10 Eredivisie sluit af in Vrouwenpolder Nancy van de Ven verdedigt haar titel Van Schilt vervolgt missie in Mongolië beachvolleybal 0pen Dag TENNISTALENT OP VAKANTIE IN OOSTKAPELLE Op het strand van Vrouwenpolder is morgen en zondag de tiende en laatste ronde van de eredivisie beachvolleybal. De subtop van Ne derland komt naar de Walcherse badplaats. Rondom de hoofdvelden van het beachvolley- baltoernooi zal er op beide dagen ook een in ternationaal beachtennistoernooi afgewerkt worden. Het is een ITF-toernooi met 2500 dol lar aan prijzengeld, waaraan spelers uit zo'n tien verschillende landen meedoen. Voor di verse deelnemers is het de laatste voorberei ding op het WK, dat volgende week in Italië is. Vandaag is er ook al een kleiner beachtennis toernooi (500 dollar prijzengeld) in Vlissin- gen. Vorig jaar lukte het motorcrossster Nancy van de Ven als eerste vrouw ooit de Supercross in Aagtekerke op haar naam te schrijven. Van daag, tijdens de 28ste editie van het evene ment, gaat ze voor titelprolongatie. Voor het tweede jaar op rij hoopt ze alle mannen achter zich te laten in de superfmale. De concurrentie komt uit bekende hoek. Nan- cy's broer Rinus van de Ven verschijnt name lijk ook aan de start in Aagtekerke. Ook sterke coureurs als Kevin Spruijt en Mark Boot beho ren tot de kanshebbers. Om 11.00 uur starten de eerste trainingen. Ultraloper Bart van Schilt begint zondag aan zijn derde grote race van 2018. De in België woonachtige Zeeuws-Vlaming - hij is aanne mer in Westdorpe - doet mee aan de Gobi March in Mongolië. Hierbij moet in zeven da gen 250 kilometer gelopen worden; de kortste etappe is 13 kilometer, de langste 69 kilometer. Het parkoers voert door rulle zandvlaktes, berglandschap en rivierbeddingen. Van Schilt (40) liep eerder in het jaar vergelijkbare wed strijden in Marokko en Namibië. In totaal wil hij er aan vijf meedoen. Op zijn programma staan ook nog races van 250 kilometer in Chili en op Antarctica. Met zijn stichting Beyond 2018 wil hij geld ophalen voor zieke kinderen. Leenhouts Oefenduel Aan het Badgastentoernooi in Domburg doet deze week het Engels/Nederlandse talent Charlie Valentine (11) mee. Hij viert - zoals elk jaar - vakantie in Oostkapelle. Na de zomer keert hij terug op de wereldberoemde IMG Academy in Florida. Charlie Valentine is pas elf. Maar het tennistalent weet al wie er ooit, als hij op het centre court van Wimbledon speelt, bij hem in de player's box mogen zitten. Soms geeft hij de exclusieve zitplaatsen nu al voor de grap weg, aan men sen die veel voor hem betekenen. „Ik wil de allerbeste worden", zegt hij op ontwapenende wijze op het tennispark in Domburg. „Zoals Roger Federer." De jonge tennisser woont in Flo rida. Daar krijgt hij een totale op leiding - school en tennis - op de prestigieuze IMG Academy, voor heen de Nick Bollettieri Tennis Academy. Nu is hij zes weken in Nederland. In Oostkapelle heeft de familie namelijk ook een huis, waar ze al vele jaren elke zomer verblij- ven. Hij traint dan in de omgeving. Deze week is hij vaak te vinden in Domburg, bij het jaarlijkse Badgas tentoernooi. Charlies vader is Engels, zijn moeder Nederlands. Hij heeft al overal gewoond. In Amsterdam be gon hij met tennissen op het Am- stel Park, bij trainer Hugo Ekker. In New York vervolgde hij zijn car rière op de John McEnroe Tennis Academy en sinds een jaar zit hij bij IMG, dat allerlei sporttalen ten klaarstoomt voor een topsportbestaan. Daar werden ook Andre Agassi, Jim Courier, Maria Sjara pova en Kei Nishikori groot. Nick Bollettieri is er nog elke dag, hè", zegt Charlie met grote ogen. „Hij komt zo nu en dan bij je staan om aanwijzingen te geven. Hij is al 87!" Bollettieri is niet meer Mum, l've just had my f irst interview de eindverantwoorde lijke. Rohan Goetzke, voorheen coach van Richard Krajicek, heeft de dagelijkse leiding op de IMG Academy. Tientallen kinderen, van over de hele wereld, trai nen er op een zee aan tennisvelden, allemaal dromend van een mooie toe komst. „Het isfun, het is hard werken en het is lonend", vertelt hij. „Ik begin elke dag om 08.00 uur met school, tot 12.30 