'Klaassen is precies wat we zochten' 27 topsport bedrijven is voor de Ajax-spits zijn tweede natuur De Duitse club uit de Bun- desliga maakte gisteren de transfer van de oud-Ajacied definitief publiekelijk. De 25- jarige middenvelder verlaat de Engelse club Everton, waar hij niet wist door te breken. Werder zou Everton 15 miljoen euro betalen voor Klaassen, die voor meerdere jaren heeft getekend bij Wer der. „Davy is precies de speler die we zochten", zegt direc teur Frank Baumann. „Hij brengt kwaliteit en talent en voor een speler van zijn leef tijd al een berg ervaring." Klaassen werd drie keer kampioen bij Ajax, voordat hij in 2017 naar Everton ver trok. Hij speelde tot dusver zestien keer voor het Neder lands elftal. De Amsterdamse club ont ving een jaar geleden nog 27 miljoen euro voor Klaassen, maar zijn overgang naar de club uit de Premier League werd bepaald geen succes. Hij kreeg amper speeltijd en ook voor het komende sei zoen was het perspectief troebel. Werder Bremen heeft ech ter grote plannen met Klaas sen. Ook trainer Florian Kohlfeldt noemde de mid denvelder een speler die hij er absoluut bij wil hebben. „Davy heeft een groot strate gisch inzicht, is creatief, loopt en beweegt goed. Hij wordt absoluut een vaste waarde in ons team." Klaassen wordt bij Werder Bremen herenigd met de Finse verdediger Niklas Moi- sander, met wie hij bij Ajax speelde. De Nederlander ver heugt zich erop dat hij weer wat kan laten zien op het veld. „De trainer wil attrac tief en aanvallend voetbal spelen en daar wil ik heel graag mijn bijdrage aan leve ren", aldus Klaassen. Drie jaar extra voor Gesink Björn Johnsen tekent bij AZ FLITSEN UITSLAGEN WESENHOF zaterdag 28 juli 2018 PC BREMEN Werder Bremen is blij met de komst van Davy Klaassen. „Precies de speler die we zochten", al dus directeur Frank Bau- mann. Davy Klaassen. fototwitter WIELRENNEN Robert Ge sink rijdt ook de komende drie seizoenen bij LottoNL- Jumbo. De 32-jarige Ach terhoeker heeft zijn con tract bij Nederlandse wie lerploeg verlengd tot 2021. Gesink begon in 2007 als beroepsrenner bij Rabo bank en reed altijd voor de ploeg die later Belkin, Blanco en LottoNL-Jumbo werd. Hij eindigde in 2010 in de Tour als vierde. VOETBAL AZ heeft de Noorse spits Björn Johnsen (26, foto) aange trokken als opvolger van Wout Weghorst die is ver huisd naar VfL Wolfsburg. In Alkmaar ondertekende Johnsen gisteren een vier jarig contract. De lange centrumaanvaller maakte vorig seizoen negentien doelpunten in de competi tie voor ADO Den Haag. Met speels gemak heb ben de Nederlandse hockeysters ook het tweede duel op het WK ge wonnen. Na de ruime zege op Zuid-Korea (7-0) moest ook China er aan geloven in Londen: 7-1. Doelman Carl Ikeme van Wolverhampton Wanderers stopt met professioneel voetbal. De 32-jarige Nige- riaanse international doet dat op medisch advies na een zwaar jaar en inten sieve chemotherapie we gens acute leukemie. Verdediger Jop van der Linden (28) verruilt AZ voor Sydney FC. TENNIS Challenger, Tampere (Fin). Kwartfinales: Griekspoor (Ned) - Trungelliti (Arg) 6-3 6-3. Lamasine (Fra) - De Bakker (Ned) 7-6 (2) 6-1. ITF-toernooi, Praag (Tsj). Kwartfinales: Hogenkamp (Ned) - Kostova (Bul) 7-6 (5) 6-7 (5) 6-2. ATP-toernooi, Hamburg (Dui). Kwartfinales: Jarry - Thiem 7-6 (5) 7-6 (7). HOCKEY WK in Londen (Eng). Groep A: Nederland - China 7-1 Doelpunten Nederland: Van Maas akker (7/sc), Jonker (15), Leurink (24), Weiten (30,37), Van Male (56), De Waard (59). VOETBAL Oefenduels VW-Venlo - FC Twente 2 - 0, Armi- nia Bielefeld - Werder Bremen 0-1 (Eerste goal werd gemaakt door Davy Klaassen). I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 27