the [ion Ring Koning der Musicals 26 Klaas-Jan Huntelaar (bijna 35) heeft nog geen moment aan stoppen gedacht, Klaas-Jan Huntelaar wordt volgende maand 35. Hij gaat nog een jaar door bij Ajax, óók voor zijn eerste kampioenschap. „Stoppen? Man, na tien dagen vakantie word ik al onrustig." Zijn baard was begin deze zomer lang en imposant. Wie wil, ziet er simpel de sym boliek in. Huntelaar als dé wijze man bin nen de Ajax-selectie. De oudste ja, en ook degene met de rijkste loopbaan. De baard is er inmiddels af, maar tijdens een wille keurige bosloop loopt hij nog steeds voorop. Omdat hij nu eenmaal via li chaamstaal de jonge generatie wil stimu leren en sturen. Huntelaar: „Ik weet dat ik niet in de lente van mijn loopbaan zit. Het is herfst of winter, ja. Het begint eigenlijk winter te worden, hè? Winters zijn ook mooi. Bo vendien kan ik goed tegen de kou. Ik ga zo lang door totdat ik niet meer wil. Als mijn hoofd of lijf er genoeg van hebben." „Nee. Ik stel mezelf letterlijk nooit de vraag: kan ik het nog opbrengen? Want ik ga niet vragen naar de bekende weg. Want ja, ik kan het nog steeds opbrengen. Deze levensstijl is voor mij een tweede natuur. Zie het als een soort verslaving. Ik ontspan genoeg op een goede en lekkere manier, hoor. Maar ik zit nog altijd in de zelfde focus waarin ik al jaren leef. Ik wil gewoon niet anders. Tijdens het sporten komen er ook hormonen vrij, hè. Dat ge voel. Ik zou het vreselijk vinden om dat op dit moment niet te hebben. Op vakan tie word ik na tien dagen altijd heel on rustig. Ik wil dan bewegen. Na zoveel ja ren topsport gaat dat vanzelf." „Pijn heb ik niet echt. Vorig jaar ben ik wel een paar wedstrijden geblesseerd ge weest. Dit moet ik afkloppen hoor, maar ik ben fit. Ik heb goede genen meegekre gen van mijn ouders." „Daar ben ik niet mee bezig. Ik wil eerst nog lekker voetballen." „Al dat gezeur er om heen, joh. Ik vraag me serieus wel eens af waarom je dat zou willen. Meningen zijn zo snel en simpel gevormd. Daar moet je dan ook nog seri eus op ingaan. En velen lopen er dan maar gewoon achteraan. Daar erger ik me aan. En als trainer heb je daar nog meer last van dan als speler. Maar het mooie van dat vak is dat je elke keer wordt getest. Het is goed of slecht. De druk van het presteren is heerlijk, de emotie die daarbij hoort ook. Dat heeft ook weer met die versla ving te maken. Dus zo bezien sluit ik het ook weer niet uit dat ik trainer word." „Nee, nee. Dat wijt ik ook niet aan het feit dat ik ouder word. Ik wil het maximale eruit halen. Ik gebruik het vorige seizoen juist als motivatie. Zo gaat dat in een loopbaan. Dingen mislukken, dan moet je weer doorgaan totdat het wel lukt." Nu is Huntelaar vol bezig met het aanko mende seizoen. Het jaar waar voor Ajax alles anders moet dan de afgelopen sei zoenen. De prijzendroogte moet stoppen. De club zet alles op alles. Dat blijkt ook wel uit de spraakmakende transfers van Dusan Tadic en Daley Blind. Ajax heeft nu meer spelers die een leidende rol op zich kunnen nemen. „Nee. Ik ga niks anders doen dan anders. Dat is nep en geforceerd. Als je jong bent, gaat je focus vooral naar jezelf. Dat heb ik vroeger ook gehad. Nu kijk je meer om naar je ploeggenoten. Maar ik ben niet het type dat staat te schreeuwen. Ik wil een voorbeeld zijn op basis van lichaamstaal. De