13 Communi catie met je leden is ook belangrijk hè wilt je tijd dus zo efficiënt mogelijk gebruiken." De mosterdgele Kangoo staat op bedrijventer rein Arnestein. De eigenaar - 'nee, geen naam' - heeft het bestellertje nodig voor zijn werk. Hij rijdt heen en weer tussen panden die hij in Vlissingen en Middelburg verhuurt. Baarends tuurt onder de motorkap en kruipt vervolgens onder de wagen. „Start eens!" Er gebeurt niets. „Ik denk dat de startmotor kapot is. Bel sleepbedrijf Kuzee maar dat ze de auto naar de garage brengen. Ik heb daar nu geen tijd voor." Via Kuzee kan de man twee da gen lang gratis een huurauto krijgen. „Alleen de brandstof moet je zelf betalen." De pechvogel is blij, want zo betaalt het ANWB-lidmaatschap zich in tijden van nood uit. Voor het gros van de gestrande weggebruikers is Baarends een geziene gast. „Ik denk 99 procent. Je helpt ze toch weer op weg." Hij neemt dan ook graag een kop koffie of een stuk taart aan. „Mensen willen je doorgaans op de een of andere manier be danken. Alleen fooien moeten we weigeren." In die zin is het leuk werk. „Natuurlijk hebben we re gels, maar binnen de protocollen kun je toch vol doende soleren, een pechgeval oplossen zoals jij dat wilt. En vijf minuten uittrekken om de aange boden koffie op te drinken. Communicatie met je leden is ook belangrijk hè." Soms is een bemoedigend woord nodig. Onlangs schoot hij de bezitter van een klassieke Volkswa gen camper te hulp. De trotse eigenaar die zijn old timer compleet had gerestaureerd, vierde vakantie in Zeeland in zijn bijpassende, klassieke Eriba-ca- ravannetje. De nieuwe boxermotor was na 700 ki lometer echter volledig in de soep gedraaid. „Dat is wel sneu." Baarends rijdt de N57 op, de weg over oostelijk Walcheren. Door de verkeersdrukte is de kans op pechgevallen daar het grootst. Voor de volgende melding moet hij echter doortuffen naar Nieuw- Haamstede. Het is een klassieke situatie. „Koffer bak openen om je sportschoenen eruit te halen, je sleutel erin neerleggen en de kofferbak zonder na te denken dichtgooien. We komen het nog heel vaak tegen." Deze dag is het Job Kahmann uit Am sterdam overkomen. Of Baarends kans ziet zijn Volkswagen Fox zonder schade open te krijgen? „Ik ga mijn best doen, maar u moet wel een formu lier tekenen dat de eventuele schade voor uw reke ning komt." Met een oppompbaar luchtkussentje wrikt Baa rends de deur een beetje open. De kier is net groot genoeg om een haak achter de deurgrendel te prie gelen. Floep, de Fox is weer open. „Geweldig, ik dacht dat het een dagje zou duren", zegt Kahmann verrast. Hij klimt over de achterbank, peutert de hoedenplank los en, ja hoor, daar ligt de autosleu tel. Als dank gaat hij meteen koffie halen. En zo heeft Baarends zijn tweede bakje slobber al te pak ken. Met portiersloten heeft hij al wat meege maakt. „Een bestuurder kon bij tankstation De Vliete aan de A58 niet meer in zijn auto. Wat bleek: zijn hond had met zijn neus het vergrendelings knopje ingedrukt. Toen ik met de haak net de deur open had, duwde de hond zijn neus op de claxon. Je schrikt je een hoedje, maar vervolgens hebben we er smakelijk om gelachen." Nog een fijne vakantie Een handdruk en 'nog een fijne vakantie' verder, dieselen we over de stormvloedkering naar Kam perland. Bij camping De Schotsman wacht een Volkswagen Lupo waarvan de eigenaren, Geurt en Lianne Mouthaan uit Oud-Alblas, het rechtervoor wiel niet vertrouwen. „Hij maakte vanochtend een krakend geluid, maar inmiddels horen we niets meer. Zelf hebben we geen verstand van auto's, dus wilt u even kijken of alles in orde is? Vanmid dag rijden we namelijk terug naar huis en dat doen we graag veilig." In een mum heeft Baarends het wiel eraf. Hij ziet niets vreemds. „Misschien zat er wat vuil op of een stuk tak tussen, maar dat is eruit. Nee hoor, jullie kunnen veilig naar huis." Gelukkig maar, zegt Lianne Mouthaan. „Anders had ik het niet aangedurfd." Drie tevreden klanten op een zomerse ochtend. Baarends keert voldaan terug naar Kapelle. Hij draait deze dag een halve dienst vanwege een on derzoekje in het ziekenhuis. Voor de weggebruiker die in de hitte een langere reis maakt, heeft hij goede raad. „Controleer je oliepeil, je koelwaterni veau en het peil van de ruitenvloeistof. Neem daar naast voldoende eten en drinken mee, want mocht je in de file belanden, dan kun je jezelf een tijdje redden." zaterdag 28 juli 2018 GO - Rinus Baarends Job Kahmann had zijn kofferbak dichtgegooid terwijl de sleutel er nog in lag. Dank- Met schone handen naar huis. De Wegenwacht-bus is voorzien van garagezeep en zij Rinus Baarends kan hij - zonder schade - verder rijden. stromend water. autobedrijf muilwijk brandwijk Geurt Mouthaan hoorde een ratelend geluid bij het rechter voorwiel en vond het te risicovol om zo de snelweg op te gaan, Pechhulpverlener Rinus Baarends controleert het wiel, maar vindt niks verontrustends, foto's marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 49