Nu geen bezoeker, maar de dj 4 Organisatie voor het eerst in Zeeland f 'Toost' staat voor heildronk en dus elkaar alle goeds toewensen. „Dit is de eerste keer dat we in Zeeland zijn", laat Kris de Pree van de orga nisatie Toost weten. „We zijn vooral actiefin Zuid-Holland, maar hebben de indruk dat er in Zeeland ook nog ruimte is voor een Food- truckfestival. In overleg met de eve nementencoördinator van de ge meente hebben we gekozen voor dit weekend in Zierikzee en op deze locatie bij de Nieuwe Kerk." Foodtrucks zijn geen nieuw feno meen voor Schouwen-Duiveland. Dit jaar alleen al waren er drie eer dere manifestaties, maar dit Toost- festival heeft een duidelijk eigen concept. Rond het sfeervol inge richt Kerkplein staan twaalf food trucks met elk een eigen vormge ving en presentatie. Houten tafels, stoelen en banken staan uitnodi gend opgesteld om aan te schuiven. Vanaf het muziekpodium strooit een zanger/gitarist nostalgische Lekker hoor, na een week in Florence, weer een keer Hollandse patat songs uit over het plein. Aan het be gin van de avond suggereren enkele regendruppels dat er misschien af koeling komt, maar het zijn er maar een paar en het blijft nog lang warm. De bezoekers weten zich aan te passen en iedereen lijkt te genie ten van het relaxte sfeertje. Het eer ste drankje kost 1,50 extra, want het drinkglas moet ook betaald worden, kan niet worden ingeruild, maar mag natuurlijk wel meerdere keren worden gebruikt. De keus aan hapjes blijkt divers en varieert van 'Toeters Ballen' en crêpes tot quesadilla's en broodjes buikspek. Naast bier, wijn en frisdranken, zijn er spannender drankjes in de vorm van sangria en fruitsmoothies. „Lekker hoor, na een week in Flo rence, nu weer Hollandse patat', roept Anne-Marie Radstake uit Zie rikzee tevreden uit als aanschuift bij een van de tafels. Het gaat na tuurlijk wel over frites, bereid van 100 procent natuurlijke grondstof fen. De twee streng uitziende be veiligers rondlopend over het plein hebben iets potsierlijks tijdens deze zwoele zomeravond, maar het is natuurlijk goed dat ze de zaak in de gaten houden. Veel stadsbewoners treffen elkaar hier op het plein, maar er zijn ook bezoekers van bui tenaf. Kenny en Nathalie uit het Belgische Aalst happen vergenoegd in hun quesadilla's. „Wij verblijven in een hotel in Middelburg en za gen daar een flyer van dit Food truckfestival en we zijn er speciaal voor naar Zierikzee gekomen", zegt Kenny. Hij voegt eraan toe daar be slist geen spijt van te hebben. Het Toost Foodtruckfestival wordt ook vandaag (12.00-23.00 uur) en morgen (13.00 -21.00 uur nog ge houden op het Kerkplein. Voor kin deren zijn er spelletjes en is een knutselhoek ingericht. De 27-jarige in Zierikzee geboren en getogen Scott (Schot in het dage lijks leven) heeft er al maanden zin in. „Ik heb deze week toevallig in grote lijnen mijn set voorbereid." Techno house is Scott z'n ding. „Opzwepende house met een lek kere groove erin." En tussendoor opeens een classic die niemand ver wacht. Zelf kijkt de Zierikzeeënaar vooral uit naar Santos Suarez. „Daar Beachboom is ook altijd één grote reünie ben ik heel erg benieuwd naar. Hij is een beetje van de latinhouse af, is wat zoekende geweest naar zijn stijl. Hij is tóch de Beachboom Man. Ik ben benieuwd waar hij nu mee komt." Hoewel lang niet alles naar de smaak is van de Zierikzeeënaar, ziet hij de programmering van Beach boom - al snel goed voor zeker 4000 bezoekers - als evenwichtig. Pas send bij het grote evenement dat Beachboom, ooit als klein en in tiem strandfeest begonnen, tegen woordig is. Langzaam opbouwen en dan knallen als de zon onder gaat. Thema van het festival is dit jaar Into the Blue. Veel trouwe bezoe kers halen hun complete kleding kast overhoop om in stijl te ver schijnen. En daarna los te gaan, met blote voeten in het zand. Benjamin Scott: „Beachboom is ook altijd één grote reünie." Leonardo del Mar trapt het mu ziekfestival af om 15.00 uur. Daarna