Zakendoen met familie of vrienden is altijd linke soep Als u die neiging hebt, ga gerust uw gang Joost nuiff weten Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (75) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Lullig van die kennis. Ik geloof niet dat de Nederlandse taal een vager woord kent dan 'een kennis', maar dit terzijde. Helaas voor oom: mensen die iets gekocht hebben, mogen ermee doen wat ze willen. Dat is een van de grondslagen van het kapitalisme. Trouwens, oom zelf gaat niet vrijuit in deze af faire. Laten we beginnen met een oom van 78 gelijk te stellen aan een oom van 48. Tenminste waar het financiële zaken betreft. Zodat we de bijgedachte van 'ach ach, arme oude man beroofd' meteen kwijt zijn. 78-jarigen zijn niet gek. Verkoop van een boot aan een kennis dus. Za kendoen met familie, vrienden of kennissen is altijd linke soep. Je hoeft geen 78 te zijn om dat te weten. Niet handig van oom. Maar ja, hij kon zijn boot vlot kwijt. Hij hoefde geen botenmakelaar in te schakelen. Geen adver tentie op te hangen op het prikbord van de jacht haven. Niet tussen hoop en vrees te leven of hij die boot, met wat achterstallig onderhoud misschien, zou kwijtraken. Ook wat waard want lekker makkelijk. Kennis kocht, kreeg leuke korting en betaalde waarschijnlijk cash. Dat hij hem voor de handel kocht, had hij er bij mogen vertellen. Geld in mijn zak steken, kennis schrappen uit mijn balboekje en verder leven. Dat zou ik doen. evrouw, als u die neiging hebt, ga gerust uw gang. Ik zal u niet tegenhouden want ik heb geen flauw benul van de omstan digheden. Die hebt u er namelijk niet bij verteld. Die 14-jarige, wat voor jongen is dat? Vervelend ventje? Verwende wijsneus? Softdrugs? Harddrugs? Lieve jongen? Wordt hij door zijn moeder gesla gen? Is de kruik net zolang te water gegaan tot hij barstte? Dan moeder. Aan de drank? Handjes los? Lief maar kan niet tegen zoontje op? Voortdurend uit huizig om feest te vieren? Voortdurend uithuizig om de schamele kost te verdienen? Hoe zit het met de vader, uw broer? Slappeling? Zet zoon tegen zijn ex op? Denkt het zal zo'n vaart niet lopen? Laat graag de wal het schip keren? Lang geleden gescheiden? U ergert zich al jaren aan hem? Het is op deze pagina nogal eens het probleem. Mijn probleem bedoel ik. Men vraagt om mijn kijk op allerlei zaken zonder de details erbij te vertellen. Dus inzake uw probleem mevrouw: ik begrijp uw zorg en ik blijf bij mijn eerste statement: ga gerust uw gang. <1 magazine 45 VRIENDENPRIJS. Mijn oom van 78 jaar heeft toch maar zijn boot aan een kennis verkocht, voor een uiterst schappelijk prijsje. Het was zijn grote hobby, maar in zijn conditie werd het te gevaarlijk. Nu blijken de kennissen de boot vrij wel direct in de verkoop te hebben gedaan. Het voelt niet goed, oneerlijk zelfs. Wat zou u doen? CONTACT. Mijn neefje van 14 jaar heeft het con tact met zijn moeder verbroken. Mijn gescheiden broer, de vader, vindt dat niet helemaal oké, maar doet er verder niets aan. Ik (vrouw, 48) heb toch de neiging om hem aan te sporen het contact niet volledig te verbreken. G Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 109