manier waarop je traint en wedstrij den speelt." „Ik had er meer uit moeten halen. Meer doelpunten moeten maken, meer assists moeten geven. Soms was het wel oké, maar soms ook niet. Ik miste te veel kan sen. Een paar wedstrijden had ik achteraf niet moeten spelen, omdat ik niet hele maal fris was na blessures. Ik stond er toen wel achter, maar dan mis je toch een paar procenten. Voor de uitwedstrijd te gen FC Groningen had ik de hele week niet getraind, maar op zondag maakte ik wel de winnende goal, terwijl ik slecht speelde." „Ik heb drie volledige seizoenen bij Ajax gespeeld. Ook twee halve seizoenen. Want ik kwam in de winterstop en ben ook in de winterstop vertrokken. Het is nog niet gelukt en het wordt wel tijd, ja." „Het is een goed signaal van Ajax. Hij kan veel brengen en ons verder helpen. Voor iedereen is het fantastisch dat hij er straks is. Als ik het WK keek en zag hoe die bal len op het hoofd van Mitrovic legde, dan word ik daar als spits wel heel blij van. Hij deed het ook al tijdens zijn invalbeurt te gen Sturm Graz." „Iedere Nederlandse speler die nog actief is, had erbij willen zijn. Het voelde ook raar zo zonder Nederland omdat het altijd heel normaal was dat we er bij waren." „Tijdens het WK denk ik wel aan Oranje. Maar het ligt nu niet voor de hand dat ik erbij kom, gezien de keuzes die gemaakt zijn. Het systeem (5-3-2) is niet in mijn voordeel. Bondscoach Ronald Koeman is een keer bij Ajax geweest. Hij vertelde mij open en eerlijk dat hij met een jonge ge neratie verder gaat. Prima, maar ik heb ook gezegd dat ik altijd gretig blijf." Met medewerking van Nik Kok GRATIS RANG-UPGRADE Bestel je tickets op pzc.nl/lionking Het mooiste aanbod voor een avondje uit! zaterdag 28 juli 2018 SC: Daniël Dwarswaard Amsterdam Is dit de herfst of de winter van je car rière? Heeft dat moment al door je hoofd ge spookt? A Huntelaar haalt uit tegen Sturm Graz, afgelopen woensdag, fotoanp Jouw generatiegenoot Robin van Persie gaat ook nog door bij Feyenoord. Hij zei wel: het kost me heel veel kracht om steeds weer te herstellen. Hij heeft bijna altijd pijn(tjes). Herkenbaar? Weet je eigenlijk wat je na je voetbalcar rière gaat doen? Je bent geen trainerstype toch? Je miste meer kansen dan we gewend zijn. Baart dat zorgen? Is je rol nu anders? Je speelde vorig jaar veel meer dan ver wacht. Maar ben je er zelf ook tevreden over? Daarover gesproken. Je werd nog nooit kampioen. Met nieuwe spelers in de categorie Tadic is de kans groter? Over het WK gesproken: hoe keek je daarnaar? Vorig jaar september zat je onder bonds coach Dick Advocaat nog een keer bij de voorselectie.... Joop van den Ende en Albert Verlinde presenteren de Stage Entertainment productie Wil je deze zomer écht iets bijzonders meemaken? Ga dan met je geliefde, je vriendinnen of familie naarThe Lion King. Het wereldwijde theatersucces met de beroemde muziek van Elton John en Tim Rice. Leeuwenkoning Simba neemt je mee op avontuur in een adembenemend mooi verhaal over hoop, moed en liefde. Profiteer nu van een uniek aanbod: een gratis rang-upgrade! Zo boek je bijvoorbeeld le rang tickets voor 2e rang prijzen en 2e rang tickets voor 3e rang prijzen. Boek snel en maak je zomervakantie extra bijzonder bij de Koning der Musicals!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 26