanmiddag een bui. En ook Mid delburg kreeg regen. Wij piepten er net tussendoor", vertelt voor zitter Freddy Blaas bij aanvang van het avondprogramma. „Een beetje neerslag was voor onze ondergrond ook wel lekker ge weest." Een rijder die het puffen tot kunst verheft, is Rinus van de Ven. De ervaren Vlissinger gaat meteen na zijn tweede manche, die hij gewonnen heeft, in alleen een boxershort in een opblaas- badje zitten. „Man, ik ga kapot." Van de Ven, die een lange pauze weer is gaan crossen, weet niet hoe hij zich beter kan wape nen tegen de hitte. „Er is niks aan te doen. Als je een goede conditie hebt, is het vol te houden." Die conditie is goed, zegt hij. „Maar de motivatie is er op een dag als deze niet", bekent hij. „Als het mooi weer Is, lig ik liever aan het strand of ga ik varen. Ik had kunnen afzeggen, maar als je be looft dat je komt, moet je dat ook doen. Ik wilde de mensen niet te leurstellen." En als Van de Ven zich in zijn hete pak hijst, wil hij ook win nen. Dat laat hij in superfmale zien, waarin hij meteen kopstart Maar de motivatie is er opeen dag als deze niet pakt. Na een halve ronde verslikt hij zich in een bocht en gaat on deruit. Jurgen Wybo, de Belg die er in Zeeland vaak bij Is, profi teert er optimaal van. Hij spuit langs de Vlissinger en wordt door niemand meer teruggepakt. Rinus van de Ven wordt uitein delijk vijfde, één plek achter zijn zusje Nancy. De winnares van vorig jaar - toen liet ze alle man nen haar achterspatbord liet zien - ligt lang derde, achter Kevin Spruijt uit Meliskerke. Maar die valt terug naar de derde stek, om dat een ontketende Mark Boot ook hem nog passeert en daar door nog de beste Zeeuw is. Na afloop, rond half tien, is het nog altijd niet helemaal afge koeld. Rinus van de Ven hoeft niet naar de huldiging en kan meteen zijn badje weer opzoe ken. zaterdag 28 juli 2018 GO - Art van der Staal Rinus van de Ven is één van de opvallende namen in het deel nemersveld van de Super cross in Aagtekerke. Hij wint de eerste manche en wordt vijfde in de superfinale, achter zijn zusje Nancy. Roeland van Vliet Aagtekerkes - Rinus van de Ven De Belg Jurgen Wybo weerstaat de warmte en al zijn tegenstanders in de Superfinale. Rinus van de Ven zoekt verkoeling in een badje tijdens de Su percross in Aagtekerke. foto roeland van vliet ingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 57