volgen Joe Stone, Benjamin Scott, Santos Suarez, Mr. Belt Wezol, Gregor Salto, Chocolate Puma en Lucas Steve. Voor het volledige programma, zie: beachboom.com IN DE REGIO Rommelmarkt Boer- en gewastoer Korenbloem draait door Rommelmarkt met oliebollen MIJN DORP, MIJN STAD Zaterdag Zondag zaterdag 28 juli 2018 SD Toost Foodfestival in tropisch sfeertje Het driedaags Toost Foodtruck- festival op het Kerkplein in Zie- rikzee is gisteravond in een me diterraans sfeertje begonnen. Passend bij de tropische tempe raturen genoten bezoekers op ontspannen wijze van hapjes, drankjes, muziek en ontmoetin gen. Ali Pankow Zierikzee - Anne-Marie Radstake Nathalie en Kenny uit het Belgische Aalst genieten van hun que- sadilla's tijdens het Toost Foodtruckfestival. foto dirk-jan gjeltema Hij liep er een keertje of zes als bezoeker rond. Maar zaterdag 11 augustus staat dj Benjamin Scott zelf achter de draaitafel tijdens de tweeëntwintigste edi tie van Beachboom aan de Brou- wersdam. In een line-up met onder meer Lucas Steve en Gregor Salto. Esme Soesman Brouwersdam - Dj Benjamin Scott SCHARENDIJKE In en rond de Bethlehemkerk staan vandaag kraampjes met curi osa, kunst, kitsch, kleding en meer. De markt begint om 09.00 uur. NIEUWERKERK Agrarisch Schou wen Duiveland houdt vandaag een boer- en gewastoer. Deelnemers verza melen om 10.00 uur in de theetuin van de familie Slootma- ker, Krabbenhoeks- eweg 2. Vervolgens worden er drie groepen gemaakt die de deelne mende bedrijven van de boer- en ge wastoer bezoeken. Het derde onder deel van het pro gramma is een rondrit met de paar dentram. Om 14.15 uur wordt afgeslo ten met een drankje en een portie friet. Deelname is gratis en aanmelden is niet nodig. ZONNEMAIRE Korenmolen De Ko renbloem in Zonne- maire draait van daag 24 uur achter elkaar tijdens Be leef Zonnemaire. Per omwenteling die de molen maakt, wordt een eurocent overge maakt naar KIKA, kinderen kankervrij. De molen draait vanaf 10.00 uur. BURGH De Hervormde Kerk houdt vandaag van 09.00 tot 15.00 uur een rommelmarkt. Er worden oliebol len verkocht en er is een rad van avontuur te vinden. De rommelmarkt vindt plaats rondom de kerk van Burgh. SNORKELEN BIJ DE OESTERDAM THOLEN Een betere activiteit had het jongerenwerk van de gemeente Tholen niet kunnen bedenken voor de tot nu toe warmste dag van de zomervakantie. Op de duikstek bij de Bergsediephuis konden zo'n vijftig jongeren onder pro fessionele begeleiding afwisselend snorkelen en waterspel letjes spelen. De activiteit was volgens jongerenwerker Ties Reitsema nagenoeg volgeboekt. De komende weken staan er nog veel meer 'summergames' op de agenda, zoals paint- ballen, longboarden en kanovaren, foto dirk jan gjeltema BURGH-HAAM- STEDE Boswachterij Wes- terschouwen, 13.15 uur: Excursie Ka bouterpad; Haam stede, 19.00-23.00 uur; Avondmarkt; Trampolinecentrum Westenschouwen, vanaf 11.00 uur: Op Safari; DREISCHOR Streek- en land bouwmuseum Goe- manszorg, 11.00- 17.00 uur; KERKWERVE Natuurtuin, 14.00- 16.00 uur: Rondlei ding; OUWERKERK Watersnoodmu seum, 11.00 uur: Rondleiding Kre- kengebied; RENESSE Centrum, 11.00- 00.00 uur: Kermis; ZIERIKZEE Burgerweeshuis, 13.00-17.00 uur: Open; Gebouw de Harmonie, 10.00- 16.00 uur: Boeken markt; Kerkplein Dikke Toren, 12.00-23.00 uur: Toost Food- truck Festival; ZONNEMAIRE Dorp, 10.00-16.00 uur: Beleef Zonne maire; Café Bom- menede, 18.00 uur: Afterparty Beleef Zonnemaire met di verse bands; Dorpshuis, 15.00 uur: Jeelz; BURGH-HAAM- STEDE Boswachterij Wes- terschouwen, 10.30 uur: Excursie Ka bouterpad; Slot Haamstede, 10.00 uur: Bunkerexcur sie; OUWERKERK Het Watersnood museum, 10.00- 17.00 uur: Tentoon stelling 'De Ramp in focus'; RENESSE Centrum, 14.00- 18.00 uur: Swing- masters; ZIERIKZEE Brogum, 14.30 uur: Zomersessie; Kerkplein Dikke Toren, 13.00-21.00 uur: Toost Food- truck Festival; ZONNEMAIRE d' Ouwe Smisse, 14.30-17.30 uur: Optreden Broa- zinha.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 121