NYNKEDE JONG Facebook daalt in één klap ruim 100 miljard in waarde 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt 088-0885 886 Column Bij de opening van Wall Street gisteren kelderde het aandeel met ruim 19 procent. Daardoor ver dampte in één klap ruim 100 mil jard dollar aan beurswaarde. Nog nooit verloor een bedrijf aan de Amerikaanse beurs meer op één dag. Topman Mark Zucker- berg zag zijn papieren vermogen met 15 miljard dollar krimpen. Beleggers zijn duidelijk ge schrokken van de tegenvallende kwartaalcijfers die het concern gisteren presenteerde. Voor het eerst sinds 2015 is Facebook er niet in geslaagd de omzetverwachtin- gen van analisten waar te maken. Die gingen uit van 13,4 miljard dollar. Facebook kwam niet ver der dan 13,2 miljard dollar, wat overigens nog altijd een omzet groei betekent van 42 procent. Verder bleek de stijging van het aantal nieuwe gebruikers te stok ken. Het afgelopen kwartaal log den maandelijks 2,23 miljard ge bruikers in op het platform. Dat is een groei van 1,7 procent vergele ken met een kwartaal eerder. Het is echter ook een trendbreuk, want de vorige kwartalen be droeg die groei nog 3,1 procent. Privacyschandaal De tegenvallende resultaten lij ken een direct gevolg van het pri vacyschandaal over negentig mil- t Zuckerberg zag zijn vermogen met 15 miljard krimpen joen facebookgebruikers van wie de gegevens ongevraagd terecht waren gekomen bij het kamp van de Amerikaanse presidentskandi daat Donald Trump. Zuckerberg moest zich daarvoor verantwoor den, eerst tegenover de Ameri kaanse Senaat en daarna bij het Europees Parlement. Het technologiebedrijf met 30.000 werknemers had voor de opening van de beurs op Wall Street gisteren nog een markt waarde van 630 miljard dollar. Het kan u misschien ontgaan zijn doordat u met uw hoofd in de vriezer zat, maar Patricia Paay heeft haar rechtszaak tegen website Geen- Stijl en twitteraar Eendevanger gewonnen. Vorig jaar verspreidden zij een nogal intiem film pje van Paay. Ik hoef, geloof ik, de inhoud niet meer te om schrijven. Het filmpje was voor privégebruik, maar ineens kon heel Nederland het zien. Paay had het er bij kunnen laten, en beschaamd on der een steen kun nen kruipen om er over tien jaar eens onder vandaan te komen. Paay besloot an ders, en dat vind ik onmetelijk stoer en enorm belangrijk. Paay stak haar nek Paay stak haar nek uit om duidelijk te maken dat privé privé is uit, om voor eens en voor altijd duidelijk te maken dat privé privé is. Dat je achter gesloten deuren de gekste sekscapriolen kunt uitha len, en dat kunt filmen als jij dat wilt. Dat is je goed recht. En dat niemand verder het recht heeft die filmpjes in de openbaarheid te brengen. En om ook voor eens en voor al tijd duidelijk te maken dat, als zo'n filmpje uitlekt, het geen pas geeft het slachtoffer te berispen. Genoeg mensen zeiden dat ze dan maar niet zo'n filmpje had moeten maken. Dat is natuur lijk onzin. Patries doet maar lekker wat ze zelf wil. De mensen die il legaal met zo'n film pje aan de haal gaan, die zitten fout. Deze uit spraak is niet alleen voor Pa tricia. Deze uitspraak is voor alle meisjes en jongens die in goed vertrouwen naaktfoto's naar hun vriendje of vriendinnetje sturen, en zichzelf vervolgens op aller hande sites of in allerhande what- sappgroepen terugzien. Voor de mensen wier computer gehackt wordt, waarna de hacker aller hande intieme foto's en filmpjes online smijt. Daar sta je dan, bezoedeld en be smeurd, doordat iets wat zo privé was, zo publiek is geworden. Hoe eenzaam zul je je dan voelen? Hoe beschaamd voel je je dan? Sinds deze week weet je: ik sta niet alleen. Team Patries staat ach ter je. La Paay heeft laten zien dat het niet jouw schuld is. Dat men sen gewoon van jouw eigendom men af moeten blijven. Lang leve Patricia Paay, de be schermvrouwe van eenieder die te maken krijgt met seksuele cyber crime. Jil r i nm f m wé t f F 1 r *- Autovakantie Dresden Zonvakantie Riviercruise MS Alemannia vrijdag 27 juli 2018 GO @Nynke La Paay De schandalen beginnen het sociale netwerk Facebook par ten te spelen. De stijging van het aantal nieuwe gebruikers neemt af en de bedrijfsresulta ten vallen tegen. Beleggers dumpen het aandeel massaal. Natasja de Groot Amsterdam/New York Kras.nl/54880 Kras.nl/39371 Kras.nl/alemannia Kras.nl/76582 Kras.nl/74760 Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief sej-vijebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamite itenfonds Benidorm - Spanje Rondreis Highlights van Vietnam Busreis Sardinië Corsica Fijn verblijf incl. dagelijks ontbijt Ontdek het historische centrum Winkelmogelijkheden in overvloed Bijzonder natuurschoon 1/ Ferryovertochten inbegrepen Klantbeoordeling 8,0 Laatste plaatsen deze zomer! O.a. de Neckar, Rijn of Moezel Vertrek Arnhem of incl. busreis All Inclusive mogelijk Dichtbij 2 halve maanstranden Tip: bezoek Cuadelest en Altea Riksja-, fiets- en boottochten Incl. twee binnenlandse vluchten Klantbeoordeling 8,2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 6