is» iim, 7 Slis Sony A6000 16-50mm objectief Dé ultieme reisgenoot INTERVIEW ROB JETTEN Rob Jetten bouwt met zware portefeuilles als klimaat, de gaswinning in Groningen en democratische vernieuwing aan zijn profiel. Wordt het jonge D66-Kamerlidde opvolger van partijleider Alexander Pechtold? Als raadslid in Nijmegen was Rob Jetten wel wat gewend, maar de Tweede Kamer is toch andere koek. Als nieuwkomer kreeg hij begin dit jaar de 'eer' om namens zijn partij de ver dediging te voeren van de afschaffing van het raadgevend referendum - ooit gevierd als D66-triomf, nu ingeleverd bij de formatie van het kabinet. „Ik heb bewerkte foto's en filmpjes van mezelf voorbij zien komen waarin ik op de korrel werd genomen", blikt de 31-jarige Jetten terug. „Maar ik heb me er niet heel erg door laten leiden. Ik wist dat ik een zware opdracht had gekregen. Maar ik had me heel goed voorbereid op dat debat." „Dit was een onderwerp waar de an dere coalitiepartijen blijer mee waren dan D66, laat dat duidelijk zijn." „Ik wilde zelf graag de portefeuille democratie doen. Als voorzitter van de Jonge Democraten en als raadslid was ik al daarmee bezig. Het zijn spannende tijden. De staatscommis- sie-Remkes buigt zich over de toe komst van ons parlementair stelsel. Voor D66 ga ik het land in voor ons 'Ww Mensen willen af en toe achteraf aan de noodrem kunnen trekken traject 'Democratie van nu'. Op die avonden zijn altijd vijftig tot hon derd leden. Daar klinkt altijd wel een kritische noot over de intrekkings- wet, maar daarnaast hoor ik een hoop gave ideeën. Eind augustus hoop ik met voorstellen te kunnen komen." „Waarschijnlijk wel. Het correctief referendum staat in ons verkiezings programma. Mensen willen af en toe achteraf aan de noodrem kunnen trekken." „Het is wel mijn ambitie om nog deze kabinetsperiode met een initia tiefvoorstel te komen." „Ik voel wel druk op mijn schouders. Ik zeg ook weieens in de fractie: 'Dank voor het vertrouwen in mij.' Het leuke is, het zijn heel concrete thema's waarop ik concrete resulta ten kan boeken." „Ik was bijna acht jaar raadslid. En ik wil het gewoon heel graag goed doen. Dat is mijn mentaliteit. Ik wil ge woon snappen hoe het zit. Dat lijkt misschien gemakkelijk, maar er zit ten heel veel uren in." „Dat moet je hem vragen." „Ik heb daar voor het eerst over gele zen in de krant. Ik zie heel goede be windspersonen. Ik ben op mijn 29ste in de Kamer gekomen. Ik heb hier grote ambities. Dat is prima." „Aan het einde van mijn middelbare schooltijd ben ik uit de kast geko men. Dat was niet gemakkelijk. D66 benadrukt sterk dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn. 'Hé, dat is mijn partij', dacht ik. Ik ben bij de Jonge Democraten gekomen en daar hing een heel fijne, veilige sfeer. D66 laat zien dat emancipatie nooit af is. Afge lopen week nog is een wet aangeno men tegen discriminatie van trans- genders en interseksuelen. Er zijn al tijd mensen die dan zeggen: 'Is dat nou nodig?' Ja, dat is nodig." „Ik wil niet de excuushomo zijn die de portefeuille diversiteit mag doen. Mijn passie ligt nu heel erg bij het thema vergroening en klimaat. Dat heeft niets met mijn geaardheid te maken." „Ik ben geen goede langetermijn- planner. Als Kamerlid hebben we nu nog 2,5 jaar te gaan. Ik vind het on wijs leuk om dit werk te mogen doen. Soms zit ik in die blauwe stoel en denk ik: 'Jeetje, dat ik dit mag doen.' Welke rol er hierna voor me is, zien we dan wel weer." „Als Alexander wat anders gaat doen, dan hebben we als fractie de luxe dat we kunnen kiezen. Maar ik ben heel blij dat we nu een heel ervaren frac tievoorzitter hebben." „Nee, zo zie ik mezelf niet. Ik ben na mijn studie bestuurskunde gaan werken als trainee en regiomanager bij ProRail. Dat was echt een gewel dige baan. Ik was altijd op pad, pro beerde zelden op kantoor te zijn. Ik had voor mezelf besloten na acht jaar te stoppen als raadslid en me dan he lemaal te focussen op mijn werk. De kandidatuur voor de Tweede Kamer kwam per ongeluk voorbij." gratis extra accu t.w.v. €63! ne kwaliteit van een spiegelreflexcamer Tr^eërTcëmpacte, lichte behujzjjjg- vrijdag 27 juli 2018 GO D66-ster met ambities Laurens Kok Den Haag Was u blij toen het erop zat? Zag u het als een test? ffl»>iiiiiiii,, Sn II 'IIWII1 III II ih-iii 1 FOTO PIM RAS —Rob Jetten Komt het referendum daarin terug? De regeringspartijen gruwen daar van. Wacht u tot de volgende ver kiezingen? Als woordvoerder gaswinning, kli maatbeleid, spoor en democratie heeft u gezichtsbepalende porte feuilles. En u bent nog erg jong. Het gaat u allemaal zo gemakkelijk af, lijkt het. Wat ziet Alexander Pechtold in u? Klopt het dat hij u eigenlijk staats secretaris van Infrastructuur wilde maken? Hoe kwam u bij D66 terecht? Had u die wet graag zelf verde digd? Hoe ziet u uw toekomst? Pechtold blijft niet eeuwig partijlei der. U wordt gezien als mogelijke opvolger. U was voorzitter van de Jonge De mocraten, werd toen raadslid en bent nu Kamerlid. Bent u een car rièrepoliticus? Compacte systeemcamera met verwisselbare zoomlens 24,3 megapixel APS-C sensor Ingebouwde WiFi Gratis basiscursus fotografie t.w.v. €119 LAAGSTE PRIJS VAN NEDERLAND Meer dan 42.000 artikelen direct uit voorraad leverbaar Altijd de goedkoopste met onze laagste prijs garantie Gratis 5 jaar garantie Deskundig advies van 200+ foto professionals Klanten beoordelen ons met een 9,1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 7