baldErman.nl De goedkoopste met vertrekgaranties! balderman.nl 10 Vrouwtjesorka houdt dode baby twee dagen boven water Dna-match bij brute zedenzaak Speech Clinton onderbroken In de noordelijke Stille Oceaan heeft een orka dagenlang haar overleden kalf boven water gehouden. De kudde van moeder J35 is in rouw. Aanhouding in cryptozwendel soortgelijks. Ze volgde orka L72 en haar dode kalf op een afstand in een bootje, tot het te donker was om hen nog te zien. „Het was het zelfde ritueel. Het duurde uren. Maar ik heb nooit gehoord dat het langer duurde dan 24 uur. Het is vreselijk. Dit is een dier met be wustzijn, het begrijpt zijn sociale band met zijn familieleden. De moeder draagt haar kind zeventien tot achttien maanden en heeft er echt een band mee. Ze wil het niet laten gaan. Zo eenvoudig is het. Ze is aan het rouwen." J35 behoort tot een bedreigde groep orka's. Die heeft veel last van een gebrek aan voedsel, de scheep vaart en giftige stoffen in het wa ter. Daardoor hebben deze orka's ook problemen met de voortplan ting. Het gestorven kalfje was het eerste dat in drie jaar tijd geboren werd, terwijl de kudde normaal zes tot negen kalfjes per jaar zou moeten krijgen. Giles: „Ik weet niet of de mensen wel door hebben hoe groot het probleem is." Een orkamoeder die haar pasgebo ren baby verloor voor de kust van het Canadese Victoria, hield haar dode kalf twee dagen lang aan het wateroppervlak. De bijzondere vertoning van moederliefde werd waargenomen door de Ameri kaanse walvisbeschermingsorga- nisatie Center for Whale Re search. „Het is triest dat we moeten melden dat een babyorka kort na zijn geboorte op 24 juli 2018 is ge storven vlakbij Victoria, British Columbia", meldden de weten schappers van de organisatie op hun website en facebookpagina. Ze hadden het kalf waargenomen ter wijl het nog zwom met zijn moe der, J35, en andere leden van de J- kudde in de buurt van het Cana dese Clover Point. Het stierf echter na ongeveer 45 minuten. De wetenschappers observeer den dat de moeder de kleine orka twee dagen lang met haar kop om hoog bleef duwen, zodat het kalf niet naar de zeebodem zou zinken. Keer op keer bracht ze haar baby terug naar de oppervlakte wanneer die weer van haar voorhoofd was afgegleden. De kudde heeft inmiddels en kele kilometers afgelegd, richting het Amerikaanse eiland San Juan Island. Een bewoner van dat eiland meldde de onderzoekers van het Center for Whale Research dat hij daar in zee een groep van vijf of zes wijfjesorka's had gezien. Het gestorven kalfje was het eerste dat in driejaar in de kudde is geboren „Ze vormden rond zonsondergang een kleine cirkel en bleven bijna twee uur lang aan de oppervlakte rondzwemmen", vertelde hij. „Terwijl het langzaam donker werd, zag ik hoe ze een soort ritu eel uitvoerden. Ze bleven de hele tijd in het licht van de maan, ook als die zich verplaatste. Het was te donker om te zien of ze de baby nog altijd aan de oppervlakte hiel den. Het was zowel triest als bij zonder om te zien." Het is niet de eerste keer dat or ka's dit soort gedrag vertonen, maar het lijkt wel vrij uitzonderlijk dat het zo lang duurt. Bioloog Ro bin Baird vertelde aan The Seattle Times dat hij iets soortgelijks had gezien in 2010. „Het toont de sterke band die deze dieren met elkaar hebben", zegt hij. „Ik kon zien dat het kalfje nog niet lang dood was, want de navelstreng was nog zichtbaar. De andere orka's van de kudde bleven op een afstand en zwommen traag verder. De moe der liet haar kalf af en toe los en elke keer als het zonk, dook ze on der en bracht ze het weer naar de oppervlakte." Wetenschapper Deborah Giles van de universiteit van Washing ton in Seattle zag ook ooit iets 599,- 599,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 www.bolderman.nl 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen Polen: Mazurengebied en Gdank 10 dagen Westkust van Ierland 12 dagen Hoogtepunten van Sicilië 12 dagen rondreis Berlijn, Praag, Boedapest en Wenen 8 dagen Verrassend Denemarken zaterdag 28 juli 2018 ROTTERDAM De politie be schikt over een dna-match in de zaak rond de zeer geweld dadige verkrachting vorig weekend in Rotterdam. Het gaat om een match tussen de 18-jarige verdachte die enkele dagen na het misdrijf werd aangehouden en sporen op de plaats delict. De verdachte blijft voorlopig vastzitten, zo heeft de rechter-commissaris heeft gisteren bevolen. Het slachtoffer, een jonge vrouw, liep bij de verkrachting zeer ernstig letsel op en moest met spoed worden geopereerd. AMSTERDAM De FIOD heeft een 24-jarige man uit Amster dam aangehouden die wordt verdacht van oplichting met cryptovaluta's. De verdachte bood online aan te investeren in de handel in cryptovaluta's. Volgens de FIOD hebben in vesteerders voor bijna 5 mil joen euro ingelegd. Slechts een half miljoen daarvan zou echt zijn besteed aan de aan koop van cryptocurrency. De rest sluisde de verdachte weg naar bankrekeningen of nam hij contant op. AMSTERDAM Demonstranten hebben gisteren tot tweemaal toe een toespraak van de voormalige Amerikaanse pre sident Bill Clinton op de aids- conferentie AIDS2018 in Am sterdam verstoord. Ze eisten respect en bescherming van sekswerkers in de VS. Clinton onderging alles met een glim lach. Hij zei de demonstranten wel te willen horen, maar ook te popelen om verder te spre ken. Clinton wees erop dat er geen sprake kan zijn van een 'brexit' in de aanpak van aids. Kijk op de site bij /video Orka probeert haar dode kalf boven water te houden. Moeder J35 zwemt aan het zeeoppervlak met het overleden kalf op haar neus. fotoap Koen van de Sype Victoria v.a. slechts v.a. slechts Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: 1 Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 27 aug 724 sept7 8, 22 okt. Vertrekdata: 20 aug 717 sept 15 okt. Vertrekdata: 20, 27 aug 3, 10,17, 24 sept. Vertrekdata: 11, 25 aug 78 sept. Vertrekdata: 20 aug 1,22 okt. Vertrekdata: 27 aug 724 sept722 okt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 10