Hogenkamp en Griekspoor verder m m m UCI roept op tot WK-bid van Afrikaanse landen 29 FORMULE 1GP VAN HONGARIJE Red Buil Racing wil de wereld graag doen geloven dat Max Verstappen (20) en Daniël Ricciardo (29) de grootste kameraden zijn. Een jaar terug, toen de Nederlander de Australiër uit de Hongaarse GP kegelde, bleek weer eens dat vriendschap op het asfalt niet bestaat. Someone hit me! Was that who I think it was? F*ck. Sore loser. Dit was het boordradiocommen- taar van Daniël Ricciardo, net nadat Max Verstappen in bocht twee van de Hongaarse GP op hem geklapt is. De echte Formule t-fans kunnen het dromen. Spannender dan op 31 juli 2017 is de relatie tussen de twee Red Bull-coureurs nooit geweest. Ziedend is de Australiër als hij na een wereldstart uit de wedstrijd ge torpedeerd wordt. Nota bene door zijn ploegmaat. „Elkaar in de wielen zitten, dat wil je natuurlijk nooit", blikt Ver stappen twaalf maanden later - GP van Hongarije weer op de Hungaroring - terug. „Het laatste wat je wilt, is tegen je teamgenoot aanrijden. Het was ge woon ongelukkig, soms gebeurt dat helaas." De wedstrijd is pas vijftien ron des oud als Ricciardo bij de media weinig moeite doet om te verber gen dat hij razend is. „Hier is geen excuus voor, dit was gewoon ama teuristisch", meldt hij aan Sky Sports. „Het is wel duidelijk dat hij (Max, red.) het absoluut niet leuk vindt als een teamgenoot voor hem belandt. Hij ziet mij na de start, die voor hem niet zo goed bleek, passe ren en dan denkt hij dus: 'j*ck, ik móét dit repareren', terwijl hij daar nog de hele race de tijd voor heeft. En dan, oh oeps, crash." Een heerlijk interview is het, met voor Formule i-begrippen een on- Hungaroring, Boedapest ES ES ES ES BI gekende dosis eerlijkheid. Hier staat een razende sportman die niet van zins is om zijn teamgenoot te sparen. Dan mogen ze bij Red Buil Racing het 'lang leve de lol-imago' propageren, waar alles altijd maar leuk en grappig lijkt te moeten zijn. Maar die 'likes' kunnen hem gesto len worden. In die discussie dat zijn jonge Ne derlandse ploegmaat te gretig en te agressief rijdt, is hij altijd mild ge weest. Maar nu hij zelf de dupe van één van Verstappens acties is, klapt hij uit elkaar van frustratie over zijn teamgenoot. Zo gaat dat vaak met 'vriendschappen' in de Formule 1. Die eindigen altijd op het asfalt. Nico Rosberg en Lewis Hamilton groeiden samen op in de karts. Boe zemvrienden waren het. Als Merce- des-teamgenoten, samen verwik keld in een titelgevecht, spraken ze elkaar in 2016 nauwelijks nog. Fer- nando Alonso? Groots is het respect voor de Spanjaard, maar in de pad- dock maakte hij meer vijanden dan vrienden. De maatjes van Kimi Rai- kkönen? „Ik badminton wel eens met Sebastian Vettel, maar verder spreek ik nauwelijks iemand." Ook Verstappen mengt zich in die dis cussie: „Op het circuit heb je niet echt vrienden. Wel respect voor el kaar." Lijmwerk Daarom stapt hij na die ongeluk kige race op de Hungaroring, waarin hij zelf nog als vijfde finisht, meteen maar met twee koude bier tjes naar Ricciardo. Voor excuses, het snelle lijmwerk. De echte kou verdwijnt pas na de zomerstop, als de twee elkaar weer spreken in Spa- Francorchamps. „Toen was het ook snel alweer oké. Meteen nog een race erachteraan was beter geweest, dan was het direct uitgepraat." Vriendschap, daar zoekt Verstap pen niet naar in de Formule 1. En Ricciardo, die een aflopend contract heeft, mag wat hem betreft blijven. Prima kerel, niks mis mee. Maar op vakantie gaat hij straks met familie en echte vrienden. Of dat Hongarije-incident in vloed heeft gehad op de onderlinge relatie van de Red Bull-coureurs? Ricciardo zet een serieus gezicht op en zegt dan: „We hebben elkaar ei genlijk nooit écht gemogen." Even laat hij zijn toehoorders in verwar ring achter. Dan barst hij in lachen uit. Het is de eerste halvefinaleplaats van het seizoen voor de 26-jarige Hogenkamp. Om de eindstrijd te bereiken moet Hogenkamp de Duitse Tamara Korpatsch verslaan. Thiemo de Bakker is er niet in geslaagd de halve finales te berei ken van het challengertoernooi van Tampere. Hij verloor in Fin land bij de laatste acht met 7-6 (2) 6-1 van de Franse qualifier Tristan Lamasine. De Bakker was zeven wedstrij- den op een rij ongeslagen. Zondag won hij The Hague Open in Sche- veningen. Dat was zijn eerste titel op een challenger sinds oktober 2015. Een andere Nederlander, Tallon Griekspoor, kan nu proberen in de halve finales de Fransman Lama sine wél te verslaan. Griekspoor bereikte de halve finales van het challengertoernooi in Tampere. Hij versloeg de Argentijn Marco Trungelliti met tweemaal 6-3. Trungelliti haalde vorige week nog de halve finales van een ATP-toer- nooi in het Kroatische Umag. Hij is de nummer 148 van de wereld, Griekspoor staat liefst 75 plekken lager. Op het ATP-toernooi van Ham burg liet de als eerste geplaatste Dominic Thiem zich in de kwart finale verrassen door de Chileen Nicolas Jarry: 7-6 (5) 7-6 (7). De Oostenrijker haalde onlangs op Roland Garros de finale. zaterdag 28 juli 2018 GO F1 kent geen vrienden Arjan Schouten Hungaroring Rondes 70 Circuit 4,381 km Afstand 306,630 km Winnaar 2017 S. Vettel (Ferrari) DRS-inhaalzone DRS-detectiepunt Morgen Daniël Ricciardo en Max Ver stappen (r) maken een praatje, gisteren op de Hungaroring. Richel Hogenkamp is op een ITF-toernooi in Praag doorge drongen tot de halve finales. De als tweede geplaatste Doetin- chemse versloeg op het Tsje chische gravel de Bulgaarse Elitsa Kostova met 7-6 (5) 6-7 (5) 6-2. Richel Hogenkamp. fotoepa WIELRENNEN De wielerunie UCI heeft Afrikaanse landen opgeroepen de WK wielren nen op de weg in 2025 te or ganiseren. De wielerunie hoopt dat een van de Afri kaanse landen in september 2019 zich aanmeldt. Een brief hiervoor is naar alle vijftig na tionale federaties van de Afri kaanse wielerbond CAC ge stuurd. „De organisatie van het vlag genschip van de UCI in Afrika in 2025 zal een belangrijke stap vooruit zijn in de groeiende po pulariteit van onze sport", legt UCI-voorzitter David Lappar- tient uit. „Het is een kans waar bij de beste wielrenners van de wereld, honderden journalisten en duizenden wielerfans voor de allereerste keer samenko men in Afrika voor de duur van acht dagen. Ik dring er met na druk bij de nationale federaties in Afrika op aan om een bid uit te brengen voor dit historische evenement." De WK op de weg heeft nog nooit plaatsgevonden op het Afrikaanse continent. Wielren nen wordt steeds populairder in Afrika met koersen als de Ronde van Rwanda en de Ronde van Marokko.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 29