Veere boos op Middelburg Kennisgeving 9 Middelburgse rapper maakt nieuwe tracks De droom van de 24-jarige Bram Mvambanu: een optreden op het hoofdpodium van City of Dance. Deze maand stond de Middel burgse rapper als Cyclo B al op een bijpodium van City of Dance. „In mijn eigen stad, dat was al gewel dig." Maar de hiphopper hoopt dat hij op muzikaal gebied echt door kan stoten. Hij kijkt dan ook uit naar het Axelse festival Potato lands op 25 augustus. „Daar treed ik op in het voorprogramma van Sevn Alias. Ben dan ook benieuwd wat daar gaat gebeuren." De Middelburger schreef op zijn tiende zijn eerste rap en ontdekte dat hij via die songs en muziek zich het beste kan uiten. Op straat in Middelburg en bij vrienden thuis rapte hij veel en begon ook mee te doen aan 'battleraps', ofte wel rappend in debat gaan met een tegenstander Hij deed in Rotter dam meerdere keren mee aan Pun- chOutBattles en won vijf maal. Hij is er trots op dat hij destijds onder andere Kaascouse (Laïd Attiaoui) versloeg, nu een bekende Neder landse rapper. Kamer opruimen Meedoen aan battles doet hij nu niet meer. Naast zijn studie Inter national Business and Languages aan de HZ in Vlissingen richt hij zich op het schrijven van liedjes en optreden. „De beste liedjes ont staan als ik bezig ben. Bijvoorbeeld mijn kamer opruimen of tijdens het fietsen. Dan neem ik dat direct op op mijn telefoon om er later verder mee aan de slag te gaan." Hij bracht de afgelopen jaren al een paar singles uit. Twee weken gele den verscheen zijn Eerste Project 'Ruwe Diamant'. Het bevat zes tracks waarbij hij samenwerkt met onder andere Alex Euro, Glotsz, Bensco Lil Cyclo. Tegelijkertijd lanceerde hij ook een videoclip die al goed wordt bekeken op Youtube. „Op internet heb ik al honderd duizenden views gegenereerd en De beste liedjes ontstaan als ik bezig ben met mijn kamer opruimen of tijdens het fietsen ook op Spotify heb ik in totaal meer dan 150.000 streams." Zijn meeste clips zijn opgeno men in Middelburg en brengen de Zeeuwse hoofdstad heel verras send in beeld. Een normale brand gang wordt dankzij zijn camera mensen een wat sinistere plek en een speelveld een plaats waar jon geren worden beroofd door een gewapende bende. In zijn liedjes waarschuwt hij dat jongeren voor zichtig moeten zijn bij de keuzes die ze maken. „Pas op voor slechte vrienden, pas op met wie je om gaat. Mijn boodschap aan de jonge ren is dat ze hun eigen pad moeten volgen. Uiteraard is de video geen promotie voor geweld. Maar wij schetsen een realistisch beeld van hoe snel jongeren de foute keuzes maken in hun leven en wat de con sequenties daarvan kunnen zijn." Het werd pas bekend toen vorige week een interview met Vrancken in de PZC stond, aldus de brief Dat is opmerkelijk omdat deze krant al eerder aandacht gaf aan het onder zoek. Ook is al weken op de website van de gemeente Middelburg te le zen dat dat onderzoek plaatsvindt. Veere wil desondanks weten waarom het niet op de hoogte is gebracht. En waarom er gekozen is voor een 'vrijwillige burgeradvi seur'. „Terwijl de Walcherse ge meenten gezamenlijk afspraken dat een klanttevredenheidsonder- zoek wordt uitgevoerd", aldus de brief. Veere wil precies weten wat de opdracht is die Middelburg gaf aan de burgeradviseur. „En waarom deze niet besproken in de stuurgroep Porthos?" Ook vraagt Veere of zijn rapport wel objectief wordt. De Veerse bestuurders wijzen erop dat Porthos te maken heeft 