VISSEN MET JAN 12 CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot behoort met acht jaar in de Tweede Kamer tot de ervaren rotten. De burgemeestersdochter schoot met scherp in Afghanistan. Het triggerde haar om Kamerlid te worden. God betekent datereen diepere samenhang tussen dingen is r is nog geen aanbeet geregistreerd na 2,5 uur visserij op het noordelijk havenhoofd van Scheveningen. CDA-Kamerlid Hanke Bruins Slot (40) heeft aanleg voor vissersge- duld. „In Uruzgan hing een bordje aan de muur: „Timeflies, you don't." Uit haar jeugd weet ze wat vissen is en hoeveel plezier mensen eraan beleven. „Je bent in de natuur. Je bent erg gefocust, mensen vinden er rust. Mijn grootvader snoekte met een klein visje. Een snoek binnenhalen gaat niet op botte kracht. Dat is een kwestie van vieren en inhalen totdat je beet hebt en de vis uiteindelijk vermoeid raakt zodat je hem kunt binnenhalen. Dat lijkt toch op mijn werk als Kamerlid. Drie keer Kamervragen stellen om uiteindelijk het juiste antwoord te krijgen." „Het heeft zijn voor- en nadelen. Een nadeel is een groot woord, maar het was wel altijd van belang dat je je netjes gedroeg. Als je buiten de lijntjes kleurde had dat ook effect op wat je vader doet. We hadden wel de kans mee te gaan naar bepaalde gebeurtenissen. Mijn ouders deden eens mee aan Zeskamp en wij mochten met ze mee die dag." „Is het altijd nodig je af te zetten?" „Ik ben wel echt mijn eigen koers blijven varen. Toen ik 16 was, wilde ik twee dingen graag doen: rechten studeren en militair worden. Daar hebben we thuis goede gesprekken over gehad. Mijn vader zei: ga nou eerst studeren, dan kun je daarna altijd nog kijken of je nog een keer militair kunt worden. Die gedachte heeft me nooit losgelaten, ook niet na mijn studie. Ik heb besloten dat later toch te doen, midden twintig toch de overstap te maken." „Dat groeit na verloop van tijd. Dat je merkt dat je gewoon verliefd wordt op een vrouw. En dat had ik niet met mannen. Dan is het duidelijk." „Het is altijd het makkelijkste als je de keuze maakt die past in het algemene beeld van mensen, als ik op een man zou zijn gevallen. Om erachter te komen dat je op vrouwen valt, daar worstelde ik een aantal jaren mee. Wat ik het mooiste vond is dat er heel liefdevol op werd gereageerd toen ik het mijn naasten vertelde. Dat is toch prima. Het is niet voor alle mensen zo vanzelfsprekend." „Als Kamerlid ben ik er welbewust open over dat ik een vriendin heb, dat ik dus van vrouwen houd. Ik ben open omdat ik als Kamerlid een voorbeeld functie heb. Het is niet mijn drijfveer geweest om de politiek in te gaan, maar het is wel wie ik ben. Ik woon sinds korte weer tijd weer samen met een geliefde. Daar ben ik blij om, want het is heel pret tig een balans te hebben met hard werken als Kamerlid en een fijne thuissituatie. Mijn huidige partner werkt in de zorg en is er ook aan gewend steeds beschikbaar te moeten zijn. Ik vind het altijd belangrijk feedback te krijgen, niet alleen van mijn vriendin, maar ook van medewerkers. Wat kon er beter, wat had ik anders kunnen doen?" „Ik heb veel boeken over de Tweede Wereldoorlog gelezen en veel verhalen van andere mensen gehoord. Dan besef je ook wel dat het land waarin we leven en de situatie waarin we zitten iets is om heel zuinig op te zijn. Militair zijn is een mooi beroep: je mag je inzetten voor de vrede en veilig heid van anderen." „Ik heb eerst vijfjaar op Binnenlandse Zaken gewerkt en toen toch de overstap gemaakt. Het was heel leuk. Ik werkte op de afdeling bestuur en wetgeving, dat was vrij veel wetgeving. Ik schreef toen teksten voor de ministers Johan Remkes en Klaas de Vries. Maar na vijfjaar trok ik de conclu- zaterdag 28 juli 2018 Politiek verslaggever Jan Hoedeman gaat elke week vissen met een politicus, en praat met hen over leven en politiek. De foto's zijn van Martijn Beekman. te worden was sterk Jan Hoedeman Was het in uw kindertijd niet soms heel verve lend om de dochter van de burgemeester te zijn? Hoe hebt u zich afgezet in uw jeugd? Nee, maar het kan een identiteit vormen. Hoe ontdekte u dat u op meisjes viel en niet op jongens? Was dat moeilijk? In politiek Den Haag en in het CDA is dit geen taboe meer. Hoe kon u als meisje de droom hebben militair te worden, waar komt dat vandaan? Maar u zat op een ministerie met een fijn salaris en u dacht, kom ik ga eens naar Afghanistan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 12