uur. Vanaf 13.30 uur heb ik tweeënhalf uur groeps les, dan één uur fitness en daarna nog op drie van de vijf dagen een uur privéles. Je moet discipline hebben, maar dat heb ik wel." Voorheen, in New York, stond Charlie een paar keer met veel vuldig Grand Slam-winnaar McEnroe op de baan. „Vaak trainde ik met een groepje op de baan naast hem", vertelt hij. „Soms pikte hij me er dan uit om een tiebreakje te spelen. Heel leuk. Ik heb hem tij dens zijn eigen trainingen ook vaak genoeg z'n racket kapot zien slaan. Hij doet dat dus nog steeds." Bij McEnroe had Charlie het naar zijn zin, maar het was in het drukke verkeer van New York on doenlijk om er snel te komen. „Soms zaten we twee uur in de auto." Dat was een voorname re den om naar het rustigere en zon nigere Florida te verhuizen. Door deweeks woont het gezin met de drie kinderen op de campus van de IMG Academy, in het weekend gaan ze naar hun huis op een na burig eilandje. „Als ik geen toer nooi heb, ga ik daar vissen met mijn vader. Dat is mijn andere hobby. Wil je de foto's zien van wat we allemaal gevangen heb ben?" Charlie traint voornamelijk. Zo één keer per maand heeft hij een toernooitje, altijd in Florida. „Met kinderen van elf zijn ze nog voor zichtig bij IMG", vertelt zijn vader, Duncan. „Pas als ze veertien zijn, gaan ze ITF-toernooien spelen en reizen. Dan wordt er naar de vol gende versnelling doorgescha keld." Voor zijn leeftijd is Charlie goed. Hij speelt al veelvuldig tegen jon gens van twaalf en dertien jaar. Duncan is realistisch: „Dat hij nü goed is, zegt nog niks over later. Je kunt nog niet zeggen of hij over zes of zeven jaar ook nog tot de top in zijn leeftijdscategorie hoort. Mis schien is hij tegen die tijd niet meer zo toegewijd. En de stap van de jeugd naar de senioren is heel groot. Van spelers die het junioren- toernooi bij een Grand Slam win nen, hoor je soms nooit meer iets." Sportbeurs Ook als het niets wordt met Char lies tenniscarrière, is het volgens Duncan nog steeds juist geweest om naar IMG te gaan. Liefst 98 pro cent van de kinderen van de acade mie krijgt later een sportbeurs op een universiteit in de Verenigde Staten. „Dus voor zijn toekomst is het sowieso goed." En als het inderdaad niets wordt met die tenniscarrière, heeft Char lie later ook nog altijd mooie ver halen te vertellen. Over rally's met Mc Enroe, lessen van Bollettieri en selfies met Maria Sjarapova en No- vak Djokovic. Maar als het wél wat wordt, komt de droom van innemende jongeling uit en heeft deze krant een primeur. „Mum, l've just had my first interview!" vrijdag 27 juli 2018 GO MOTORCROSS De Supercross staat altijd garant voor spektakel, foto lex de meester ATLETIEK Judoka Sam van 't Westende doet morgen mee aan de Grand Prix van Zagreb. De Vlissin- ger is één van de veertien geselecteerde Ne derlanders. In Westkapelle staat vanavond de Noor- mannenloop op het programma. Om 19.30 starten de atleten aan hun wedstrijd over 2, 4, of 8 kilometer. Inschrijven kan bij Kasteel van Batavia aan de Zuidstraat. In het verhaal rond de wedstrijd Goes-Pa- nathinaikos in de krant van gisteren stond abu sievelijk de verkeerde naam vermeld. De Ter- neuzense Panathinaikos-fan die in het artikel zijn verhaal deed, heet Christos Sakellariou en niet Christos Sakellarion. 3 Derdedivisio nist Hoek speelt morgen zijn derde oe fenduel. De ploeg van trai ner Dennis de Nooijer is te gast op de Open Dag van Top Oss. Het duel begint om 14.00 uur. 21 Na drie duels is schaker Koen Leenhouts nog ongeslagen op het Open NK. De eerste twee duels won de Internationaal Meester, giste ren eindigde het duel met grootmeester Erwin l'Ami on beslist. Hij heeft 2.5 pun ten. lUI Het FC Twente van Tom Boere en Godfried Roemeratoe treft vandaag opnieuw een ploeg uit de eredivisie. VVV Venlo is om 19.30 uur de oefenpartner. Woensdag ver loor Twente nog met 1-5 van FC Emmen. Nu in Zeeland, straks weer bij Bollettieri Roeland van Vliet Domburg Charlie Valentine in Domburg. FOTO LEX DE MEESTER Selfie met Maria Sjarapova. - Charlie Valentine (11)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2018 | | pagina 42