'met zo'n 10.000 unieke Walcherse klanten die één of meer betaalde voorzieningen uit de Wmo of Jeugdwet ontvangen'. Omvang Uit het artikel in de PZC blijkt, al dus de brief, dat de adviseur tot op dat moment met tien mensen sprak. Veere: „Dit geeft aan dat zijn ervaringen totaal niet in verhou ding staan met de omvang van het klantenbestand waarmee Porthos als lokale toegangsorganisatie te maken heeft. Het negatieve beeld doet geen recht aan het werk dat door de medewerkers van Porthos wordt verzet." De gemeente Middelburg komt binnenkort met een reactie op die Veerse brief. MER beoordelingsbesluit Project Compensatie Roggenplaat De Minister van Infrastructuur en WAterstaat heeft besloten dat voor de activiteit het suppleren van de Roggenplaat, in kader van compensatie, in de Oosterschelde geen milieu effectrapport behoeft te worden opgesteld, aangezien er geen belangrijke nadelige gevolgen voor het milieu te verwachten zijn. Inhoud m.e.r. - beoordelingsbesluit In 2014 zijn ter hoogte van Schelphoek, Burghsluis en Zierikzee (gelegen aan de Oosterschelde) vooroever- verdedigingen aangebracht. Hiervoor is een Natuur beschermingswetvergunning verleend door de provincie Zeeland. Na de uitvoering van het werk door Rijkswaterstaat is tegen de vergunning beroep aangetekend bij de Raad van State. Dit heeft uiteindelijk geleid tot een vernietiging van de vergunning. Het gevolg hiervan is dat een nieuwe vergunning aangevraagd moet worden bij de provincie Zeeland. Bovendien moet er natuurcompensatie uitgevoerd worden. Voor deze natuurcompensatie is Rijkswaterstaat voornemens om op de Roggenplaat in de Oosterschelde zand te suppleren. De compensatiemaatregel Roggenplaat draagt tevens bij aan het tegen gaan van de zandhonger in de Oosterschelde. Terinzagelegging Het besluit met bijbehorende stukken liggen van 30 juli 2018 voor een periode van zes weken ter inzage bij: - Rijkswaterstaat Zee en Delta te Middelburg; - Gemeente Schouwen-Duiveland te Zierikzee; Bezwaarschrift ten aanzien van het m.e.r.- beoordelingsbesluit Het m.e.r.-beoordelingsbesluit is een voorbereidingsbeslis sing in de zin van artikel 6:3 van de Algemene wet bestuurs recht, waartegen geen zelfstandig bezwaar of beroep mogelijk is. Belanghebbenden kunnen hun bezwaren tegen dit beoordelingsbesluit te zijner tijd kenbaar maken in de procedure van het uiteindelijke besluit, te weten de vaststelling van het projectplan volgens de Waterwet. Middelburg, 26 juli 2018 DE MINISTER VAN INFRASTRUCTUUR EN WATERSTAAT, namens deze, directeur Netwerkontwikkeling Rijkswaterstaat Zee en Delta b.a. directeur Bedrijfsvoering Rijkswaterstaat Zee en Delta Mevrouw drs. J.E. Geertsma vrijdag 27 juli 2018 SD Mijn boodschap: volg je eigen pad De Middelburgse rapper Bram Mvambanu alias Cyclo B heeft een EP 'Ruwe Diamant' uitge bracht met zes tracks. Over een maand staat hij op Potatolands en treedt dan op in het voorpro gramma van Sevn Alias. Emile Calon Middelburg Bram Mvambanu, alias Cyclo B, staat volgende maand in het voorprogramma van Sevn Alias op Potatolands. foto lex de meester Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere is verbaasd dat burgeradviseur Peter Vrancken in opdracht van Mid delburg onderzoek doet naar Porthos. Volgens een brief wist het Veerse college daar niets van, noch de leiding van het Walcherse zorgloket. Emile Calon Domburg Rijkswaterstaat Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 50